• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Kućište] Raidmax Cobra Z recenzija-Diablo82

MarjanDjokic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Raidmax Cobra Z je kućište cenovnog ranga od oko 7000din ili ti 60e,ali uprkos toj ceni ovo kućište ima izvanredne specifikacije za udomljavanje velikog broja dobrih i kvalitetnih komponenti.
 

Prilozi

Poslednja izmena:

MarjanDjokic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pakovanje i propratna oprema

Pakovanje je obično i kućište dolazi u kutiji sa štampom u samo dve boje.
Sa prednje strane kutije imamo grafički prikaz kućišta i veliki cobra z logo.
Raidmax_CobraZ_001.jpg
Sa obe bočne strane imamo nešto vise o samim specifikacijama kućišta.
Raidmax_CobraZ_005.jpg
Sa zadnje strane kutije imamo dosta o samim specifikacijama i mogućnostima kućišta.
Raidmax_CobraZ_004.jpg
Zaštitu pri transportu čini kombinacija stiropora i svilene vreće.
Sva propratna oprema se nalayi u jednoj običnoj kartonskoj kutiji.
Propratna oprema se sastoji od tri vrste šrafova, jednog ostojnika za matičnu ploču, PC spikera, čičak trake, dve vezice i šine za lako montiranje HDD/SDD 2.5/3.5″
Raidmax_CobraZ_163.jpg Raidmax_CobraZ_164.jpg Raidmax_CobraZ_165.jpg Raidmax_CobraZ_166.jpg Raidmax_CobraZ_167.jpg Raidmax_CobraZ_168.jpg Raidmax_CobraZ_169.jpg
 
Poslednja izmena:

MarjanDjokic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Spoljašnjost

Ovo kuciste dolazi u dve boje tj Cobra Z Blue Edition i Cobra Z Red Edition.

Sa prednje strane ovog kučista imamo tri eksterna 5.25" podeoka koji se mogu veoma lako skinuti i koji su opremljeni filterom za prašinu.
Raidmax_CobraZ_044.jpg
Na srednjem delu kućišta imamoČtaster za uključivanje i reset,1xUSB2.0,
1xUSB3.0 i standardne audio dzekove i svaki od njih ima svoj gumeni poklopac.
Raidmax_CobraZ_040.jpg
Na donjem delu kućišta nalazi se ventilacioni otvor na kojem se ne nalazi filter za prašinu.
Raidmax_CobraZ_035.jpg
Sa zadnje strane kućista zaticemo ručice za lakse skidanje stranica,7 PCI ekspanyivna slota koja su od plastike,1x ventilator od 120mm,2x rupe za eksterna vodena hladjenja,i upotrebu srafova sa velikim glavama.
Raidmax_CobraZ_016.jpgObe bočne strana su istih izbocina samo sto na levoj imamo pleksiglas koji na sebi ima proreze u obliku mreze.
Raidmax_CobraZ_014.jpg Raidmax_CobraZ_017.jpg
Sa donje strane kućišta imamo mesta da montiranje ventilatora koji poseduju filter za prasinu.
Raidmax_CobraZ_028.jpg
Sa gornje strane imamo imamo izbocinu koja u slučajevima vodenog hlađenja moze dobro doći,inače moze primiti ventilatore od 120mm od 240mm.
Raidmax_CobraZ_045.jpg
 

MarjanDjokic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Unutrašnjost

Prilikom skidanja stranice nama nikakvih podteškoća zbog ručica koje dodatno olakšavaju skidanje.
Raidmax_CobraZ_056.jpg Raidmax_CobraZ_057.jpg
Unutrašnost kućišta je bar za mene veoma zanimljiva počev od same boje unutrašnjosti koja je kod konkretno ovog Cobra Z Blue Edition plave boje,a kod Cobra Z Red Edition crvene boje
Ovo kućište ima dosta dobre specifikacije sto mozemo videti po ogromnom prozoru na mestu de se montira CPU kuler sto je za svaku pohvalu.
Raidmax_CobraZ_063.jpg
Kao i sa prednjom i sa zadnjom stranicom nema nikakvih poteskoca pri skidanju.
Raidmax_CobraZ_065.jpg
Nakon skidanja stranice uočavamo da ovo kućište ima dosta otvora za provlacenje kablova ali da isti nisu zasticeni gumenim kederima sto moze dovesti do nekih problema.
Raidmax_CobraZ_066.jpg


Nastaviće se...
 

MarjanDjokic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Što se tiče dimenzija otvora na ovom kućištu naj veći otvor je dimenzija:170mmx130mm i to je na ovom kućištu za svaku pohvali.
Raidmax_CobraZ_067.jpg Raidmax_CobraZ_068.jpg
Mesta za provlačenje kablova ima dovoljno ali ponavljam jedina zamerka je to sto nema gumenih kedera,a dimenzije su:
2 manja otvora od-25mmx88mm i jedan veliki otvor od-135mmx65mm.
Raidmax_CobraZ_069.jpg Raidmax_CobraZ_072.jpg

Raidmax_CobraZ_070.jpg Raidmax_CobraZ_071.jpg
Prostora za smeštaj kablova ima sasvim dovoljno,tj od 19,7mm pa sve do 30mm.
Raidmax_CobraZ_076.jpg Raidmax_CobraZ_077.jpg
 
Poslednja izmena:

MarjanDjokic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HDD/SDD kaveza ima dovoljno ali samo središnji možemo skinuti u slučaju montaže dužih grafičkih karti,a sa druge strane podržavaju 2.5“ i 3.5“ hard diskove.
Raidmax_CobraZ_087.jpg Raidmax_CobraZ_090.jpg
Raidmax_CobraZ_091.jpg Raidmax_CobraZ_096.jpg
A što se mesta nakon skidanja sredisnjeg kaveza tiče ima i više nego dovoljno.

Od konektora u kućistu imamo:1xUSB3.0,1xUSB2.0,HD AUDIO,Power LED,Power sw,Reset sw,HDD LED
Raidmax_CobraZ_125.jpg Raidmax_CobraZ_126.jpg
Raidmax_CobraZ_127.jpg Raidmax_CobraZ_128.jpg
 

MarjanDjokic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Fabrički ugrađenih ventilatora ima 2 i oba su od 120mm,jedan na zadnjoj unutrašnjoj strani kućišta
Raidmax_CobraZ_108.jpg
I jedan na prednjoj strani kućista iza maske koji je inače LED ventilator i koji svetli plavom ako je kuciste Cobra Z Blue Edition ili crveno ako je Cobra Z Red Edition.
Raidmax_CobraZ_116.jpg Raidmax_CobraZ_173.jpg
Prednja strana kućišta moze da udomi 2 ventilatora od 120mm.
Raidmax_CobraZ_119.jpg Raidmax_CobraZ_120.jpg
Ali se oma primecuje rupa na dnu kućista kroz koju prašina može nesmetano ući.
Raidmax_CobraZ_030.jpg
 

MarjanDjokic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zakljiučak

Ovo kućište za malo para daje dosta toga,kvalitet,dobre specifikacije,i dobar kuling sistem ali sitne zamerke mozemo zanemariti sobzirom na njegovu cenu i svim ostalim kućištima u tom cenovnom rangu.Svakako ovo kućište imo moju apsolutnu preporuku prvo zbog cene a i zbog kvaliteta koji dobijamo po toj ceni.
Raidmax_CobraZ_170.jpg Raidmax_CobraZ_171.jpg Raidmax_CobraZ_172.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh