• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Memorija] Corsair survivor stealth 32gb USB 3.0

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
mislim da je jos rano za tim jer retko ko ima i 3.0 flesku medju obicnim smrtnicima. pojavili su se jos ranije ovi smesni hibridi ali kapiram da nista bez nativne usb c fleske...
 

Mi-Los

Banned
Učlanjen(a)
23.02.2016.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja imam USB 2.0... :). Koristim je samo za BIOS i tako. Ne pamtim kada sam je koristio zadnji put.
USB 3.0 cu preskociti potpuno. Tek sada kada je Intel izbacio kontroler, kada pocnu da stavljaju na laptopove, nove generacije ploca mozemo da ocekujemo vise modela. I naravno kada AMD stavi kontroler na nove ploce. Svako moze da kupi za 30$ onaj ASRock Adapter Card sa jednim USB 3.1 Type A i Type C na jednom.
Ako se dobro secam USB 3.0 se pojavio sa drugom revizijom X58 cipseta, imale su ga skuplje ploce kao SATA III i USB 3.0 dodatak.
A postao je stvarno popularan sa Ivy Bridge... do tada su i AMD ploce od 70-80 evra vec imale USB 3.0 i tada su poceli da nude veci broj modela sa vecim kapacitetom.
U prvo vreme je to tek onako stajalo. Isto je i sada.
Cak je ASUS odradio pametno. On nije jurio da pravi revizije ploca sa ASMedia USB 3.1, drugi su samo zbog toga nove revizije pravili a ASUS i GIGABYTE ne.
Oni ce da dodaju sa novom generacijom ploca najverovatnije Intel, cak mislim da je GIGABYTE vec na neke stavio Intel USB 3.0. Dok ce ASUS verovatno na Broadwell-EP ploce.
 
Poslednja izmena:

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
ja takodje imam neki usb 2.0 koji mi sluzi za bios povremeno :). nikada nisam verovao u te adaptere i dodatne kartice sa portovima koje rade uz neki drajver...
koristim SanDisk extreme 3.0 koji odlicno radi. imao sam davno na x58 ploci 3.0 portove ali nisam imao ovu flesku. na Meku imam nativni 3.0 uz haswell koji stvarno lepo radi i sto se mene tice brzine su mi i vise nego dovoljne (ide do 100mb/s), jedino mi fali veca fleska :)
kapiram da ce proci decenije dok se sve zameni usb-c portovima... za sad je to uradio samo Apple na MacBook modelu i opet ti treba adapter da bi gurao obicne fleske...
 
Vrh