• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Mining/Majning/Kopanje saveti

AkiR9

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.01.2017.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Thinkpad T570
Skroz sam nov u ovome bukvalno ne znam nista.
Zeleo bih da mi date neke savete i da odgovorite na ova pitanja koja cu postaviti.

Koju kriptovalutu majnovati i koja je najisplativija? ETH? ETC?
Zasto tacno sluzi Nicehash? Da li majnovati preko nicehasha?
Da li mozete da mi pomognete oko sklapanje riga? Koje komponente? Budzet 2500/3000e otprilike.

Da li moze nesto ovako?
Koja je najisplativija karta za majning? Mislio sam da uzmem 7x rx 580 / rx 570?

7x rx580
Celeron G1840
H81 PRO BTC ili TB250-btc?
4GB Ram
120GB SSD
7x Riser Extender ne znam koji tacno i gde kupiti.
Preporucite napajanje neko ja sam mislio neko Evga/corsair napajanje od 1200w
Rig - metalna konstrukcija da li napraviti ili kupiti?

ili kupiti na kupujem prodajem gotov rig plug and play da li se to isplati ili da sklapam sam ?

Dobio sam preporuku od drugara za jednog lika da mi podesi rig da majnuje ETH, nisam ga skapirao da li sklapa ceo rig. Cena je 50 evra ne znam da li je skupo, a mogu i sam da namestim ako nije tesko? Ili je isplativije da uzmem neki gotov rig? da li je sigurno?

I jos jedno pitanje da li mozete da ostavite neke forume/sajtove za neke "cake" kod majnovanja?

Bas sam dosta pitanja postavio. :D ako neko ima vremena i zeli da pomogne, neka odgovori. Puno bi mi znacilo. :)

Pozz...
 
Poslednja izmena:

Arpa

Newcomer
Učlanjen(a)
31.12.2017.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Skroz sam nov u ovome bukvalno ne znam nista.
Zeleo bih da mi date neke savete i da odgovorite na ova pitanja koja cu postaviti.

Koju kriptovalutu majnovati i koja je najisplativija? ETH? ETC?
Zasto tacno sluzi Nicehash? Da li majnovati preko nicehasha?
Da li mozete da mi pomognete oko sklapanje riga? Koje komponente? Budzet 2500/3000e otprilike.

Da li moze nesto ovako?
Koja je najisplativija karta za majning? Mislio sam da uzmem 7x rx 580 / rx 570?

7x rx580
Celeron G1840
H81 PRO BTC ili TB250-btc?
4GB Ram
120GB SSD
7x Riser Extender ne znam koji tacno i gde kupiti.
Preporucite napajanje neko ja sam mislio neko Evga/corsair napajanje od 1200w
Rig - metalna konstrukcija da li napraviti ili kupiti?

ili kupiti na kupujem prodajem gotov rig plug and play da li se to isplati ili da sklapam sam ?

Dobio sam preporuku od drugara za jednog lika da mi podesi rig da majnuje ETH, nisam ga skapirao da li sklapa ceo rig. Cena je 50 evra ne znam da li je skupo, a mogu i sam da namestim ako nije tesko? Ili je isplativije da uzmem neki gotov rig? da li je sigurno?

I jos jedno pitanje da li mozete da ostavite neke forume/sajtove za neke "cake" kod majnovanja?

Bas sam dosta pitanja postavio. :D ako neko ima vremena i zeli da pomogne, neka odgovori. Puno bi mi znacilo. :)

Pozz...

Pozdrav,

ono što ćeš minat ovisi o isplativosti što možeš provjerit na whattomine.com, ali i o tome koje grafičke imaš.

u ovom slučaju rx 580 su odlične za mining etherium npr što ja i trenutno radim sa mojim rigom 6x Sapphire Nitro+ rx 580 8gb. Mislim da ti je najbolje u tom slučaju imat Claymoreminer.
Na pocetku sam dobivao na svakoj oko 22.2 MH/s i nakon stavljanja dobrih drivera i flashanja biosa sve rade na 30.5+ Mh/s. Ja se ne bih odlučio na slaganje riga sa više od 6-GPU, a u tom slučaju ti onda ne treba H81 PRO BTC nego možeš uzet Gigabyte H110-D3A koja je odlična za mining i lako ju je za podesit u biosu. i ako misliš sklapat rig sa 7x RX karticama mislim da napajanje od 1200W nije bas siguran opcija :) ja bi uzeo jače

Što se tiče boxa za RIG jednostavan je za složit. Samko kupi aluminijske profile i koju drvenu letvicu :)
Evo mojih mjera:
-4x60 cm aluminijske letvice (onaj L profil) (širina)
-4x40cm aluminijske letvice (ajmo reć dubina :)
-4x35cm aluminijske letvice (visina)
i još ti trebaju samo drvene letvice:
1x60 cm drvena letvica koja podržava grafičke od ispod (p.s. morat češ ju vjerovatno skratit na 59 cm da stane unutra)
5x40 cm drvene letvice (one idu na "pod/dno" boxa i spajaju se ostatkom aluminijskog okvira)

Svakako ako ti je ovo prvi rig mozda bolje da ti neko pomogne u tome ko ima iskustva pa makar trebao i platiti nešto. moraš setup bios od matične,u registryu "ubit" windows update i pogasit sve nebitne gluposti u windowsima, nać dobre drivere za mining, flashat bios za graficke(polarisbios editor/apply-at promjene sa ATIflashom i obavezno save default bios prije), clockat grafe kako mislis da ti je najoptimalnije,otvorit claymore i krenut minat :)

Nadam se da sam ti malo olakšao :D
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
209
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Jedini problem u celoj prici je sto neces skoro nista naci od komponenti na stanju nigde, pogotovo ne graficke i napajanja, a bice cimanje i za plocu... Najgori trenutak za nabavku definitivno, i ono sto treba da stigne je unapred rezervisano, a i "madjari" su usporili poprilicno, stisnuo bata carinike, tako da se samo strpljenjem naoruzaj na vreme :)

Na sklopljenom gotovom rigu ces izgubiti dosta love, otprilike masinu koju sam mozes da sklopis za recimo 2350 evra, na oglasima je 2750 ili cak i 3000, jer je trziste takvo da mozes da trazis koliko god hoces para i prodaces, komponenti jednostavno nema dovoljno.

Sto se podesavanja i softvera tice, guglaj, sve ces naci. Sam ram za rig ti je mozda za pocetak najbolje da kupis, kosta 20tak evra, a ako nisi vican seckanju, busenju i merenju, svakako je lakse, otprilike ti je vrlo mala usteda u materijalu kad bi sam kupovao i sklapao, a mnogo vise ces se cimati dok sve ne premeris i sklopis.
 
Vrh