• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Download preko telefona

del Botro

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2021.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav,
Da li bih mogao da skidam filmove preko telefona direktno na eksterni HDD koji bih kasnije priključio na TV? Ako može koji bi HDD to bio? Hvala

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
894
Rezultat reagovanja
258
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Pozdrav,
Da li bih mogao da skidam filmove preko telefona direktno na eksterni HDD koji bih kasnije priključio na TV? Ako može koji bi HDD to bio? Hvala

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
Kako mislis DIREKTNO na eksterni? Koji to telefon moze da izdrzi0-da da napajanje eksternom hardu? Ja se ne bih igrao s time bash...Tj. ne bih uopste kachio eksterni hard na fon...
 

del Botro

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2021.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako mislis DIREKTNO na eksterni? Koji to telefon moze da izdrzi0-da da napajanje eksternom hardu? Ja se ne bih igrao s time bash...Tj. ne bih uopste kachio eksterni hard na fon...
Zar nema hard sa sopstvenim napajanjem?

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.820
Rezultat reagovanja
9.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Otkud telefon u "kombinaciji"?
 

del Botro

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2021.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Otkud telefon u "kombinaciji"?
Riknuo mi je kompjuter, a s' obzirom da sam ga poslednje dve godine koristio samo za skidanje filmova, ne bih da kupujem novi kompjuter samo za to.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.820
Rezultat reagovanja
9.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Dakle, telefon bi služio i kao torrent klijent i prebacivao na eksterni disk?

Kupi polovan laptop.
 

del Botro

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2021.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dakle, telefon bi služio i kao torrent klijent i prebacivao na eksterni disk?

Kupi polovan laptop.
Da, mislio sam da kupim eksterni hard, skidam na njega preko telefona i onda ubodem hard u TV i gledam.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.188
Rezultat reagovanja
3.564
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
Mozda bi zamenom jednog dela na kompu koji je crkao osposobio ceo komp, a nebi te kostalo vise od tog eHDD. Ili ti je komp ceo izgoreo?
 

del Botro

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2021.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Komp je odslužio svoje, toliko je mator da više dinar ne bih uložio u njega. A i ovo bi mi bilo mnogo zgodnije, ionako sam ceo dan na telefonu.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

Dali

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.12.2015.
Poruka
487
Rezultat reagovanja
1.356
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen7 2700x / Brocken 3 Black Edition - Alpenföhn
Motherboard:
Asus Crosshair Hero VII wi-fi
RAM:
16GB G.Skill DDR4 3000
VGA & cooler:
SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB
Display:
LG 29WK600-W & Samsung 40' UHD Smart tv
HDD:
Samsung 250 GB 970 evo,Transcend TS240GSSD220S,WDC WD30EZRX-00D8PB0,
Sound:
Logitech Z906
Case:
Cooler Master Stormtrooper
PSU:
THERMALTAKE Toughpower GF1 850W V2
Mice & keyboard:
Logitech K400r, A4Tech Bloody keyboard ,A4Tech Bloody R70 mouse,Logitech MX
ööö... Ja sam koristio WD Elements Portable samo onako da probam ,a sad samo zbog tebe Sharkoon SATA QuickPort XT USB 3.0 HDD Docking Station sa Xiaomi Mi 8... Funkcionise.
46159

46161



Onda sam i filmove skidao preko torrenta na telefon ( nije najpametnije,jede resurse,greje ko sunce),pa sam na taj externi prebacivao.
 

Prilozi

Poslednja izmena:

del Botro

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2021.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Svaka čast za trud. A da li može direktno na hard da se skine a ne prvo na telefon pa onda sa telefona na hard. A što se ovog ostalog tiče, jedan film ili serija dnevno ( kako izlaze) i ne bi bilo neko opterećenje?

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

Dali

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.12.2015.
Poruka
487
Rezultat reagovanja
1.356
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen7 2700x / Brocken 3 Black Edition - Alpenföhn
Motherboard:
Asus Crosshair Hero VII wi-fi
RAM:
16GB G.Skill DDR4 3000
VGA & cooler:
SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB
Display:
LG 29WK600-W & Samsung 40' UHD Smart tv
HDD:
Samsung 250 GB 970 evo,Transcend TS240GSSD220S,WDC WD30EZRX-00D8PB0,
Sound:
Logitech Z906
Case:
Cooler Master Stormtrooper
PSU:
THERMALTAKE Toughpower GF1 850W V2
Mice & keyboard:
Logitech K400r, A4Tech Bloody keyboard ,A4Tech Bloody R70 mouse,Logitech MX
Svaka čast za trud. A da li može direktno na hard da se skine a ne prvo na telefon pa onda sa telefona na hard. A što se ovog ostalog tiče, jedan film ili serija dnevno ( kako izlaze) i ne bi bilo neko opterećenje?

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
Ako imas mesta na fonu zasto bi ve'zo za neki kabal(usb)? Mislim da sam torrent je tako zahtevan,da skinem nekoloko stotina mb normalno,to ne opterecuje tol'ko telefon.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.841
Rezultat reagovanja
3.289
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
mozda neki eksterni ssd umesto harda :)
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
894
Rezultat reagovanja
258
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Najbolje bi ti bilo da kupiš NAS uređaj. Na njega nakačiš i telefon i televizor. Preko telefona skidaš direktno na NAS, a sa televizora direktno gledaš. Ne moraš da se cimaš da kačiš uređaj na telefon da bi nešto skinuo, pa onda opet da kačiš na TV da bi odgledao to. Pa onda kad nema mesta, treba da tražiš šta da obrišeš...itd. To je seljačka metoda. Razdrndaćeš port na telefonu i televizoru.

Ako pazariš neki kršteni NAS kao što je Synology, koji može da tera TrueNAS, onda imaš mogućnost da napraviš OpenVPN konekciju ka NAS uređaju sa telefona. Na taj način imaš globalni pristup NAS uređaju. Možeš direktno da skidaš i da gledaš to što si skinuo gde god da se nalaziš u svetu.

Kupiti neku kršinu od računara samo da bi skidao filmove je nepotrebno bacanje para. Isto važi i za eksterne SSD diskove koji su malog kapaciteta i kratkog veka, a cena je šurenje. Ni NAS nije jeftina investicija, ali sobzirom na mogućnosti, cena je svakako opravdana. I što je najbitnije od svega, Interni priključak je SATA, tako da si ti taj koji odlučuje o tome hoće li to biti HDD ili SSD i koliki će biti kapacitet. Možeš da upotrebiš disk sa tog kompa što ti je crkao, a kasnije kad skupiš para, staviš neko čudovište od 8TB.
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
I koliko kosta takav jedan NAS?

Zar nije mu onda bolje da kupi kuciste od 2-3 hiljade dinara, neku b450 maticnu da uzme neku apu procesor 8 gb rama a kasnije dokupi jos 8 gb i uzme neki hdd od 3 tb i neko napajanje od 500 wati i to mu je to

Kontam da ovako nesto kosta daleko daleko manje nego taj nas a ovako komp lepo moze da koristi za torrentovanje poveze komp i tv sa hdmi i to je to.
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
894
Rezultat reagovanja
258
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Najbolje bi ti bilo da kupiš NAS uređaj. Na njega nakačiš i telefon i televizor. Preko telefona skidaš direktno na NAS, a sa televizora direktno gledaš. Ne moraš da se cimaš da kačiš uređaj na telefon da bi nešto skinuo, pa onda opet da kačiš na TV da bi odgledao to. Pa onda kad nema mesta, treba da tražiš šta da obrišeš...itd. To je seljačka metoda. Razdrndaćeš port na telefonu i televizoru.

Ako pazariš neki kršteni NAS kao što je Synology, koji može da tera TrueNAS, onda imaš mogućnost da napraviš OpenVPN konekciju ka NAS uređaju sa telefona. Na taj način imaš globalni pristup NAS uređaju. Možeš direktno da skidaš i da gledaš to što si skinuo gde god da se nalaziš u svetu.

Kupiti neku kršinu od računara samo da bi skidao filmove je nepotrebno bacanje para. Isto važi i za eksterne SSD diskove koji su malog kapaciteta i kratkog veka, a cena je šurenje. Ni NAS nije jeftina investicija, ali sobzirom na mogućnosti, cena je svakako opravdana. I što je najbitnije od svega, Interni priključak je SATA, tako da si ti taj koji odlučuje o tome hoće li to biti HDD ili SSD i koliki će biti kapacitet. Možeš da upotrebiš disk sa tog kompa što ti je crkao, a kasnije kad skupiš para, staviš neko čudovište od 8TB.
Covek ne zeli da da par stotina evra za normalan komp. A ti mu predlazes uredjaj koji je reda velicine bar duplo skuplji. neverovatna logika zaista...
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.188
Rezultat reagovanja
3.564
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
Covek je racionalan.
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
894
Rezultat reagovanja
258
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Covek je racionalan.
Ma da...E hocu da kupim Yuga, Golfa dvojku. Ma gde bolje juri nekog Mercedesa ili Bmwa...Tako to otprilke zvuci... Ustvari covek ne zeli NISTA da ulaze koliko sam ja shvatio...
 

del Botro

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2021.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma da...E hocu da kupim Yuga, Golfa dvojku. Ma gde bolje juri nekog Mercedesa ili Bmwa...Tako to otprilke zvuci... Ustvari covek ne zeli NISTA da ulaze koliko sam ja shvatio...
Uložio BiH 10-ak hiljada u eksterni HDD ili SSD, ili docking station pa da iskoristim hard iz kompa. Juče sam skinuo tri filma na telefon, prebacio na USB i tako gledao. Hteo bih da preskočim taj korak skidanja na telefon iz bar dva razloga (da ne habam telefon i da uprostim ceo proces).

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Covek ne zeli da da par stotina evra za normalan komp. A ti mu predlazes uredjaj koji je reda velicine bar duplo skuplji. neverovatna logika zaista...
Ti dečko prvo moraš da proveriš činjenice pre nego što odvališ ovakvu glupost i pre nego što se uopšte uputiš u bilo kakvu raspravu samnom. Za 15k din se kod nas može naći ovaj uređaj koji pruža sve mogućnosti koje sam gore naveo. Druga stvar, ti porediš babe i žabe. Ni jedan komp, ma koliko koštao, ne pruža mogućnosti gore navedenog uređaja. Ti ne shvataš isplativost, fleksibilnost, dugotrajnost, i praktičnost NAS uređaja. Treća stvar, čovek već ima postojeći hard disk iz stare mašine koji bez problema može da iskoristi.

Ma da...E hocu da kupim Yuga, Golfa dvojku. Ma gde bolje juri nekog Mercedesa ili Bmwa...Tako to otprilke zvuci... Ustvari covek ne zeli NISTA da ulaze koliko sam ja shvatio...
Bolje odmah reci da nisi skontao 99% onoga što sam napisao, nego da praviš ovako primitivna poređenja. I gde si ti video, osim u svojoj glavi, da čovek ne želi ništa da ulaže?

Uložio BiH 10-ak hiljada u eksterni HDD ili SSD, ili docking station pa da iskoristim hard iz kompa. Juče sam skinuo tri filma na telefon, prebacio na USB i tako gledao. Hteo bih da preskočim taj korak skidanja na telefon iz bar dva razloga (da ne habam telefon i da uprostim ceo proces).

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
Onda je ono što sam ti ja predložio gore, upravo ono što ti je potrebno. TrueNAS ima sosptveni hypervisor koji ti omogućava da podigneš VM u koji možeš da instaliraš neki lighweight GNU/Linux distro i Qbittorrent. Preko telefona i RDP-a možeš da pristupiš toj mašini, zadaš joj ono što hoćeš da se skida, i sve piči na disk koji si instalirao u NAS uređaju. Dok si kući, uređaju pristupaš u lokalnoj mreži i pristupaš mu kao mapirani network drive. A kad nisi kući, tu je OpenVPN za remote access. Smart TV pristupa NAS uređaju direktno, i to je to. Nema cimanja telefona, nema zabadanja i prebadanja diskova, nema jeftinih kompjutera krsheva i maltretiranja sa tastaturom, monitorom, mišem, i ostalim glupostima. Sve imaš u jednoj maloj kompaktnoj kutiji koju možeš da staviš negde u ćošak i da zaboraviš da postoji. I sve to za 130 eura.
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
894
Rezultat reagovanja
258
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Ti dečko prvo moraš da proveriš činjenice pre nego što odvališ ovakvu glupost i pre nego što se uopšte uputiš u bilo kakvu raspravu samnom. Za 15k din se kod nas može naći ovaj uređaj koji pruža sve mogućnosti koje sam gore naveo. Druga stvar, ti porediš babe i žabe. Ni jedan komp, ma koliko koštao, ne pruža mogućnosti gore navedenog uređaja. Ti ne shvataš isplativost, fleksibilnost, dugotrajnost, i praktičnost NAS uređaja. Treća stvar, čovek već ima postojeći hard disk iz stare mašine koji bez problema može da iskoristi.



Bolje odmah reci da nisi skontao 99% onoga što sam napisao, nego da praviš ovako primitivna poređenja. I gde si ti video, osim u svojoj glavi, da čovek ne želi ništa da ulaže?



Onda je ono što sam ti ja predložio gore, upravo ono što ti je potrebno. TrueNAS ima sosptveni hypervisor koji ti omogućava da podigneš VM u koji možeš da instaliraš neki lighweight GNU/Linux distro i Qbittorrent. Preko telefona i RDP-a možeš da pristupiš toj mašini, zadaš joj ono što hoćeš da se skida, i sve piči na disk koji si instalirao u NAS uređaju. Dok si kući, uređaju pristupaš u lokalnoj mreži i pristupaš mu kao mapirani network drive. A kad nisi kući, tu je OpenVPN za remote access. Smart TV pristupa NAS uređaju direktno, i to je to. Nema cimanja telefona, nema zabadanja i prebadanja diskova, nema jeftinih kompjutera krsheva i maltretiranja sa tastaturom, monitorom, mišem, i ostalim glupostima. Sve imaš u jednoj maloj kompaktnoj kutiji koju možeš da staviš negde u ćošak i da zaboraviš da postoji. I sve to za 130 eura.
Hajde ti lepo prestani da vredjas. Da li sam ja decko, decak covek ili deka koga brigga ali NE ETIKETIRAJ ME! Drugo-mislis zaista da covek kome kompjuter sluzi samo za skidanje filmova zeli i ZNA da se bakce sa svim tim sto si naveo!?? Itd. itd.
Pritom nista od sinolgyhja nema ispod 27.000 din kakvih 15.000...A coveku je budzet 10....Znaci-ne duplo skuplje-2,5 puta skuplje...Hm a pa sta je to....
 
Poslednja izmena:

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Hajde ti lepo prestani da vredjas. Da li sam ja decko, decak covek ili deka koga brigga ali NE ETIKETIRAJ ME!
Moj predlog je bio krajnje dobronameran sa sve obrazloženjem šta, kako, i zašto. A onda se ti pojavljuješ niotkuda, i primitivnom analogijom demantuješ sve što sam napisao. Niti si dao validan predlog da pomogneš čoveku, niti je ono što si napisao približno tačno. I da stvar bude još gora, nisi razumeo ništa od svega što sam napisao. Jel si nervozan što ti se telefon opet resetovao ili je malo opao testosteron ?

Drugo-mislis zaista da covek kome kompjuter sluzi samo za skidanje filmova zeli i ZNA da se bakce sa svim tim sto si naveo!?? Itd. itd.
To šta on želi, najbolje on zna. Ne treba mu tastatura ratnik i dežurni advokat da se izjašnjava umesto njega. Ako ima pitanja i ako želi da nauči, tu sam ja da mu pomognem šta god je potrebno. Za takve stvari služi forum. To što ti nisi razumeo tehnički deo, ne znači da on neće. Ništa od svega što sam napisao nije komplikovano. A ako on smatra da jeste, uvek može da se vrati na postojeću metodu prebacivanja koju trenutno koristi i koja (trenutno) ne košta ništa.
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
894
Rezultat reagovanja
258
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Moj predlog je bio krajnje dobronameran sa sve obrazloženjem šta, kako, i zašto. A onda se ti pojavljuješ niotkuda, i primitivnom analogijom demantuješ sve što sam napisao. Niti si dao validan predlog da pomogneš čoveku, niti je ono što si napisao približno tačno. I da stvar bude još gora, nisi razumeo ništa od svega što sam napisao. Jel si nervozan što ti se telefon opet resetovao ili je malo opao testosteron ?



To šta on želi, najbolje on zna. Ne treba mu tastatura ratnik i dežurni advokat da se izjašnjava umesto njega. Ako ima pitanja i ako želi da nauči, tu sam ja da mu pomognem šta god je potrebno. Za takve stvari služi forum. To što ti nisi razumeo tehnički deo, ne znači da on neće. Ništa od svega što sam napisao nije komplikovano. A ako on smatra da jeste, uvek može da se vrati na postojeću metodu prebacivanja koju trenutno koristi i koja (trenutno) ne košta ništa.
Slusaj "ciko"- nemoj ti mene tojest moja pisanja da definises kao primitivna!!!! I to da li ja razumem ili ne razumem NEMAS PRAVO ti da sudis. Razumes? I sta te boli jel mi opao testoteron ili ne? Jos me za***avas zbog mog problema? 'ajde bre skini mi se...
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
894
Rezultat reagovanja
258
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
I da offtopic-buduci da sm shvatio ko je s kime na "prst u bulju "na ovom Forumu apsolutno me ne cudi ovakvo tvoje a i drugih clanova ponasanje. Koji mogu da vredjaju, prete nasiljem , svasta nesto. I dobiju malu packu ako i to. Mogu spisak da napravim koji su to. I taj spisak smem da potpisem. Ko su clanovi lobija ovde.
 
Vrh