• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Dodavanje polovnog rutera Home Gateway na SBB preko razvucenog LAN kabla u drugu sobu

mraleximer

Newcomer
Učlanjen(a)
14.09.2023.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima treba mi pomoc kako da povezem polovan UBEE EVW327 ruter ( Home Gateway) na LAN kabal koji mi je razvucen od SBBa iz glavne sobe do druge odnosno drugog stana kroz hodnik.


Kupio sam Cisco EPC3925 i koristio ga nekoliko godina sve do juce kada poceo stalno da cvili i gasi mi net pa moram da resetujem ruter 20 puta i onda rati pola sata sat i krene da pisti pa stane protok ( ubodem glavni LAN direktno u racunar i sve radi normalno, dakle do rutera je ).
Sada sam kupio UBEE EVW3270 polovan i zanima me kako ponovo da ga prebacim na AP ( iskljucim DHCP i eventualno promenim IP ako se gadja sa glavnim ruterom SBBa). Medjutim cuo sam da, ako je bio na SBBu, prepoznace mu SBB MAC adresu i zato mozda nece raditi.
U oglasu stoji da nije prijavljen kod operatera ( a polovan je sto mi nije jasno).

Procitao sam, takodje da model UBEE EVW3270 takodje ne podrzava zamrzavanje MAC adrese na lokalnu adresu IPa sto me sada dodatno zbunjuje da li cu uspeti da namestim da radi lepo.

TP link i one "gluposti za 2-3000 RSD nove sam cuo da su krs i da izbegavam. Navodno su najkvalitetniji ovi od "operatera" polovni ili neki preskupi poznatih marki (npr. Asus , Xiaomi itd.)

Ovo je sve nesto sto sam sam naucio u hodu i nadam se da sam uopste dobro razumeo, ili ako nisam zamolicu nekog da mi dodatno pojasni da li je izvodljivo da ponovo podesim ovo sto sam i do sad imao sa EPC3925? Hvala svima. :geek:
 
Vrh