• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Logitech MX5500 Revolution...

rex1825

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.08.2009.
Poruka
114
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II 955 BE under CM TX2
Motherboard:
DFI LanParty DK 790FXB-M2RS
RAM:
2x1GB DDRII 800MHz
VGA & cooler:
ATI 4870 512MB stock dual slot
Display:
Asus MK241H + Samsung SM730BF
HDD:
2x WD320 RAID0 + WD750
Sound:
SB Live 5.1 Digital
Case:
ThermalTake Element S & NZXT Tempest
PSU:
Corsair TX750
Optical drives:
LG DVD-ROM, NEC DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech MX518 + G15
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP SP3, Win7 64bit, Ubuntu 9.04 64bit, MacOS 10.5.2
Other:
Quad Boot OS
...ima li neko iskustva sa ovim kompletom, kakav je?

Da li se isplatio ovako nesto uzimati, s' obzirom da je cena negde oko 13-14k dindzi...

Unapred hvala...
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Ja koristim taj komplet vec par meseci...

Tastatura :

Ekran ima par funkcija: Sat, Termometar, E-mail notifier, Music player info, Key counter (?!) i prikaz legende cemu sluze A-B-C-D tasteri koji dele funciju sa 4 poslednja Fkey-a. Od svih ovih funkcija sat, termometar i eventualno mail notifier su po meni korisne, ostale su prilicno povrshno odradjene i beskorisne ili slabo upotrebljive. U music player info-u, ako pesma ili grupa cija je ima malo duze ime, text se ne skroluje vec stoji ispisano samo koliko stane, dok se recimo ime albuma koje je ispisano ispod - skroluje (totalna debilana :D). I da, ne postoji nikakav nacin da naterash displej da radi bilo sta drugo osim ovih funcija, posto ne postoji softver kao recimo za G15 koji bi to omogucio :)...

Ako izuzmemo ovo gore napisano, utisci su manje vishe ok... Tastatura je dobra, mekana dugmad, ugodna je za kucanje, ima dosta programabilnih dugmadi itd... Ah da, nema numlock, numericka tastatura je samo numericka tastatura :). Pored svega ovoga, tastatura ima i kalkulator, koji takodje koristi ugradjeni ekran i radi potpuno nezavisno od OS-a...

Mish :

Mislim da ovde nema sta mnogo da se prica... Revolution ko Revolution, treba malo vremena da se naviknesh na oblik (pogotovo s obzirom na poziciju drugog wheel-a), ali po meni extra mish koji jako lepo radi... Meni licno je veliki plus takodje sto se puni preko stalka, sto ce reci nema zamene baterija...

Na sve ovo, uzmi u obzir da je komplet bluetooth, sto ce reci nema interferencija od nekih drugih uredjaja, kao i to da mu je range prilicno dobar. Jedino sto u ovoj prici moze da zasmeta je drugi bluetooth dongle, koji moze ponekad da napravi glupost u sinhronizaciji tastature/misha...

E sad, da komplet vredi tih 13-14 soma - ne vredi, def je precenjeno. Ako ti nije zao para, mislim da je jedan od najboljih wireless kompleta koje mozesh trenutno da kupish (ukoliko mozesh da se pomirish sa gorenavedenim nedostacima :))
 
Poslednja izmena:

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Imah ga i ja god dana skoro pa se vratio na zicu jer me je nerviralo shto mi je ponekad u nekim igrama malo "lagovao" mish i to me je iritiralo. Inace mi je i jedan debeli covek polomio nozicu (onu pozadi preko koje podeshavash nagib tastature) pa me je i to iritiralo i rezultovalo prodajom...

Tast je dosta tiha bila, jako lep hod tastera. Ostalo ti je rekao Typhoon.

Mish je konkretno meni zapao "dobar komad" kome je baterija drzala i po 20 dana dok je na prethodnom revolutionu kog sam ima jedva dobacivala do 3-4 dana. Baterija na tastaturi je trajala koliko hocesh bukvalno 4-5 meseci ako ne i duze.

U svakom slucaju ja sam je dobio gotovo dzabe tako da je za mene bila dobra kupovina, u suprotnom nikad ne bih dao te novce, jednostavno ne pruza dovoljno za tih 14000.

:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@rex1825

Mislim da se ne isplati... Jeste dobar komplet, ali ne vredi tih para... Mislim da ti je daleko bolje da idesh na odvojenu kupovinu misha i tastature ;)

Shiki je napisao(la):
Inace mi je i jedan debeli covek polomio nozicu (onu pozadi preko koje podeshavash nagib tastature) pa me je i to iritiralo i rezultovalo prodajom...
Mislim da je debljina njegov najmanji problem :D
 
Vrh