• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Google Stadia revolucija u gaming-u?

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Dobro, ping ka ruteru. Evo ping ka mom serveru u francuskoj je 39ms. Dodaj na to vreme koje je potrebno njihovim serverima da obrade potrebne podatke (koje bi morao i tvoj PC) i da to vrate. To su opet male cifre. Ja samo kazem da moze da radi kako treba. Mnogo stvari moze da radi, pa nece nikad raditi. I Epic Store moze da radi kako treba pa je boze sacuvaj.
Ovo se nece koristiti, niti ce raditi kako treba, ali to nece biti zato sto nije moguce da radi kako treba vec zato sto ga prosto nece napraviti da radi kako treba iz kojeg god razloga (obicno finansijskog).
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF

:)
 

zeleni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
25.01.2013.
Poruka
1.310
Rezultat reagovanja
1.715
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Balrog / Ulver / Orome / MWP42ZE/A
CPU & cooler:
10980XE + D15S --- 9900K @ 5Ghz + U12A
Motherboard:
Rampage VI Extreme Encore --- Z390 Phantom
RAM:
Trident Z 4x16GB 3600Mhz --- Trident Z 2x16GB 3600Mhz
VGA & cooler:
4090 TUF OC --- 3080 TUF OC
Display:
Alienware AW3418DW --- VP349CGL
HDD:
990 Pro 2TB --- 970 Evo Plus 500GB
Sound:
Bose Companion 3 --- Audioengine A2+
Case:
5000D Airflow --- NR200
PSU:
Dark Power Pro 12 1500W --- SF750
Mice & keyboard:
Tofu 65 2.0 + G-Wolves Skoll --- Leopold FC660C White + G-Wolves Skoll
Internet:
cable 400/20
OS & Browser:
macOS / Win 11 / Chrome
Other:
PS5, S23U, MBP 13"

Veselin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
533
Rezultat reagovanja
959
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
AMD Desktop
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard:
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM:
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
VGA & cooler:
ASUS DUAL-RX580-O4G
Display:
LG 27UL550P-W 4K UHD IPS AMD FreeSync
HDD:
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
Case:
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
PSU:
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Mice & keyboard:
MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO
Internet:
Orion optički internet 500 / 500 Mb/s
OS & Browser:
macOS/Windows & Chrome
Neko moje mišljenje:

Postoje gejmeri koji neće koristiti "cloud gaming" (možda će čisto da uzmu probni period iz znatiželje a možda ni to) i vratiće se kompu. Gejmeri znaju sve o prošlim, sadašnjim i budućim generacijama komponenti, porede komponente, učestvuju na IT forumima, maze i paze komp i non stop čitaju kako da unaprede performanse, kako da podese igre (primer RDR 2), prate cene itd. Ne govorim da je to minus, oni to vole i ako vole neka uživaju. Baš je lepo kada čovek ostvari svoje snove :D

Postoji druga grupa (u koju i sam spadam) koja ne prati svet igara ali bi voleli nešto da odigraju ponekad i za njih je cloud gaming ko stvoren. Uplatiš desetak dolara ili koliko već (ne mislim samo na Stadiu) i igraš se u slobodno vreme.
________________
Pre 15-ak i više godina išao sam u srednju građevinsku (blizu Vukovog spomenika) i bilo je par igraonica i kad god bi gubili časove ili se nalazili pre ili posle škole otišli bi i igrali CS (bio je i GTA Vice City, Mafia 1...). Sa bratom sam kući danonoćno igrao PES 5. Kući sam igrao Wolfenstein-a, Collin McRae Rally, Call of Duty, kasnije Mafia 2 itd. i vremenom sam prestao da igram igrice (prešao na filmove i serije a zatim i na muziku). Naravno, igrao sam i kao klinac prvi Doom ali nisam imao svoj komp.
Imam jedan SSD na kome je par PC naslova i kada se poželim odigram ih ali to je jedanput mesečno. Možda je zasićenje u pitanju jer sam igrao danonoćno, možda je jednostavno dosadilo (odraste čovek i prebaci se na neke druge stvari), ali sve u svemu nisam više onaj koji bi sastavljao gaming kućište i igrao satima i danima igrice. Sa druge strane cloud gaming je super stvar za osobe poput mene (a verujem da ih ima još na svetu :P) koji kada izađe neki naslov mogu da zakupe jedan mesec i odigraju igricu čisto kada imaju slobodnog vremena a ne žele da ulože 1.000-1.500-2.000 i više evra da bi odigrali par sati ili par dana neku avanturu poput RDR-a.

Windows koristim par sati mesečno (pomenuti SSD sa par igara) a 99% vremena sam na macOS-u. Veliki broj Mac korisnika će koristiti cloud gaming (naravno imam i onih koji koriste PC pored Mac-a baš za te potrebe).

Srdačan pozdrav :)
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Slazem se Veseline medjutim rec je jos uvek o nestabilnim performansama cloud gaminga. Ima korisnika koji nemaju pojma "ni dzojstik da utaknu" a google prodaje taj servis svima. Tako dodje neki Srbin vidi primanjivu ponudu pljune na dlan, protlja ruke, sapne sebi u bradu sad cu da se odnesem od igrica koliko cu da igram. Odjednom krene da zakucava, krece audio da kasni ili secka. Srbin lomi i suje, stan grmi a komsija taman da zakuca, onaj komsija sto je trebao da prikupi pare za odrzavanje zgrade lagano je napravio krug i uplatio za njega(doce drugi put). Srbin okrece dzojstik gleda da nije do njega i dalje suje, cerka zbunjena dolazi u dnevnu sobu sa tabletom, gledala Nodija na jucubu, tajo i dalje ne shvata sta nije u redu sa igricom. Da kazemo realno ovo je jedna od situacija u kojoj korisnik ne zna puno i da je moguce da zanemari svoj internet. Generalno cloud gaming ima svojih prednosti i mana, licno nije za mene i nikada nece ni biti, nisam ni neki gamer pre cu film ili seriju pogledati nego primer da imam bilo kakvih problema sa performansama igre koju sam na bas iscekivao da odigram(pogotovo sa kasnjenjem komandi).
 

Veselin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
533
Rezultat reagovanja
959
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
AMD Desktop
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard:
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM:
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
VGA & cooler:
ASUS DUAL-RX580-O4G
Display:
LG 27UL550P-W 4K UHD IPS AMD FreeSync
HDD:
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
Case:
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
PSU:
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Mice & keyboard:
MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO
Internet:
Orion optički internet 500 / 500 Mb/s
OS & Browser:
macOS/Windows & Chrome
Valjda će vremenom da srede kašnjenje (video sam postavljen YT gde klikne na space i ne odreaguje odmah) ali se nisam udubio u samu tehnologiju da li može da se sredi?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Neko moje mišljenje:

Postoje gejmeri koji neće koristiti "cloud gaming" (možda će čisto da uzmu probni period iz znatiželje a možda ni to) i vratiće se kompu. Gejmeri znaju sve o prošlim, sadašnjim i budućim generacijama komponenti, porede komponente, učestvuju na IT forumima, maze i paze komp i non stop čitaju kako da unaprede performanse, kako da podese igre (primer RDR 2), prate cene itd. Ne govorim da je to minus, oni to vole i ako vole neka uživaju. Baš je lepo kada čovek ostvari svoje snove :D



Postoji druga grupa (u koju i sam spadam) koja ne prati svet igara ali bi voleli nešto da odigraju ponekad i za njih je cloud gaming ko stvoren. Uplatiš desetak dolara ili koliko već (ne mislim samo na Stadiu) i igraš se u slobodno vreme.
________________
Pre 15-ak i više godina išao sam u srednju građevinsku (blizu Vukovog spomenika) i bilo je par igraonica i kad god bi gubili časove ili se nalazili pre ili posle škole otišli bi i igrali CS (bio je i GTA Vice City, Mafia 1...). Sa bratom sam kući danonoćno igrao PES 5. Kući sam igrao Wolfenstein-a, Collin McRae Rally, Call of Duty, kasnije Mafia 2 itd. i vremenom sam prestao da igram igrice (prešao na filmove i serije a zatim i na muziku). Naravno, igrao sam i kao klinac prvi Doom ali nisam imao svoj komp.
Imam jedan SSD na kome je par PC naslova i kada se poželim odigram ih ali to je jedanput mesečno. Možda je zasićenje u pitanju jer sam igrao danonoćno, možda je jednostavno dosadilo (odraste čovek i prebaci se na neke druge stvari), ali sve u svemu nisam više onaj koji bi sastavljao gaming kućište i igrao satima i danima igrice. Sa druge strane cloud gaming je super stvar za osobe poput mene (a verujem da ih ima još na svetu :P) koji kada izađe neki naslov mogu da zakupe jedan mesec i odigraju igricu čisto kada imaju slobodnog vremena a ne žele da ulože 1.000-1.500-2.000 i više evra da bi odigrali par sati ili par dana neku avanturu poput RDR-a.

Windows koristim par sati mesečno (pomenuti SSD sa par igara) a 99% vremena sam na macOS-u. Veliki broj Mac korisnika će koristiti cloud gaming (naravno imam i onih koji koriste PC pored Mac-a baš za te potrebe).

Srdačan pozdrav :)
Ali moras da kupis svaku tu igru koju hoćeš da strimujes, a stream servis je odcojena cena. Kako ne razumete nije mi jasno...placas igru full cena i onda ivras sa stadie i ne mozes da je igraš kao gejmer vec samo preko stsdie. Kako je to dobar deal kad nije uopste? Platis quake 50e koji mozes da igras samo preko sradie koju jos placas 50e ili kolko vec. Dakle platis 100e da igras quake sa lagom i uzasnom slikom umesto 50e i da ga igras kuci ili gde god oces.
 

Veselin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
533
Rezultat reagovanja
959
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
AMD Desktop
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard:
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM:
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
VGA & cooler:
ASUS DUAL-RX580-O4G
Display:
LG 27UL550P-W 4K UHD IPS AMD FreeSync
HDD:
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
Case:
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
PSU:
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Mice & keyboard:
MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO
Internet:
Orion optički internet 500 / 500 Mb/s
OS & Browser:
macOS/Windows & Chrome
Dobro, ovo je tek početak, menjaće se vremenom politika i sigurno poboljšati slika i uslovi korišćenja. Uložiće Google brdo para i kada vide da ne idu u dobrom pravcu moraće da unaprede mnogo toga. Bitno je da postoji i takav vid igranja. Pogledao sam YT i dalje to nije to kada porede Xbox, PC i strim sa Stadie.

Evo da razmotrimo moju situaciju. Imam lap star oko šest godina (i3, 8GB rama...) i želim da kupim desktop za igranje igrica a da nije kinesko kućište i napajanje, da nije grafika koja je rudarila, da nije polovno ko zna odakle, dakle novo. Matična, procesor i memorija, kućište neko pristojno i napajanje kvalitetno, NVMe ili SSD plus hard od par TB-a, grafika kao najvažnija komponenta, monitor i periferije, ventovi (sa RGB-om obavezno :P), kvalitetniji kuler za procesor, pasta za procesor... Koliko sve to košta da bih odigrao ponekad GTA, RDR2 ili neku avanturu (uglavnom SP)? Trenutni lap nema tanderbolt pa ne vredi kačiti eGPU (procesor se doda za 50 evra i7 i još 8GB rama za sitnu lovu).

Tu ulazi u igru Stadia, gde ne moram da ulažem ogroman novac da bih par sati mesečno nešto odigrao, ali ja sam onaj nebitan procenat, mnogo je bitnije kako na sve gledaju aktivni igrači.
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
Ali moras da kupis svaku tu igru koju hoćeš da strimujes, a stream servis je odcojena cena. Kako ne razumete nije mi jasno...placas igru full cena i onda ivras sa stadie i ne mozes da je igraš kao gejmer vec samo preko stsdie. Kako je to dobar deal kad nije uopste? Platis quake 50e koji mozes da igras samo preko sradie koju jos placas 50e ili kolko vec. Dakle platis 100e da igras quake sa lagom i uzasnom slikom umesto 50e i da ga igras kuci ili gde god oces.
Evo primer , treba ti laptop zbog posla. Volis ponekad da odigras neku igru,naprimer Witcher 3. Da bi igrao donekle normalno tu igru , treba ti nov laptop(hoces u domacoj radnji da kupis)treba da platis oko 1000e. Ovako kupis lepo neki laptop od 250-350e koji ti sluzi za posao. I kada hoces nekad da odigras igricu mozes preko bilo kog cloud gaming servisa. Ne greje ti se racunar ko lud , ne cuje se ko boing 747 , ne trosis toliko baterije i mozes da igras witchera ili bilo koju igru i da lagano upalis jos nesto u pozadini da radis i nece da ti koci nista,dok ne verujem da bi to mogao cak i sa laptopom od 1000e. Slika je skroz prihvatljiva (pricam za geforce now, a verujem da ce google jos bolje odraditi ovo) , kao i input lag(makar za singleplayer igre).Ti bi witchera svakako trebao da kupis , eh sad to sto kod nas ne kaznjavaju za pirateriju , negde drugde kaznjavaju. I samom kupovinom podrzavas developera. Pa ti vidi sta je bolje.
 

Veselin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
533
Rezultat reagovanja
959
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
AMD Desktop
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard:
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM:
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
VGA & cooler:
ASUS DUAL-RX580-O4G
Display:
LG 27UL550P-W 4K UHD IPS AMD FreeSync
HDD:
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
Case:
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
PSU:
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Mice & keyboard:
MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO
Internet:
Orion optički internet 500 / 500 Mb/s
OS & Browser:
macOS/Windows & Chrome

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
You probably shouldn’t get too excited about 4K on the web because we’ve already seen that 4K on Stadia doesn’t necessarily mean 4K. The stream is 4K, but some games like Destiny 2 are actually running at a much lower 1080p. And to even get that 4K stream, you have to pay a monthly fee for Stadia Pro, as opposed to the free tier that Google has promised to launch where you’ll only have to pay for games.
....kao sto sam vec i pisao.

edit: opet bih dodao da kad kupi gore spomenutog witchera (koji inace kosta svega ~30e za PC,a 50e za stadiu)) za stadiu, samo na svojoj stadiji mozes da je igras. Ako u nekom momentu kupis laptop za 300e koji ce terati tog witchera lepse i bolje nego stadia stream, ne mozes da igras tog witchera na njemu mimo stadie (legalno).
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Lično mislim da će streaming preuzeti veliki udeo u gejmingu, ali da to neće biti u skorijem periodu (5-7 godina).
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ovo dobro radi na mobilnim uredjajima, strim je 720p do 1080p, ekrani su mali, niko se relano ne buni, lag je mali, bla bla, za to je ok. Ali biznis model sa igrama koji debeli Gejb namece je vise nego predatorski i zato se nadam da ce njegov servis propasti sto pre i da ce taj posao preuzeti neko normalan sa profitom na umu, ali ne ovakvom kakav debeli Gejb ima na umu.

OnLive je isto ovo probao sa manje predatorskim namerama pre desetak godina, i bilo je manje vise isto sto i ovo steam djubre, al oni bar nisu krili da moras biti do 500km od servera sa fiber optik kablom ako ocekujes da radi ok. Ja imam dovoljno godina da s e secam jos 3 pokusaja ovako necega pre google stradije i svi su propali iz istog razloga zasto ce i ovo. Lag.

Gabe je Gabe Newell , na njega mislim. Covek je hiper bogat i hiper debeli niski konj sa preko 200 kilograma.
 
Poslednja izmena:

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Gaben te tuži, Gaben ti sudi.

:D
 

Veselin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
533
Rezultat reagovanja
959
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
AMD Desktop
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard:
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM:
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
VGA & cooler:
ASUS DUAL-RX580-O4G
Display:
LG 27UL550P-W 4K UHD IPS AMD FreeSync
HDD:
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
Case:
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
PSU:
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Mice & keyboard:
MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO
Internet:
Orion optički internet 500 / 500 Mb/s
OS & Browser:
macOS/Windows & Chrome

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.812
Rezultat reagovanja
3.247
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
giving gamers in 14 countries free access to Stadia Pro for two months

medju kojima nije Srbija :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
veliki propust, nase trziste je ogromno i bogato
 

Veselin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
533
Rezultat reagovanja
959
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
AMD Desktop
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard:
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM:
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
VGA & cooler:
ASUS DUAL-RX580-O4G
Display:
LG 27UL550P-W 4K UHD IPS AMD FreeSync
HDD:
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
Case:
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
PSU:
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Mice & keyboard:
MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO
Internet:
Orion optički internet 500 / 500 Mb/s
OS & Browser:
macOS/Windows & Chrome
VPN. Na drugom forumu preporučuju Mullvad i Nord.
 

Veselin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
533
Rezultat reagovanja
959
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
AMD Desktop
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard:
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM:
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
VGA & cooler:
ASUS DUAL-RX580-O4G
Display:
LG 27UL550P-W 4K UHD IPS AMD FreeSync
HDD:
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
Case:
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
PSU:
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Mice & keyboard:
MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO
Internet:
Orion optički internet 500 / 500 Mb/s
OS & Browser:
macOS/Windows & Chrome
Na kompu imam TunnelBear VPN i za minut sam se registrovao.

 

DeusDan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.02.2020.
Poruka
494
Rezultat reagovanja
195
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 13" M1 / 16 GB / 512 GB SSD / Space Gray
CPU & cooler:
Intel i7 [email protected] All core + NZXT Kraken x52
Motherboard:
Msi z87-g41
RAM:
Kingston HyperX FURY, 16gb @1833mhz
VGA & cooler:
Gigabyte RTX2070 Super 3x
Display:
AOC 24G2U/BK 144hz
HDD:
Samsung 860evo 500gb SSD + Seagate SATA3 1TB 7200rpm, 64MB, Barracuda
Case:
Lian Li PC-O11DW 011 DYNAMIC + 2xNoctua Redux 1700pwm
PSU:
Raidmax Cobra Power RX1200AE-B
Mice & keyboard:
Genesis THOR 300 mehanika + Logitech g502 Hero SE + Rampage Chroma-2
Internet:
Optika 400/160
OS & Browser:
Win 10 Pro 64bit, Brave browser
Other:
Samsung Galaxy S21Ultra
Na kompu imam TunnelBear VPN i za minut sam se registrovao.

Ja probao sada, mora broj kartice da se ostavi koju ti duže treći mesec za 10 dolara, a što bih im davao 10 dolara bez razloga...
A i traži mi da dužim karticu koja je u Americi jer sam preko vpn-a nakačen na NY, pokušao sam i sa karticom da dobijem free trial 2 meseca...
stadia.png
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ti u stvari nemas karticu jel tako? da imas znao bi kako duzenje funkcionise. no nebitno, i da imas, nije US izdata pa bi te odbili. Al i to moze da se resi "VPN"-om za kartice :d
PS. 500mb free sto imate na free tunelbear-u i tako vam ne bi znacilo duze od par minuta na tom servisu.
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
PS. 500mb free sto imate na free tunelbear-u i tako vam ne bi znacilo duze od par minuta na tom servisu.
Pod uslovom da se konstantno proverava a ne samo pri registraciji ili eventualno login-u (kao sto vecina radi).
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa da al prolazi na amazonu za prime (stalno :D ) proci ce i ovde, a i njima ce dosaditi ovo cim vide kako jadno radi te ne vidim problem realno, sve i da im trazi novi broj :)

PS. Ali vrlo je moguce da gresim i da nece raditi. Licno, nemam nameru da se dr*am sa time i da probavam jer je servis smesan ko i svaki drugi do sad.
 

DeusDan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.02.2020.
Poruka
494
Rezultat reagovanja
195
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 13" M1 / 16 GB / 512 GB SSD / Space Gray
CPU & cooler:
Intel i7 [email protected] All core + NZXT Kraken x52
Motherboard:
Msi z87-g41
RAM:
Kingston HyperX FURY, 16gb @1833mhz
VGA & cooler:
Gigabyte RTX2070 Super 3x
Display:
AOC 24G2U/BK 144hz
HDD:
Samsung 860evo 500gb SSD + Seagate SATA3 1TB 7200rpm, 64MB, Barracuda
Case:
Lian Li PC-O11DW 011 DYNAMIC + 2xNoctua Redux 1700pwm
PSU:
Raidmax Cobra Power RX1200AE-B
Mice & keyboard:
Genesis THOR 300 mehanika + Logitech g502 Hero SE + Rampage Chroma-2
Internet:
Optika 400/160
OS & Browser:
Win 10 Pro 64bit, Brave browser
Other:
Samsung Galaxy S21Ultra
ti u stvari nemas karticu jel tako? da imas znao bi kako duzenje funkcionise. no nebitno, i da imas, nije US izdata pa bi te odbili. Al i to moze da se resi "VPN"-om za kartice :d
PS. 500mb free sto imate na free tunelbear-u i tako vam ne bi znacilo duze od par minuta na tom servisu.
Ukucao broj kartice, čini mi se da sam gore i napisao da sam pokušao sa karticom da aktiviram trial pro tako da nema razloga za takvim komentarima. Očigledno ne znam kako funkcioniše vpn za kartice, čim pitam kako si napravio;)
Vpn imam, no limit speed i bez ograničenja količine podataka do 2022. tako da ne znam odakle ti ideja za tunelbear.:)
Svakako nemam potrebu pored PC-a da koristim takve servise nego eto čista radoznalost da vidim kako i to radi.
 
Poslednja izmena:

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Vrh