• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Samsung I5700 Spica Problem sa imenikom!!!

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako iko moze da mi pomogne ili je imao slican problem!

Ovako,Fleshovao sam telefon a zatim ga i rootovao ,bilo je kako rece jedan forumaš Stisni zube i klikni na start :) Sve je proslo ok skuvao sam sta mi je trebalo i to je to.Telefon je super radio dok se nije pojavilapotreba da uvezem kontakte,naime ta operacijanije bilamoguca ni sa sd kartice ni sa sim kartice,pa cak ni automatska sinhronizacija.pokusavao sam ceo jedan dan da ubacim kontakte i kada operacija dodje do kraja,ili pokaze da je imenik i dalje prazan ili stane i zamrzne u smislu da samo mogu da ´ponistim´prekinem operaciju.U silnim pokusajima dosao sam na ideju da pokusam preko Pretrage uimeniku da nađem neki kontakt i telefon ih je pronalazio ali imenik jei dal***io prazan.Nakon tri dana restartovanja ,skidanja baterije ... nista se nije desavalo da bi se imenik pojavio cetvrti dan sam od sebe!
Problem zbog kog ustvri otvaram temu je što kada udjem u kontakte i odem na opciju izmeni telefon otvori kontakt u deset primerak,pretpostavljam po jedan za svaki moj pokusaj uvoza,znaci ako je u imeniku npr. Aca 066/5555555 on u opciji izmeni otvori desetistih Aca sa istim brojem telefona.

UH JESTE OPSIRNO ALI OVAJ PROBLEM JE STRASNO IRITANTAN I USPORAVA IMENIK!!:(
aKO IKO ZNA KAKO SE MOGU OBRISATI SVI KONTAKTI ODJEDNOM I DA PONOVO PROBAM DA SINHRONIZUJEM SA GOOGLOM
UNAPRED HVALA SVIMA KOJI PROČITAJU CELU PORUKU:sekira:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Da bi video sve kontakte u telefonu, najlakse je da odes na mail.google.com pa odes tamo u sekciju Kontakti. Selektujes sve kontakte tamo i prebacis u grupu Moji kontakti. Posle toga odradis jednom sinhronizaciju sa tim nalogom i onda ce ti tel prikazivati odmah sve kontakte.
Drugi nacin je da u opcijama prikaza imenika na telefonu, cekiras sve grupe u svakom nalogu koje imas.
Prvo resenje je brze i efikasnije.
To sto ti otvori vise kontakata sa jednim imenom kad editujes taj kontakt je posledica toga sto imas vise gmail naloga za sinhronizaciju i kod njih su ti cekirani kontakti za sinhronizaciju. Moj predlog ti je da kontakte sinhronizujes samo sa jednim Gmail nalogom a ostale gmail naloge koristis samo za sinhronizaciju maila. To radis u podesavanjima naloga za sinhronizaciju.

Obrisati sve kontakte:
Settings/Applications/Manage Applications pa se ti ide u meni pa Filter/All
Nadje se Contacts Storage, udje u njega i ide na dugme Clear. Time ce se izbrisati baza imenika.

Znaci, sinhronizuj sve kontakte pod jedan Gmail nalog i uvek samo sa njim raditi sinhronizaciju a ujedno drzati sve kontakte u onim kategorijama koje postoje na Gmail nalogu (Moji kontakti, Porodica, Prijatelji, Stared in Android) jer ono sto nije u tim kategorijama se ne vidi u samom telefonu dok se ne podesi u opcijama prikaza u imeniku. zato te kontakte mozes naci kroz Search ali ne mozes ih naci direktnim listanjem kroz imenik,..

:wave:
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da bi video sve kontakte u telefonu, najlakse je da odes na mail.google.com pa odes tamo u sekciju Kontakti. Selektujes sve kontakte tamo i prebacis u grupu Moji kontakti. Posle toga odradis jednom sinhronizaciju sa tim nalogom i onda ce ti tel prikazivati odmah sve kontakte.
Drugi nacin je da u opcijama prikaza imenika na telefonu, cekiras sve grupe u svakom nalogu koje imas.
Prvo resenje je brze i efikasnije.
To sto ti otvori vise kontakata sa jednim imenom kad editujes taj kontakt je posledica toga sto imas vise gmail naloga za sinhronizaciju i kod njih su ti cekirani kontakti za sinhronizaciju. Moj predlog ti je da kontakte sinhronizujes samo sa jednim Gmail nalogom a ostale gmail naloge koristis samo za sinhronizaciju maila. To radis u podesavanjima naloga za sinhronizaciju.

Obrisati sve kontakte:
Settings/Applications/Manage Applications pa se ti ide u meni pa Filter/All
Nadje se Contacts Storage, udje u njega i ide na dugme Clear. Time ce se izbrisati baza imenika.

Znaci, sinhronizuj sve kontakte pod jedan Gmail nalog i uvek samo sa njim raditi sinhronizaciju a ujedno drzati sve kontakte u onim kategorijama koje postoje na Gmail nalogu (Moji kontakti, Porodica, Prijatelji, Stared in Android) jer ono sto nije u tim kategorijama se ne vidi u samom telefonu dok se ne podesi u opcijama prikaza u imeniku. zato te kontakte mozes naci kroz Search ali ne mozes ih naci direktnim listanjem kroz imenik,..

:wave:

Ja nemogu da ti opišem koje je olakšanje kad tako jednom rečenicom rešiš ,meni ,ogroman problem :D Mislim da je glupo otvarati temu zbog svakog problema koji mi se javio posle aktivacije Samdroida i rutovanja,ali stvarno ima puno stvari koje ne znam da rešim.
Naime drugi problem je što sve aplikacije koje instaliram jednostavno prestanu sa radom kada izvadim sd karticu!(vadim je pravilnim postupkom Isključim je i onda vadim) Skyp,+im ,vaser vaga sve aplikacije izbacuju grešku da ne mogu da se pokrenu i da se moraju prisilno zatvoriti.
Postoji li rešenje ovog problema,ili jednostavno ne smem da vadim karticu?
I da pokušao sam da deštikliram app2sd u samdroid tools i onda da instaliram i opet aplikacije ne rade.Stvarno mi je skupo skidati sve programe sa neta kad god izvadim karticu samo skyp je 8mb to je otprilike oko 350 din.
Woodoons pomagaj sad sam gotovo siguran da ti imaš rešenje za sve vezano za ovaj telefon :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Verovatno ti je aktivan app2sd mod ako aplikacije prestanu da rade po vadjenju kartice. Verpvatno je to isto problem sto ne rade ove druge aplikacije koje si spomenuo.
Moj savet ti je da koristis recimo, ES File Explorer i njegovu integrisanu funkciju App Manager i onda u njemu cekiras sve aplikacije i uradis bekap. On ce prepoznati sve aplikacije koje imas instalrane i posle toga u folderu Backup/Apps (ovo mozes menjati u opcijama ES File Explorera;)) ces imati bekapovane instalacije programa u vidu .apk fajlova.
Drugi savet je da odradis ponovo flesovanje na najnoviji fw, zatim da odradis root i onda probas sa instalacijom kriticnoh aplikacija (ovih koje sad odbijaju da rade). Ako sve radi kako treba, skuvaj sebi novi Samdroid mod i instaliraj ga.
Takodje, jos jedan savet je da pre svega ovoga, sve sto imas na kartici, prebacis na komp i formatiras je sa HP USB Format alatkom (da pobrise sve postojece particije) pa tek onda ako hoces napravis drugu particiju za app2sd na kartici kroz Recovery posle instalacije Samdroid moda.

Ako te mrzi sve to sad (i flesh i root i novi samdroid), odradi bekap svih instalacija kroz ES File manager, udji u Recovery konzolu i odradi Wipe (sve tri opcije sto imas tamo, redom jednu za drugom) i restartuj nakon treceg Wipe-a. Prvi boot nakon toga ce potrajati malo duze, sacekaj ga da odradi, pa onda vracaj jednu po jednu instalaciju koju si bekapovao sa ES File Explorer-om
:wave:
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Verovatno ti je aktivan app2sd mod ako aplikacije prestanu da rade po vadjenju kartice. Verpvatno je to isto problem sto ne rade ove druge aplikacije koje si spomenuo.
Moj savet ti je da koristis recimo, ES File Explorer i njegovu integrisanu funkciju App Manager i onda u njemu cekiras sve aplikacije i uradis bekap. On ce prepoznati sve aplikacije koje imas instalrane i posle toga u folderu Backup/Apps (ovo mozes menjati u opcijama ES File Explorera;)) ces imati bekapovane instalacije programa u vidu .apk fajlova.
Drugi savet je da odradis ponovo flesovanje na najnoviji fw, zatim da odradis root i onda probas sa instalacijom kriticnoh aplikacija (ovih koje sad odbijaju da rade). Ako sve radi kako treba, skuvaj sebi novi Samdroid mod i instaliraj ga.
Takodje, jos jedan savet je da pre svega ovoga, sve sto imas na kartici, prebacis na komp i formatiras je sa HP USB Format alatkom (da pobrise sve postojece particije) pa tek onda ako hoces napravis drugu particiju za app2sd na kartici kroz Recovery posle instalacije Samdroid moda.

Ako te mrzi sve to sad (i flesh i root i novi samdroid), odradi bekap svih instalacija kroz ES File manager, udji u Recovery konzolu i odradi Wipe (sve tri opcije sto imas tamo, redom jednu za drugom) i restartuj nakon treceg Wipe-a. Prvi boot nakon toga ce potrajati malo duze, sacekaj ga da odradi, pa onda vracaj jednu po jednu instalaciju koju si bekapovao sa ES File Explorer-om
:wave:

stvarno mi je frka proživljavati frku oko Flešovanja pa rootovanja pa kuvanja uradio sam beckup na es file ex-u i pokusao da obrišem sve u recavery modu samo nisam mogao da uradim Wipe dalvik-cashe.Ne znam zašto to neće probao sam par puta i neće.Evo upalio se joj joj nisam shvatio da to brise sve:eek:evo sad vracam ali ne radi kada uradim select all pa restore.vec u samdroidtools u es exploreru i tu su samo aplikacije koje sam skinuo i ponovo ihinstaliram i rade. Hvala po ko zna koji put
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dešava li se ikome da mu u porukama u imeniku nema nijednog imena a da u imeniku postoje svi kontakti.ako iko ima rešenje neka ga podeli na forumu biće od pomoći
 

tassotti

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.09.2010.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam imao taj problem sa chompsms-om i umesto njega sam stavio handcent sms, ali je problem kod njega sto mu ponekad treba mnogo vremena da se startuje, mada problema sa imenikom i kontaktima nema, poz
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam imao taj problem sa chompsms-om i umesto njega sam stavio handcent sms, ali je problem kod njega sto mu ponekad treba mnogo vremena da se startuje, mada problema sa imenikom i kontaktima nema, poz
pa da ubacim onda hand cent sms ja nisam siguran ni koji imam jednostavno nisam ubacio nista.fabricki imam sve mislim flesovan rutovan skuvan 2,1 eclir ali nista za sms nisam ubaciovao .Kada udjem u poruke jednostavno kad kliknem na onaj mali android robot pored polja za kontakte on otvori i kaze lepo nema nijednog kontakta.Onda sve nazad ulazi u imenik gde imaju svi kontakti pa odatle saljem poruku.pomaze li na kraju taj program koji si naveo.pozzz
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
A kad udjes u pisanje poruke pa u polju za kontakte ne ulazis unutra, vec krenes da kucas ime tog kome ide sms, da li ti onda izadje predlog imena iz imenika?
Ja iskreno nikad ni nisam usao na to dugme (+) za dodavanje primaoca poruke vec primaoca dodajem tako sto krenem da kucam ime pa ga izaberem iz predloga koje dobijem...
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A kad udjes u pisanje poruke pa u polju za kontakte ne ulazis unutra, vec krenes da kucas ime tog kome ide sms, da li ti onda izadje predlog imena iz imenika?
Ja iskreno nikad ni nisam usao na to dugme (+) za dodavanje primaoca poruke vec primaoca dodajem tako sto krenem da kucam ime pa ga izaberem iz predloga koje dobijem...
Ne pokusao sam ali nista imanik pun ali kad kucnem bilo koje slovo nista se ne desava. niti izbaci bilo cije ime
 

mikac46

Newcomer
Učlanjen(a)
18.11.2010.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja imam problem sa Spicom 2.1 je verzija na njoj i nece da mi poveze imenik sa fb, ne mogu nikako, a to bi mi bas znacilo, znam postupak kliknem na Facebook i nista se ne desava. :(
 
Vrh