• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Corsair Testlab's - Just Information ;)

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
Pošto priča ide puno o testovima itd. a bilo bi spamovanje u svakom budućem postingu ovo prikazivati :sekira:

Evo za naše PSU- & Testing- "FREAKS" ;)

Corsair podržava dva od najmoderni Testlabova za Memory Controllfield & PSU Research. Ko misli da mi kupujemo kod drugog ne leži netačno, ali Technologiju testiramo sami i izmišljavamo puno svojih ideja.

Evo naš uređaj u HongKongu (Exchange Tower - Kowloon).
Drugi Testlab stoji pod "Top Secret" pošto je zajednička operacija sa Seasonic i Enermaxom ;)

Naša SAC-3 Absorb halla, od kojih imamo tri u HongKongu. U SantaClari stoji još nešto savremenije iz produkcije od EADS za američku NASA, to smo u Q4 2009 uzeli na rad ;)



ceo Uređaj je powered by HAMEG & FRANKONIA ;)

mi testiramo i za druge proizvođače, koji sa nama sarađuju, ali ta imena stoje isto pod "Top Secret".

Imamo još dodatni "Climate Controll" uređaj:





Testiramo na "Three Round Precept".

prvo: pod normalnim opterećenjima.
drugo: pod 44G Celsius i 10% preopterećenje preko 100% "Load" (Memory & PSU) 24/7 for 60 Days and 24/7 for 90 Days.
Third and Last test: Full Load 100% by 1000:1 (200% EMV preko dozvoljeni norma) for 60 Days.

u testovima se sve meri ne samo PSU ili Memorija nego i njihov utisak na druge Computerske komponenata itd.

Naš Test kontroliše nemački technička pregledna agencija i američki kontrollni organi, tako da je neutralitet garantovan.

Naš HAMEG uređaj je pod "TOP Secret" ali mogu vam reći da mu je toleranca merenja na 850W+ manja od 0,0000000011µA i 0,00000012µV.
Lab u Asiji je u mogučnosti da radi 100% testove do 5KW i kod Memorije možemo sve - ceo KHZ, MHZ, GHZ, THZ sektrum da merimo sa maximalnoj toleranciji od 0,00000191HZ po 1GHZ.

EMV Redukcija je u LabRoom smanjena na 0,0000001µF.

jedan od veći proizvođaca koj naš uređaj rado koristi poznajete od R.O.G. Mainboard Serije ;) - Asus je jedan od naši partnera i ne stoji pod tajnom. Mislim to svako zna ;) ali ipak malo Ljudi znaju gde ASUS testira dosta njihovi proizvoda.

E nadam se da ste malo dobili utisak da Corsair nije Branding maniak, nego "Think & Research factory" i mi radimo rado sa dobrim partnerima zajedno, kao MLC, SLC, Seasonic, itd. pošto znamo za kvalitet i da nas neče razočarati. Ima tu dobra priča: "why reinvent the wheel". Zato i zbog dodatnok izkustva sarađujemo i dalje sa našim partnerima, cenimo njih a i oni znaju za naš "Know-How" i zato se dosta od njig oslanjaju na naš Lab.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Xtra,nisam ni sumnjao da Cors. poseduje dobru masineriju ;)
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.858
Rezultat reagovanja
3.339
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
aaaaa...!! kada zaposljavate nove radnike :D
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
:D lol - Illidan ;)

neznam, trenutno nisam ništa čuo da se traži, ali to ide preko drugi kanala ;)
Mogu ti reči da smo dopunili kadar inžinjera kad je konkurent kupio PC P&C, imao je dosta odliv mozga a Seasonic i mi smo skoro svakoga pokupili ;)
 

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
880
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit
@ELPR1NC1PAL
Sve je to lepo sto ti ovde predstavljas, ali kako je onda moguce pored svih tih testova koje obavljate na komonentama da meni stigne fabricki ne ispravna memorija? Sto je jos vise porazavajuce od 3 value kit-a koja smo prodali 2 su bili ne ispravni. Govorim o ddr2 800MHz memoriji.
Desavalo se da dodje ne ispravno napajanje HX450W sto dalje govori da napajanje niste ni proverili pre nego sto ste ga poslali u prodaju.
Posto mi je pouzdanost na prvom mestu, nikada nekome ne bi preporucio nista sem Kingston value memorije. Oni mozda nisu najbrzi, ugradjuju razlicite cipove sa razlicitim latencijama ali su ubedljivo najpouzdaniji sto je vecini najbitnije.
 

DariusIII

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-6100 + Raijintek Themis
Motherboard:
MSI 870S-C45 (FX)
RAM:
8192Mb DDR3 1333MHz Transcend
VGA & cooler:
Powercolor Radeon HD7770
Display:
Asus VW221S 22"
HDD:
Kingston HyperX 3K 120GB SSD + 3x500GB WD
Sound:
Sound Blaster X-Fi Extreme Music
Case:
Bitfenix Merc Alpha
PSU:
LCPower LC6650GP3 v2.3 650W
Optical drives:
Lite-ON iHAS22
Mice & keyboard:
A4Tech X-750BF + ZBOARD Gaming Keyboard
Internet:
TotalNET ADSL~20Mb/s
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
UPS MGE Nova 1100 AVR
A gde su tu 3-4 halogene sijalice od 60W? :d
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
@DariusIII ;) lol :D

@Hector:

e pa tu moramo malo da razmatramo sve. Prvo odakle je došlo i kakvim putem je išla roba.

Mi imamo Endcontroll. Kod Memorije je jednostavno objasniti. Memorija je jako osetljiva i dešava se korz transport. Mi smo dosta testova radili gde smo kontrolisali celu paletu (EU Paletu) Memorija i poslali preko Asije nazad u Hollandiju. Otišli su 5000 pcs. Memory, Status All Ok - vratili se sa 193 pokvarenim memory modules. Sam transport več može biti razlog kvara. Transport ide preko fright Container za brodove preko HongKonga naprimer i dobro su zapakovani, ali neznaš dali zastane negde gde je "tropical klima" i onda ram zrkava kroz to. Može ti optički kada dođe sve izgledati dobro ali oped biti u kvaru onda. Na PSU ista stvar.

Druga igra na memoriji, jer je stavljas po EMV standardu u računar? rezultat testova je pokazao da ako uzmeš memoriju sa rukom ili laborskim rukavicama, da ga šokiraš i od toga se kvari. Dalje gledano može se memorija u toku kontakta sa mainboardom da šokira. Sigurno če dosta overclockera reči da je budalaština i da nikad nepaze na takve stvari, ali mi i nekažemo da je to uvek razlog, ali ipak to i transport su dovoljno da dobieš tu statistiku. Mi imamo na Memory market najmanju RMA i najmanje vračanje memorije (prozentualno), to govori za našu kontrolu.

Šta se tiče Kingston, nema tu šta da se kaže - njihov kvalitet je dobar i po njihovoj priči su največi Memory Proizvođač, iako je to netačno - ali to su priče na kojima se može nočima diskutovati ;)
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Vidis Hectore a ja totalno imam drugacije iskustvo od tebe;)Popravljam racunare veoma cesto(po kucama,igraonici) i radio sam u servisu 2godine i veoma lose iskustvo imam sa kingston memorijom na nasem trzistu:(Corsair me je mnogo manje puta zezao;)Kad ja nekome sklapam masinu,ako mogu,zaobilazim kingston;)
 

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
880
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit
Kad kazes da te je Corsair memorija mnogo manje zezala, mozes li mi reci koliko si to Corsair memorija ugradio a koliko Kingston? Realno kod nas u zadnje 3 godine Corsair memorija je bila jako tesko dobavljiva kod domacih distributera. Jedno vreme ih je radio CT i pomalo Alti.
Ja sam u zadnje 3 godine u Gigatronu sklopio preko 5000 konfiguracija. Na svakoj sam stavljao poslednji BIOS i radio memtest ili goldmem. Sve ukupno na servis su mi se vratile mozda 4-5 Kingston memorije.
Geil je ubedljivo najgori sto se tice ispravnosti. Svi ostali su priblizno isti izuzimajuci Kingston koji je ponavljam po sto puta najbolji.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Na Neweggu ima dosta žalbi na Corsair PSU koji su bili neispravni u samom pakovanju (ono što je spomenuo i Hector). Postoji i bar jedan slučaj paljenja. Istina je da je na skoro svaku od ovakvih žalbi ljubazno odgovorio neko iz Corsaira, a za onaj spaljeni je rekao da se obrati onom kakoveć-Beardu za neku specijalnu proceduru reklamacije kako bi se ispitalo zašto se to desilo.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Pa recimo da sam za 2-3 godine popravio i sklopio sve ukupno oko 300 racunara jer sam u servisu radio odavno pa to neracunam.Najvise memorija kojih sam ja ugradjivao i koje sam dijagnostikovao su bile ocz,kingston,geil,corsair.Najlosije iskustvo od tih 300 racunara imam sa kingstonom(reklamacije,nekompatibilnost) a najpozitivnije sa corsair-om(i sam imam 2x1gb xms-a u racunaru).Cinjenica i slazem se sa tobom da sam mnogo manje corsair-ova ugradjivao i namestao al reklamacija gotovo da nije bilo za taj period.U starom delu igraonice imam sve corsair memorije xms i to dual channel-znaci 32pc-a x 2mem = 64 corsair xms memorije.Samo jedan par smo vratili odavno i reklamirali dok je jos ugradjivano u racunare i od tad sve radi 2.5 godine super ;)
Dosta ljudi hvali recimo ocz a kod mene u igraonici u novom delu odpadaju hladnjaci sa njih kao ludi i zavrse na grafickoj kartici!:(Sva sreca pa se nista nije desilo vise puta a moglo je doci do kurshlusa:(Nit clockovan ocz(sve default) i oni otpadaju pa otpadaju;)poz
ps.Za geil se slazem stobom,imao sam problema sa njima...
 
Poslednja izmena:

Misko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Poruka
81
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@ELPR1NC1PAL mozda ne bi bilo lose da za top proizvode deo sredstava (a taj deo bi po ovome iznad bio reda par promila :)) preusmerite na testove na tesko ocovanim masinama (na azotu ili ne nije ni toliko bitno), ali sve debelo overvoltovano. Realno vrlo veliki % npr. HX1000 rade na ocovanim masinama a mnogi ce probati i max oc sa istima. OC dometi ce se razlikovati na recimo 5 napajanja razlicitih proizvodjaca a iste nazivne snage, nekome ce te razlike biti male-zanemarljive nekome velike kao kuca. :wave:
 

Asgard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2009.
Poruka
136
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
KILAMASAKRATORDESTRUKTOPETATRON
CPU & cooler:
Amd fx-4100, CM Z-600R 2x noctua nf-p12
Motherboard:
Asus m5a99x-evo bre
RAM:
2x4gb mushkin
VGA & cooler:
Zasto ste izbacili integruse:(
Display:
Asus ML-228H
HDD:
Wd crni 1tb 64mb kes sata3
Sound:
M-audio 2496
Case:
12kg rdje
PSU:
cm gx600lite
Optical drives:
Lg genericko *****e, ali tebra radi za sve pare
Mice & keyboard:
genericko *****e
Internet:
genericko *****e
OS & Browser:
genericko *****e i gentoo linux
Other:
genericko *****e
pozdrav ja se u potpunosti slazem sa Hectorom, sto se kingston-a tice, medjutim ja sam imao samo pozitivna iskustva sa geil-om. za corsair ne znam stvarno, tek se od skora pojavio u vecim kolicinama. dok recimo mnogo nahvaljeni ocz je meni napravio toliko problema da to nije normalno. govorim o svim njihovim komponentama imao sam ih vise komada u vise konfiguracija kako za sebe, tako i za druge. isto bivsi serviser 2god.
uzdravlje ljudi:)
 
Vrh