• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Najkvalitetnije vodeno hladjenje ?

tref

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.10.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
E pa pozdrav braćo i sestre, nov sam ovde na forumu pa valjda neću nikakvo pravilo prekršiti ! :D

Dakle, s obzirom da se profesionalno bavim grafičkim dizajnom, video editovanjem i ponekad igram csgo, odlučio sam da po prvi put uđem u ozbiljniju konfiguraciju koja će me dobro služiti.

E sad, zanima me koje je najbolje vodeno hladjenje trenutno na marketu u ceni od 100 do 200 eur, u pitanju je i7-7700k procesor. Čuo sam da se taj procesor prilično zagreva pa bih da uzmem neko kvalitetno hladnje zbog toga, a i ne bih baš da uzmem neko loše pa da mi procuri posle 2 meseca (ako je to moguće uopšte)

Što se same konfiguracije tiče, neke komponente su mi stigle neke nisu ali ovako bi to sve izgledalo na kraju:

Procesor: i7-7700k
Matična: z270-Sli Plus
Kućište: Supressor F31
Grafička: 1050 Ti 4Gb
Napajanje: EVGA G2 650 W
Ram: 16GB Ripjaws 3000Mhz
HDD: Barracuda 1TB
SSD: Samsung 960 EVO 500 GB
Hladjenje: E tu mi već treba vaša pomoć :thumb: (Dolazi u obzir i obično hladjenje)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Noctua NH-D15 i rešio si pitanje.

Bolje da si išao na Ryzen R7 1700(X) zbog video editovanja ili sačekao i7-8700(K).
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Alphacool Eisbaer 240 mi izgleda kao ok rješenje, plus je proširivo. EK ima Predator 240 ali sumnjam da je bolje koliko je skuplje. Takođe ni sa Corsairom teško da ćeš pogriješiti, tipa H1xx
Što se tiče vazdušnih, Noctua...
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
za corsair mogu samo da kazem da sam imao lose iskustvo jer je crkla pumpa posle godinu dana. bolje idi na neki vazdusni tower i zavrsio si sa tim. licno mi se svidja dark rock 3 / pro pa vidi sta ti odgovara...
 

tref

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.10.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
za corsair mogu samo da kazem da sam imao lose iskustvo jer je crkla pumpa posle godinu dana. bolje idi na neki vazdusni tower i zavrsio si sa tim. licno mi se svidja dark rock 3 / pro pa vidi sta ti odgovara...
O corsairu sam često vidjao loše komentare tako da sam odustao od njih na prvu ..
A sto se vazdusnih hladjenja tice, trenutno ne mogu da se odlucim izmedju sledeca 3: noctua dh 15 - masterair maker 8 - dark rock 3
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
sva ta vodena aio resenja su igracke. ja sam isao na h100i gtx zbog mini itx masine i skucenog prostora ali sam posle imao problema sa dugackim crevima. hladjenje je bilo tiho ali je posle godinu dana crkla pumpa koja je radila na default vrednostima.
od tada samo air tower, kupis ga jednom i zavrsio si, nema sta da se pokvari i sledeci put ga preneses u novu masinu...
sa noctuom nema greske samo sto je ogromna i ima ove ventove koji se nekome ne uklapaju. taj cm bih obisao a dark rock mi najlspse deluje, posebno dark rock 3 pro...
ja sam bas juce zavrsio sastavljanje masine dobrom drugaru sa 7700k + dark rock 3. cpu nije presao 65c u gejmingu u mini itx masini sto je za mene odlicno...
 

tref

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.10.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
kupis ga jednom i zavrsio si, nema sta da se pokvari i sledeci put ga preneses u novu masinu...
sa noctuom nema greske samo sto je ogromna i ima ove ventove koji se nekome ne uklapaju. taj cm bih obisao a dark rock mi najlspse deluje, posebno dark rock 3 pro...
ja sam bas juce zavrsio sastavljanje masine dobrom drugaru sa 7700k + dark rock 3. cpu nije presao 65c u gejmingu u mini itx masini sto je za mene odlicno...
Bas zbog toga se dvoumim jer mi na ovu konfiguraciju ne ide bas noctua posto je bas odvratno i glomazno hladjenje, zamenio bih joj ventilatore al ne znam koliko je to dobro s obzirom da bi bili vervoatno glasniji. Sto se tice dark rock 3 pro, stvarno perverzno hladjenje, ja sam se zaljubio kad sam video slike ali problem je sto ne znam kako bih izasao na kraj sa instalacijom tog hladjenja posto sam cuo da je komplikovanije a ja ne znam nista osim rama i procesora da instaliram tako da bi bilo malo frke :wtf:
 

tref

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.10.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
I da te pitam sta mislis koliko bi se bilo koje od navedenih air coolera uklopilo uz ovaj ram i maticnu posto sam cuo da postoje sanse da ram bude visi od prostora izmedju maticne i kulera a ripjaws jer pilicno "visok"

Ram: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVRB
Maticna: MSI Z270 SLI PLUS
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Postoji i NH-D15S baš za takve slučajeve.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
na plocu verujem da ide bez problema a za ram bi bilo malo tesno ali nadjoh na brzinu da su ljudi uspevali pa baci pogled.

ovo su slicni hladnjaci:
ciema17's Completed Build - Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core, GeForce GTX 980 4GB WINDFORCE 3X, Air 540 ATX Mid Tower - PCPartPicker
Xivilain's Completed Build - Core i7-4930K 3.4GHz 6-Core, GeForce GTX 780 Ti 3GB K|ngp|n, Air 540 ATX Mid Tower - PCPartPicker

a ovo je build sa memorijom kao sto je tvoja ako se ne varam i lik u poslednjem komentaru bas kaze da je tesno ali je uspeo sve da montira:
Miden1's Completed Build - Core i7-6700K 4.0GHz Quad-Core, GeForce GTX 1080 8GB GAMING X 8G, Dark Base Pro 900 w/Window (Black) ATX Full Tower - PCPartPicker

noctua je odlicna i tu nema sumnje jedino sto su ruznjikave. da promene boju i dizajn prodavale bi se duplo vise...

potrazi ovde jos buildova, ja sve ovde prvo nadjem pre kupovine :)

inace samo montiranje nije nesto komplikovano, imas uputstvo i gomilu yt klipova pa polako.

nadjoh jos jedan build tako da moze da se upakuje:
slavezero997's Completed Build - Core i7-7700K 4.2GHz Quad-Core, GeForce GTX 1080 8GB G1 Gaming, Carbide 400C ATX Mid Tower - PCPartPicker
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.957
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
meh, opet su crni sa ovim ruznjikavim cepovima po coskovima. ima bas mnogo lepih a dobrih ventova. meni je najlepsi i najzanimljiviji blacknoise eloop. svidjaju mi se i vardari.
steta, noctua je odlicna i kul je sto imaju svoju prepoznatljivu boju ali su izabrali bas ovu koja se nikako ne uklapa.
imao sam nh-d14 krmacu kad se pojavila i promenio sam je samo iz estetskih razloga.
 

tref

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.10.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Slazem se sa DarkSide, mnogo su upadljivi cepovi na coskovima ...

Narucio sam Dark Rock Pro 3 pa cemo videti kako ce sve proci :ladovina:
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
svaka cast, okaci neku fotku kad sve skockas, prelep je kuler :)
 

tref

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.10.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
svaka cast, okaci neku fotku kad sve skockas, prelep je kuler :)
Evo baš sinoć smo završili sklapanje i prilično smo se pomučili oko kulera ali na kraju je sve super ispalo ! Kuler se savršeno uklopio u kućište a Ram je tačno na knap sa kulerom, bilo je napeto :first:

Evo i slika ! Sledeće na listi: sto, tastatura, miš podloga i slušalice:thumb:






36.png 56.png DSC_1248.png Masina.png PC.png
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
toliko je crn da se ne vidi :)
verujem da je odlican uzivo, jedino mozda malo ova bela grafa bode oci :)

evo Dark Rock-a 3 na delu, inace je ovo masina koju sam sklapao ortaku ali se sprema skoro ista za devojku, samo uz 1060 grafu:

 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
slucajno videh ovo a ne nadjoh da se negde pominje... pa posto se ovde pominjala tadasnja ,,lepota'' noctue, evo cega su se napokon setili a bilo je i krajnje vreme:

 
Vrh