• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Knjiga iz 2005 o bezicnim mrezama

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
pa pazi tebi sta treba za wifi .. jeste da znas da ga konfigurises i povezes uredjaje na taj wifi i to je to .. ostalo je sve nebitno xD

da znas negu razliku izmedju a,b,d,g,n(ne znam napamet ova slova koja su sve) verzije 802.11
koliko ima kanala koji su kanali koji se nepreklapaju, to treba ako os da spajas vise wifi rutera za mrezu :D
1,6,11 kanal
.. mozda jos nesto sitno ..

ako os da uzmes to .. reci sta te tacno zanima pa da vidimo da nadjemo drugu knjigu ;)
 

ypow

Newcomer
Učlanjen(a)
19.04.2013.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
potrebna:knjiga o bezicnim mrezama ili zastiti mr.(najbolje o zastiti bezicnih mreza)

Pozdrav svima, prvi post...

Nisam hteo da otvaram novu temu, ali ako mora, neka admini urade sta treba...

Naime, potrebna mi je knjiga koja se bavi bezbednoscu bezicnih mreza. Pozeljno da ima i osnove o njima (sta su izlazna snaga iz AP-a, snaga antene, kako se racunaju, kako se racuna gubitak signala, potrrebna snaga za odredjenu razdaljinu itd...), mada nije neophodno. Ono sto mi je bitno je, da se bavi problemima zastite bezicnih mreza - napadi i odbrane, prevencija itd, sa akcentom na hardver. Sada ako uz to postoje u knjizi jos neke oblasti, nema veze. I da, bilo bi pozeljno da je sto svezija.

Hvala i pozzz!
 

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7

ypow

Newcomer
Učlanjen(a)
19.04.2013.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na linkovima, ali sam odustao od kupovine knjiga... Da napomenem da prevodi strucnih knjiga na srpski mogu da budu losi i zbunjujuci jer ih uglavnom ne rade ljudi koji su upoznati sa materijom... Bolja solucija je naruciti istu knjigu sa amazona i slicnih sajtova, ne ispadne cak ni velika razlika u ceni...

A meni je najefikasnije ispalo to sto sam otisao u Studentsku biblioteku Svetozar Markovic - Beograd (http://www.unilib.bg.ac.rs/), gde ima solidno materijala... Dobro je sto mogu kuci da odnesem do 3 knjige (na mesec dana) i uzmem 3 za citaonicu u isto vreme, a najbolje od svega je sto preko njih imam pristup nekom KOBSON-u - elektronske knjige i clanci iz strucnih casopisa do kojih se inace tesko dolazi, a od kojih dobar deo mogu odmah da presnimim na USB...

Evo ga jos jedan link http://www.vbs.rs/cobiss/index.html - virtuelna biblioteka Srbije. Cenim da ce mnogima biti od pomoci jer tu mogu da se vrse pretrage po imenu knjige, pisca itd, gde se onda moze vrsiti pregled knjiga po bibliotekama, da li su za pozajmicu ili samo citaonicu, da li su slobodne... Jos jedna stvar - postoji medjubibliotecka pozajmica - ako vidite nesto sto vam treba, a ne postoji u biblioteci u vasem gradu, ili cak u Srbiji, moze se naruciti preko bibliteke, samo nisam siguran da li su sve u tom nekom sistemu ili sta vec, to morate sami proveriti...

Znam koliko je meni znacilo kad sam naleteo na sve ovo, pa se nadam da sam jos nekome ovim pomogao... Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Vrh