• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Savjeti oko modovanja

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Dakle, uskoro pocinjem svoj prvi scratch build, pravim kuciste jer ovo sto bih da kupim nije dostupno kod nas. Zanima me koje materijale da koristim i gdje da kupim? Takodje, bilo kakvi savjeti u vezi modovanja i tih fora su dobrodosli. Hvala. :)
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.015
Rezultat reagovanja
2.436
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Dakle, uskoro pocinjem svoj prvi scratch build, pravim kuciste jer ovo sto bih da kupim nije dostupno kod nas. Zanima me koje materijale da koristim i gdje da kupim? Takodje, bilo kakvi savjeti u vezi modovanja i tih fora su dobrodosli. Hvala. :)
Ti si taj koji moduje ne mi... ne možemo ti reći "e koristi drvo". Poenta je da praviš ono što ti želiš. Ako nama ti kažeš "gde da nađem XXXX" mi ćemo ti pomoći gde da nađeš to što tražiš. Ali ne možemo umesto tebi da odlučimo šta treba da tražiš.
Ne možemo ti dati savet, ako ne znamo šta ti treba. :)
 

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ti si taj koji moduje ne mi... ne možemo ti reći "e koristi drvo". Poenta je da praviš ono što ti želiš. Ako nama ti kažeš "gde da nađem XXXX" mi ćemo ti pomoći gde da nađeš to što tražiš. Ali ne možemo umesto tebi da odlučimo šta treba da tražiš.
Ne možemo ti dati savet, ako ne znamo šta ti treba. :)
Mislio sam u globalu gdje da nadjem materijale koji se ucestano koriste za modovanje. Planirao sam prvo da napravim ram kucista od kutija stranice 10-20mm(u zavisnosti sta nadjem) od odredjenog materijala. Strane bi bile od stakla. Kompletne strane, a ne prozor. Volim minimalizam pa sam mislio da prednji i gornji dio budu bijele boje, ali imam jos neke idejice tako da polako idem. Planirao sam da koristim aluminijum, da li je to dobar izbor? Nisam mislio da varim prednji i gornji dio, vec da ih sarafima ,,pritegnem" kako bi bilo funkcionalno i na neki nacin modularno. Psu ide dolje, sa nekim filterom. Ne znam od cega da napravim filtere. Planirao sam da taj dio sa napajanjem bude odvojen, tj da ima onaj psy shroud. Za to imam 2 ideje. Da izmedju rama kucista ide jos jedna kutija i da na nju postavim aluminijum. Druga je da izrezem 3-4 mm kutije glavnog okvira i da se ploca od aluminijuma uvlaci u kuciste, odnosno da je izvlacim iz kucista kao police na radnom stolu(primjer), ako shvatate sta zelim da kazem. Posto nisam bas spretan za neki graficki dizajn, izbacicu ono sto sam za sada zamislio nacrtano na papiru. Na gornjem dijelu bih vjerovatno napravio dva prostora za 120/140mm ventove.
 

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
U subotu sam trazio odgovarajuce materijale i pronasao sam ih.

Kutija 20x20x2.5mm duzine 6 metara za ram kucista.

Ploca(mislim da je aluminium, zurio sam pa nisam dobio potvrdu) debljine 4-5 mm, za prednju masku, psu shroud, gornju masku i zadnji dio, kao i za ostalo sta bude trebalo. 2 metra kvadratna.

Sto se komponenti tice, veliko hvala sponzorima..........................naravno roditelji su sve finansirali :D

i5 6600K
MSI Z170A Krait Gaming 3X
8GB DDR4 Kingston HyperX Fury 2400MHz
Gigabyte R9 270X Windforce
Raidmax Cobra 600W
Seagate Barracuda 1TB


Za sad toliko, ubrzo jos informacija :)
 
Poslednja izmena:
Vrh