• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Televizijska Oprema - Vremeplov

022boy

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.05.2016.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zanimalo me je koje su to računare televizije u Srbiji i regionu koristile od 90-ih godina, pa naovamo?

Imao sam vremeplovne imaginacije da su naše televizije do 2000. godine koristile najviše IBM računare, a u Hrvatskoj je bila drugačija priča - do 1998. se isto koristio IBM, potom je kraće vreme vladala kombinacija Apple Mac-a i IBM-a, da bi se 2000. ponovo počeo koristiti IBM i potom se prešlo na nešto super-mega-giga savremeno jer je došlo do pada sistema u HRT-u izazvanom koncepcijom programa 3x24. Sada, da li je u stvarnosti tako, ne znam.

Mislim da je ovo IBM-ovska grafika
IBM Grafika
Apple Grafika
Apple Grafika
Apple Grafika

Sve se odvijalo preko savremenih IBM i Apple računara skupe performanse. Računari su bili toliko izdržljivi da su oni bili jedini Javni servis za sve pohvale. Pri grafici su se ugledali na spoj nemačkih, britanskih i američkih televizija.

Sada, da li su te bajke stvarnost, ne znam?
 
Vrh