• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koje napajanje za navedenu konfiguraciju?

Cope

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.08.2023.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Specifikacije racunara trenutno:
Procesor: AMD Ryzen 3 4300GE
Graficka kartica: Integrisana
RAM: Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 3600MHz
Maticna ploca: Gigabyte B450M DS3H V2
Napajanje: FSP 450w

Zdravo svima, planiram uskoro da nadogradim kompjuter sa grafickom i napajanjem. Dvoumio sam se izmedju RX 6400 4GB zato sto nije toliko zahtevna i RX 580 8GB, ali na kraju je izbor pao na RX 580 posto je 3000 dinara skuplji, i verujem da je svakako red da zamenim napajanje bez obzira sta ubacujem.

Racunar sam kupio kao gotovu konfiguraciju u Gigatronu pre 2 godine, samim tim je u garanciji jos godinu dana. Pre mozda godinu dana napajanje je pocelo da se cuje u vidu nekog kliktanja ili lupkanja u intervalima od jedne sekunde, to je trajalo mozda 3 meseca i od tad nije pravilo probleme. Od kad sam kupio racunar planirao sam da zamenim napajanje i dodam graficku, tako da mi nije imalo smisla da reklamiram ceo komp da bi mi stavili isto napajanje u slucaju da prihvate garanciju.

Kolko sam trenutno upucen u celu materiju, za tu nadogradnju na RX 580 bi idealno bilo napajanje od 500w, a na dalje ne znam sta da mislim. Obratio sam se serviseru kompjutera koji zivi u mojoj blizini koji mi je preporucio LC Power od 600w, konkretno LC-600H. Informisao sam se po forumima, naravno gomila "izbegavaj to smece" i gomila "radi mi vec 5 godina bez problema".

Svestan sam da je bolje da se izdvoji vise novca za dugotrajnije i bezbednije napajanje, ali posto se radi o donekle budget build-u interesuje me koje je najjeftinije napajanje koje biste vi stavili u ovaj racunar mirne glave? Interesuje me takodje da li u obzir dolaze polovna brend napajanja i kakva iskustva imate sa njima? Idealno bi bilo da bude oko 50e, ali ako to nije moguce znacilo bi mi samo da cujem ostala misljenja. Znacile bi mi i neke smernice da znam sta da gledam na dalje, posto kad sam krenuo da gledam mislio sam da znam sta gledam, a sad vise ne znam.

Hvala svima unapred
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Vrh