• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Rešeno] Racunar ne pali

samir825

Newcomer
Učlanjen(a)
01.10.2015.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Motherboard:
Gigabyte P61-USB3-B3
RAM:
2 GB
VGA & cooler:
Nvidia GForce GT220
OS & Browser:
Windows 8 & Chrome
Pozdrav drustvo, maloprije sam ugasio PC, normalno na shut down medjutim kada je trebao skroz da se ugasi on je nastavio raditi nekih 10-tak minuta, dosta tiho. Nisam vise mogao cekati pa sam ga ugasio drzeci dugo power button. Kada sam opet krenuo upaliti racunar nisam mogao. Jednostavno on se pali, radi ali na monitoru nema nista. Jedina razlika jeste sto crvena lampica ne blinka, ona obicno gori kada se pc pali i kada je racunar opterecen. Maticna ne pisti, sve izgleda normalno osim sto se na monitoru nista ne pojavljuje a racunar radi dosta tise. Monitor radi i skopcan je kada ga iskljucim pise no signal, svi kuleri rade i sve izgleda kopcano. Sta mislite sta bi mogao biti problem?
Konfiguracija je sljedeca:
Gigabyte p61-usb-b3
Gt 220 graficka
Intelov procesor 2,4 quartcore(ne znam tacno model)
2gb rama - neki bezveze ram i uvijek mi je pravio problem jer ga je malo pa je pc bio spor
1 tb hard disk

Unaprijed vam hvala i izvinite za greske pisem sa tableta :)
 
Poslednja izmena od urednika:

P1raT

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.12.2015.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320 Black Edition
Motherboard:
Asus M5A78L-M/USB3
RAM:
HyperX Fury 2x4GB 1866MHz
VGA & cooler:
Asus Nvidia GTX 660
HDD:
SSD HyperX Savage 240GB, Seagate 1TB
PSU:
Chieftec 500W GPA-500S8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Za pocetak probaj da restartujes bios, tako sto ces iskljuciti naponski kabal iz kucista i izvaditi bateriju sa maticne ploce na par trenutaka. Nakon toga vrati, upali i vidi da li se nesto dogadja.

Ako bude bezuspesno probaj da izvadis RAM(naravno dok je racunar iskljucen), i vidi da li ce maticna da daje neke signale kad upalis racunar.

Ako budes cuo beep code, tj uzastopne kratke zvuke... sledeca opcija ti je probaj da promenis slot za RAM memoriju. Ako i to ne uspe, probaj sa zamenom graficke kartice, pozajmi od nekog samo da probas. To je to.
 

dragg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
95% da je ploča riknula. Izvadi je i odnesi na servis.
 

samir825

Newcomer
Učlanjen(a)
01.10.2015.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Motherboard:
Gigabyte P61-USB3-B3
RAM:
2 GB
VGA & cooler:
Nvidia GForce GT220
OS & Browser:
Windows 8 & Chrome
Za pocetak probaj da restartujes bios, tako sto ces iskljuciti naponski kabal iz kucista i izvaditi bateriju sa maticne ploce na par trenutaka. Nakon toga vrati, upali i vidi da li se nesto dogadja.

Ako bude bezuspesno probaj da izvadis RAM(naravno dok je racunar iskljucen), i vidi da li ce maticna da daje neke signale kad upalis racunar.

Ako budes cuo beep code, tj uzastopne kratke zvuke... sledeca opcija ti je probaj da promenis slot za RAM memoriju. Ako i to ne uspe, probaj sa zamenom graficke kartice, pozajmi od nekog samo da probas. To je to.
Hvala od srca, ovo s batetijom jr upalilo radi racunar :) trebalo mu je malo duze da digne sistem ali radi :) da li je ovo znak da je maticna pri kraju ili?

Jos jednom hvala :D
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Probaj drugo napajanje.
 

P1raT

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.12.2015.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320 Black Edition
Motherboard:
Asus M5A78L-M/USB3
RAM:
HyperX Fury 2x4GB 1866MHz
VGA & cooler:
Asus Nvidia GTX 660
HDD:
SSD HyperX Savage 240GB, Seagate 1TB
PSU:
Chieftec 500W GPA-500S8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Hvala od srca, ovo s batetijom jr upalilo radi racunar :) trebalo mu je malo duze da digne sistem ali radi :) da li je ovo znak da je maticna pri kraju ili?

Jos jednom hvala :D
Ne mora da znaci, moze da se desi da je doslo do nekog brljanja u bios-u, ko zna iz kog razloga. Postoje hiljade opcija. Sve u svemu, vazno je da si ti resio problem :sekira:
 

oce to od previse rama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2015.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX6300
Motherboard:
GA-990FXA-D3
RAM:
DDR3 2x4GB 1866MHz Kingston HyperX Predator CL9
VGA & cooler:
4X80mm deep cool 3x90mm deep cool
HDD:
ExcelStor Technology J8160S 160gb+Seagate ST3500418ASQ 500gb
Case:
Chieftec Dragon DA-01BD 14-Bay Steel ATX Full Tower Case
PSU:
CHIEFTEC CTG-750C 750W A80 series
OS & Browser:
Mozilla Firefox
Najbolje novi windows,ali trebalo bi da se uraditi test rama najbolji program za to je mem test.I ja sam imao takav problem ali posle nekoliko dana komp se sam popravio,tj. jedan dan se upalio bez problema kao da se nije nista desilio.Nikad nisam otkrio problem ali u medjuvremenu promenio sam vecinu komponenti.Crvena lampica je za aktivnost hard diska.
 
Vrh