• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li se isplati?

Xtro

Newcomer
Učlanjen(a)
21.01.2018.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav, naime eto pozeleh i ja da se upustim u Kriptovalute i majnovanje, malo sam se "edukovao" putem googla, youtuba (raznih sajtova i klipova). Dakle nisam u nekoj velikoj lovi do nekih 1000e (100 do 200+ evra). Gledao sam cene nekih hardvera (pricam o novom hardveru ne polovnom) i dosao sam do neke po meni "konfiguracije budzet "riga" ", a to je:

Maticna: ASRock H81 Pro BTC R2.0 - 90e
Proc: Intel Celeron G1840 - 40e
SSD: Kingston A400 120GB - 50e
Ram: 50ak e (moze i polovan za manje sigurno)
Napajanje: moze preporuka od vas koji je ok

Grafe: To je ono glavno zbog cega i pisem ovaj post...Naime posto je nemoguce naci "bogovske" RX 470-480-570-580", a i ako se pojavi negde polovna, cena je apsurdno bezobrazna. Pa sam razmisljao i Nvidia grafama, naime ciljam na '1050 Ti 4gb', 1060 6gb isto tesko naci ispod 370 evra, posto je sve ovo "budzetno" nema govora 1070, 1080 itd... Dakle uzeo bih 4 komada pomenute Grafe GTX 1050 Ti, najpristupacniju cenu na koju sam naisao je oko 170e (dajte linkove ako negde ima pristupacnije, ali sumnjam) Po onome sto sam video na netu vecina brendova GTX 1050 Ti 4gb rudare po 12-14 MH/s, 140-170 S/s, oko 300 H/s i trose prosecno po 50-60 W (informacije mozda nisu tacne, ispravite me ako gresim).

Dakle po mom proracunu sve pomenuto bi izaslo oko 1000 eura (100-150e vise zbog napajanja risera i cega vec) da se sklopi, naime pitanje je: "da li je ovo isplativo?" Znaci ne racunam na mesecnom nivou neku OGROMNU sumu, ali oko 100-150e pristojno bi bilo za gore navedeno, i ako sam dobro sracunao, toliko bi i ispalo za Ether (trenutna cena), ako su ove grafe uopste korisne za doticni Coin, ako nisu, slobodno recite za koji jesu i za sta su isplative... (Ukoliko sam negde napravio neki ispad, skrenite mi paznju, nisam bas najupuceniji u sve ovo) I zamolio bih samo da za svaki dogovor, mi date ukratko objasnjenje, Sto? Zbog cega? Kako? itd... Hvalaaa! :)
 
Poslednja izmena:

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Mining Calculator Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash and Monero

Mining Calculator Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash and Monero

Gore je zec a dole ti je eth koliko bi mesecno zaradjivao, e sada od svega toga odbi troskove za struju i ostaje ti profit koji ces mesecno imati.

E sada ono sto sa 100% sigurnoscu mogu da ti kazem da ovo nije ni malo tacno i da ni jedan kalkulator ne uziams sa 100% sigurnoscu, jer kada pocnes da kopas ti se neces ni pribliziti ovim ciframa za zaradu. Jer uvek ces nesto stelovati na rigu i proce dosta vremena dok rig ne ustelujes u milimetar da radi 24 sata 30 dana. Onda uzmi da svaku karticu ces morati pojedinacno da overklokujes da bi im nasao stabilne klokove, onda da napravis dobru konstrukciju da kartice nisu jedna do druge da mogu da se hlade, onda ako budes rig drzao u sobi ocekuj buku i dodatno zagrevanje prostorije sto u zimskom periodu i nije tako lose grejanje na rig.

Onda ocekuj odbitke dok ti posalju novcice sa jedne adrese na drugu adresu, onda ocekuj odbitke kada prodas novcice i poslaju ti pare na karticu i tu ce ti uzmu proviziju za slanje, onda ce ti banka uzme svoj profit... doduse nesto sitno ali ce ti i oni uzmu svoj deo pa dok prodas evre psoel u dinare i kada dobijes na kraju pare videces da to nije tako sjajno kao sto izgleda na papiru.

Onda uzmi da dok nadjes pool de ces da kopas, pa dok sve upises u majner kako treba ili ces da koristis nicehash sajt koji ce sve to mesto tebe da radi.

Sto se tice napajanja nisu veliki potrosaci tako da mozes da ides na neko napajanje od 650w naravno neko kvalitetno i tu ne stedi nikako jer to ti je najbitnija stavka za rig da ce da radi savrseno.

I sada ono pitanje od milion eura jel ovo isplativo, to samo sada ti treba da sednes i da sracunas koliko bi te struja izasla mesecno ali ne bi trebao da dobijes vise od 1500-2000 dinara u najgorem slucaju ali opet me ne uzimaj 100% za tacnost jer davno sam izasao iz majninga ali jos uvek dosta toga znam ali sve uzimaj sa rezervom dok ti neko ne kaze e 100% je tako i tako.

Onda pitanje kada da ocekujes povrat novca, kada stigne stiglo je... ono sto je bitno je da ce da ti kaplje po malo i da ce u nekom vremenskom periodu da se odplati e sada hoce za 3-6-9 meseci jos uvek biti ovako profitabilno to niko ne zna da ti kaze to je sada situacija takva koja traje danas sutra vec godinu dana i koga god da pitas jel se u ovo ispalti uloziti ce ti reci da se ne ispalti jer moze sutra da pukne a tu pricu vec i vrapci na grani znaju.

U ovaj posao ualzes onoliko para koliko si spreman da izgubis, naravno gubitak nikada nije 100% jer uvek mozes ako dodje do toga da rasprodas delove i da ono sto si do tada zaradio i ono kada rasprodas da budes u nekom blagom plusu ili misnusu. Ali to uvek gledas sa dozom rezerve i nadas se uvek najboljem i da ce da potraje.
 
Vrh