• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Dual Nehalem radna stanica iz DESK Computers-a

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
@Flight, stalja:

Podsetio bih vas na pravilo #1 pcaxe foruma -- ako ste ga zaboravili molim vas procitajte ga ponovo i pokusajte ubuduce da svoje negodovanje necijim radom i trudom izrazavate bez uvredljivih reci.
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
sramota ruzhna rech?
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Da se razumemo nesto, ja znam, verujem da su i ostali ukapirali da bi ovaj forum i ceo projekat PCAxe ziveo, mora da ima sponzore i firme koje ce da se reklamiraju, zato ubuduce je mozda bolje da ne komentarisemo racunare kao sto je ovaj Deskov, ili da se stavi neka onako lagana napomena ili da se ne otvara tema za komentar neceg ovakvog, jer ovde nece bas da pobere pozitivne kritike, prvo rekao sam da je dundjer taj sto je sklapao onaj racunar (@audiofreak da ti objasnim dundjer znaci zidar ako ne znas) zato sto svako ko se bavi ozbiljnije racunarima ne bi uvrtao kablove ni na masini za internet kamoli na masini za profesionalan rad, drugo polovina clanova odavde bi umelo da sastavi bolju masinu od one za profi rad, tako da ja ne vidim sta onde ima da se hvali i cime da se odusevljava, zato ubuduce ja necu da komentarisem takve komercijalne clanke, plus ista ta masina je bila na Chmarku na testu, tako da nije nista novo ni eksluzivno...
 
Poslednja izmena od urednika:

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Poenta je da smo mi jedini u Srbiji tu masinu testirali za ono za sta je ista namenjena. Niko drugi se nije zabavio rendering programima koje smo mi koristili...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Da se razumemo nesto, ja znam, verujem da su i ostali ukapirali da bi ovaj forum i ceo projekat PCAxe ziveo, mora da ima sponzore i firme koje ce da se reklamiraju, zato ubuduce je mozda bolje da ne komentarisemo racunare kao sto je ovaj Deskov, ili da se stavi neka onako lagana napomena ili da se ne otvara tema za komentar neceg ovakvog, jer ovde nece bas da pobere pozitivne kritike, prvo rekao sam da je dundjer taj sto je sklapao onaj racunar (@audiofreak da ti objasnim dundjer znaci zidar ako ne znas) zato sto svako ko se bavi ozbiljnije racunarima ne bi uvrtao kablove ni na masini za internet kamoli na masini za profesionalan rad, drugo polovina clanova odavde bi umelo da sastavi bolju masinu od one za profi rad, tako da ja ne vidim sta onde ima da se hvali i cime da se odusevljava, zato ubuduce ja necu da komentarisem takve komercijalne clanke, plus ista ta masina je bila na Chmarku na testu, tako da nije nista novo ni eksluzivno...
Ma treba da komentarishete ;) Obrisanu su samo postovi koji nemaju veze sa Desk rachunarom i sl ;)
Poenta ovog testa je da je BigJoe stvarno dobro istestirao taj rachunar a odabir programa je odlichan, a fokus se nekako prebacio na izgled kucishta i sredjivanje kablova koje je bar po meni irelevantno...Pa je to povuklo spam ka MAC rachunarima i sl...
 
S

stalja

Guest
Ok ubuduće neću da komentarišem vaše testove pošto spamujem i upotrebljavam po nekom loš rečnik.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ne mogu da verujem šta čitam u ovoj temi.
Od svih vas koji ste komentarisali ovu temu, koliko vas je sklapalo ovakve radne stanice, a koliko vas koristilo?
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
@Animan

Ma, naravno da je Big Joe odradio dobar clanak, na zalost tema je stvarno otisla u nekom drugom pravcu. Mene ako pitate izgled profi masine nije bitan vec kako radi, ali kazem svi znamo da nije nikakav problem sastaviti bilo kakvu masinu ako se ima para za to. A sto se tice komentarisanja ma nije problem da 'oladimo malo gde treba :) Salim se do sada stvarno sve sto ste testirali je bilo vredno paznje i hvale, ali mora da ima i ovakvih testova kao sto je ovaj Nehalem koji ce nekome biti manje nekome vise interesantni.
 
Poslednja izmena od urednika:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ok ubuduće neću da komentarišem vaše testove pošto spamujem i upotrebljavam po nekom loš rečnik.
Staljo,

Obrisane su poruke koje su zaista spam, pogledaj opet ceo thred i videcesh da sve shto je veznao za temu nije obrisano ;) Tvoji neki postovi su bili kvalitetni u ovoj temi i konstruktivni, a neki su realno bili spam, a obrisani su i neki moderatorski postovi, tako da nije bilo izuzetka...
Pazi, rech "sramotno" nekima zvuchi uvredljivo nekima ne. Meni iskreno ne smeta, ali neko to moze da protumachi na losh nachin.

P.S. Naravno da treba da komentarishesh ;) Recimo mene zanima shta mislish o test programima, s obzirom da smo jedini testirali ovaj rachunar upravo za ono za shta je namenjen.

:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@All
Ljudi necemo da idemo u demagogiju, svako ima pravo na svoje mishljenje i treba da ga iznese ;)

Zato predlazem da bespotrebne rasprave stanu da se koncentrishemo na sam test, toliko jednostavno. Mozda je test tim PCAXE-a imao neki propust u smislu odabira test programa, mozda neko ima neku zelju u buducnosti. To je konstruktivna zajednica, sve ostalo je presipanje iz shupljeg u prazno ;)

:wave:
 
Poslednja izmena od urednika:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Dusane ja se izvinjavam sto rizikujem da ovim postom nastavim raspravu, ali kad god ja obrisem neke postove ili nesto zamolim, nekolicina bundzija pocne da dize galamu o nekoj nepravdi. Hajde molim te jednom za svagda da to rascistimo:

sramota ruzhna rech?
Nisam mislio na rec sramota nego na dundjer i na insistiranju na tome da ljudi koji su sklapali ne znaju svoj posao, a posebno na izlete tipa "ja bih to isto tako ako ne i 10x bolje".

Uvek ste svi junaci na recima, zasto ne konkurisete za posao u nekoj racunarskoj firmi da sklapate racunare po ceo dan, pa da vidim koliko cete se truditi za takvu platu!

...ja znam, verujem da su i ostali ukapirali da bi ovaj forum i ceo projekat PCAxe ziveo, mora da ima sponzore i firme koje ce da se reklamiraju, zato ubuduce je mozda bolje da ne komentarisemo racunare kao sto je ovaj Deskov..
1. Niko vam nije branio da komentarisete KULTURNO -- cak vam nijedan komentar nije obrisan osim offtopica i pominjanja ilegalnog USB kljuca za instalaciju Mac OS X na PC.

2. Slobodno i ubuduce navedite mane svake konfiguracije i nacina na koji je sklopljena, ALI BEZ OMALOVAZAVANJA TUDJEG RADA I BEZ VREDJANJA.

Ako i dalje nije jasno sta zelimo, pokusacu da objasnim ponovo:

Sasvim je bilo dovoljno ukazati na uvrnut kabl kao losu praksu i navesti tehnicke razloge, niko nije morao biti nazvan dundjerom. Samo taj nepotreban detalj daje celom komentaru zajedljiv, zavidan i ruzan ton i ne povecava mu validnost nego bas suprotno -- smanjuje je.

prvo rekao sam da je dundjer taj sto je sklapao onaj racunar
Ne znam da li si primetio ali niti sam ti obrisao taj post, niti ga editovao, samo sam te kulturno zamolio da to vise ne radis.

Isto vazi i za staljin post -- ni to nisam dirao.

Pitam vas dvojcu sada -- u cemu je problem sto sam vas zamolio to sto sam vas zamolio? Odgovorite mi molim vas na PM ako zaista mislite da imate valjan razlog za ovakvu reakciju.

drugo polovina clanova odavde bi umelo da sastavi bolju masinu od one za profi rad, tako da ja ne vidim sta onde ima da se hvali i cime da se odusevljava
Forum ne cita, i nadam se nece ubuduce citati samo ta polovina clanova koja sebe smatra superiornim u odnosu na sve ostale vec i obican svet koji se ne razume i koji ce samo da upamti da u firmi XYZ dundjeri sklapaju racunare, a ako ih neko bude pitao da objasne nece znati da je to samo zbog SATA kabla iako je mozda sve drugo uradjeno korektno i po propisu.

Na kraju, niko vam nije trazio da hvalite nesto sto ne smatrate vrednim hvale, trazeno je samo da kad kritikujete navodite iskljucivo argumente bez uvreda -- sebe necete izdici tako sto drugog blatite (sto je obicaj u Srbiji), vec tako sto na delu pokazete da ste bolji od njega.

Ok ubuduće neću da komentarišem vaše testove pošto spamujem i upotrebljavam po nekom loš rečnik.
Ako za trenutak prestanete da ovako grcevito i uvredjeno branite svoj ego od konstruktivne kritike mozda cete primetiti da sve sto napisete ili kazete nije bas za klesanje u kamenu. Ja od 10 postova koje napisem barem u 3 slucaja odustanem i zatvorim tab jer shvatim da nema smisla to sto sam napisao.

Za kraj jedan jednostavan savet -- ponasajte se prema svojim postovima kao prema fotografijama. Nije svaka za cuvanje -- na jednoj fali pola glave, na drugoj odsecene noge, na trecoj ste zazmurili, na cetvrtoj vam neko drzi usi... pogledajte post pre nego sto kliknete submit i zapitajte se da li je ta "poza" zaista ono po cemu zelite da vas drugi pamte.

Over and out.
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
a isti taj desk ne omalazhava kupce sklapajutji tako? znachi zidarska tehnika u najskupljem rachunaru je ok ali ako neko to primeti, onda je zajedljivo i omalovazhavajutje?
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
a isti taj desk ne omalazhava kupce sklapajutji tako? znachi zidarska tehnika u najskupljem rachunaru je ok ali ako neko to primeti, onda je zajedljivo i omalovazhavajutje?
Ne vredi... ja se ubih malopre objasnjavajuci na pola strane da nije problem reci da nesto ne valja, ni zasto ne valja, vec je problem u nacinu na koji se to kaze, ali neki od vas izgleda zaista imaju tvrdu glavu i ocigledno je jedini nacin da nesto naucite je da udarite njom od zid sa 100 na sat.

Neka bude po vasem -- ako necete da prihvatite kad vas neko lepo zamoli da komentarisete civilizovano i pritom vam nista ne brise i ne edituje, a vi se bunite zbog "cenzure" i prozivate nas da branimo ovog ili onog dok mi samo radimo svoj posao prema pravilniku, onda necete komentarisati uopste. Locked.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh