• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Veoma cudan problem - Crn ekran pri startupu

cofikg01

Newcomer
Učlanjen(a)
18.12.2023.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobro veče svima, potrebna mi je pomoć u vezi problema koji se desava sa PC-jem.

PC sam kupio pre godinu dana, polovan.
U pocetku sve je bilo super. Medjutim posle nekog perioda, kada bih uvece ugasio racunar, a ujutru upalio, samo bi se crn ekran prikazivao, totalno CRN, monitor je zut i ceka sliku (svetli plavo kad se upali i detektuje bilo sta), onda ga ja na dugme ugasim, ponovim to dva puta, racunar udje u Windows i bootuje se za svega par sekundi veoma brzo. To se ne tako cesto dogadjalo nekoliko meseci. Sada, je postalo bas frustrirajuce. Trenutno ga restartujem jedno 25 puta kada ga ugasim, i iz 26 se pokaze slika HP maticne i krece ulaz u Windows.

Da li neko zna sta je problem otprilike? Tastatura i mis svetle. Totalno crna slika.
Normalan zvuk celog PC-a pri startupu, ja sumnjam na graficku, sta vi mislite?
I da, kada se pojavi slika, izadje MOBO Problem, koji kaze da samo prednji panel USB portovi nisu povezani, covek mi je rekao da je to normalno i kod njega je 5/5 puta palilo iz prve. Kliknem OK, windows logo, i sve radi. Ali sada ne mogu toliko da upalim kompjuter sem da ne klikcem ko budala 30 puta power off/on dugme.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.794
Rezultat reagovanja
9.161
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
:welcome:

 
Vrh