• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gubljenje slike

Djordjee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.12.2016.
Poruka
579
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
G4560
Motherboard:
H110M-R/C/SI
RAM:
12GB DDR4
VGA & cooler:
GTX 1050Ti 4GB
Display:
Samsung SyncMaster 2220LM
HDD:
Toshiba 500GB
Sound:
Marvo H8941
Case:
Masterbox 5 MSI Dragon Edition-
PSU:
LC600H
Mice & keyboard:
Genesys G22 & Redragon Asura K501
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10
Pozdrav,
Pre nekog vremena sam usisavao kompjuter i nakon toga nije hteo da daje sliku, samo se cuo kako radi ali to je to. Napravio sam temu ovde i Vi ste pokusavali da mi pomognete ali nista nije radilo i na kraju sam odneo u servis, ali posto sam kupio racunar sa 1 stapom od 4GB i posle dokupio jos 8GB, izvadio sam tih 8GB da ne bi bilo da mi odbiju garanciju jer sam stavio jos RAMa. Kada sam preuzeo racunar nista mi nisu rekli sta mu je, onda kada sam dosao kuci sam stavio jos 8GB i opet nije davao sliku, tu sam cackao sa ramom, menjao pozicije i dosao do zakljucka da radi samo jedan slot i to blizi procesoru, tako da sam tu stavio 8GB i tako je radio;
Pre par dana sam igrao CS:GO i League of Legends i tokom igranja mi se desavalo cesto da se izgubi slika na par sekundi, ja sam svaki put mrdao mis i kablove da bi proradilo, i posle sam rasklopio sve kablove da ih opet lepo povezem da se ne preplicu jer sam mislio da mozda kada pomrem mis pomerim i kabal od monitora i tako se prekine. Medjutim kada sam opet povezao radio je ali nije davao sliku kao i pre oko godinu dana kada sam ga usisavao. Odneo sam ga u privatan servis (posto je istekla garancija) i danas sam ga pokupio, kada sam pitao sta je rekao je da nije hteo da dize sistem pa je nesto oko biosa radio i flesovao ga (tako nesto, nisam najbolje razumeo) i rekao da se to desava pre nego sto maticna crkne. Kada sam opet upalio CS:GO opet mi se desavalo da se gubi slika i sada sam u dilemi, da li je to do maticne ploce, graficke ,kabla od monitora ili samog monitora, jer ne bi da kupim novu maticnu i noviji procesor a da se na kraju ispostavi da je graficka ili monitor. Kako da proverim i da li mogu da sprecim da se prekida slika?
 

Djordjee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.12.2016.
Poruka
579
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
G4560
Motherboard:
H110M-R/C/SI
RAM:
12GB DDR4
VGA & cooler:
GTX 1050Ti 4GB
Display:
Samsung SyncMaster 2220LM
HDD:
Toshiba 500GB
Sound:
Marvo H8941
Case:
Masterbox 5 MSI Dragon Edition-
PSU:
LC600H
Mice & keyboard:
Genesys G22 & Redragon Asura K501
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10
Update: Sada kada povezem na graficku cuje se bip i pokaze samo sliku windowsa i tu sve prestaje, vise nista ne pokazuje. Kada povezem na VGA na maticnu, sve pokaze i Asusov logo i windows logo kada dize sistem i sve najrnomalnije radi.
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
To deluje kao problem do graficke. To sto se cuje "bip", kako se tacno cuje bip, koliko puta i koja maticna je u pitanju.
 

Djordjee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.12.2016.
Poruka
579
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
G4560
Motherboard:
H110M-R/C/SI
RAM:
12GB DDR4
VGA & cooler:
GTX 1050Ti 4GB
Display:
Samsung SyncMaster 2220LM
HDD:
Toshiba 500GB
Sound:
Marvo H8941
Case:
Masterbox 5 MSI Dragon Edition-
PSU:
LC600H
Mice & keyboard:
Genesys G22 & Redragon Asura K501
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10
Jednom kratko, H110M-R/C/Si
Da nije mozda do adaptera ili da maticna nema struje da pokrene grafu?
 
Vrh