• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

HDD se diskontektuje na MacOS-u

Vladan Official

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2016.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Medion / Lenovo ThinkPad
CPU & cooler:
Core2 Quad Q8300 4x2.5GHz
RAM:
DDR2 2X2GB
Display:
Philips Brilliance 240BW
HDD:
Kingston SSD 240GB + HDD 4TB
Internet:
30/3
OS & Browser:
Windows 10
Pozdrav svima, kao neko ko je skoro 20 godina proveo sa Windows-om, prošle godine sam uzeo i prvi Apple uređaj (iMac 27"). S obzirom da mi je i dalje bilo neophodno da koristim obe mašine, eksterni HDD (Maxtor 1TB) sam formatirao u exFAT fajl sistem i to radi perfektno (čita i piše na obe mašine). Onda sam se dosetio da svoj interni 3,5" hard disk (WD 4TB) koristim takođe kao eksterni, kupio sam SATA na USB A 3.0 kabl, koji dolazi i sa adapterom od 12V, međutim kada ga povežem na iMac prepozna ga na 1-2 sekunde a onda ga izbaci, i tako u krug. Nema šta sve nisam pokušao i u koji fajl sistem da ga formatiram, ništa ne pomaže problem je i dalje tu. Na PC-u radi normalno, prepoznaje ga, može da piše/čita i formatira tako da nije do kabla/adaptera. Onda sam pomislio da je problem do hard diska, pa sam pokušao sa drugim internim 2,5" hardom, isti problem... pokušao sam i SSD na isti način takođe i dalje ga izbacuje na Mac-u a na PC-u radi.
Da li bi možda kupovina HDD dock-a rešila problem?
Hvala.
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Samo HDD dock, drugacije ne moze. Iz iskustva, cela firma samo Apple. Isti sam problem imao, kupio to i nista, ne vidi ga MAC pa ne znam sta da je, sreca prihvatili reklamaciju i vratili pare, kupio dock i radi bez greske.
 
Vrh