• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

MacBook Pro 15" Retina 512 SSD, i7, 16GB RAMA?

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li iko ovde koristi Mac to je prvo pitanje i kakvi su vam utisci kad ste presli sa windowsa na mac?

Drugo, sta mislite u tom macbooku? Hteo sam da se prebacim na mb i njihov operativni sistem, mozda uzmem thunder monitor onaj od 27" i da na tome od sad pa na dalje radim. Bavim se internet marketingom i web dizajnom, ali nisam bas upucen u njihov operativni sistem. Kakvo je vase misljenje?

Tnx.
 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
MacOS mozes da probas i bez davanja 2.5k evra :)
Dobra stvar je sto ako ti se ne svidi MacOS mozes da stavis sta god ti odgovara... mada kazu da tako skrnavis jabuku :P

Ta masina jeste skupa ali ako je to to sto ti treba, onda je ok. Ostali ne nude toliku rezoluciju u laptopu i takav paket... na zalost...
Sto se monitora tice, opet ti je to skuplja varijanta dosta... evo ja sam pre neki dan presao na tu rezoluciju (2560x1440) ali za ~420evra (dell U2713HM) + je meni besmisleno dati hiljade evra za monitore kojima ulazi prasina (ja sam gledao kod kolega u kancu to... odvratno)

Daj malo vise podataka... za internet marketing ti treba browser... a web dizajn moze da bude svasta...
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam ja vec od brata da uzmem mac air pa da ga isprobam i vidim kako radi, nisam ni mislio odma da kupujem, ali svejedno pitam da vidim sta vi ovde mislite o tome.

A razlog je sledeci, kad sve podesim na racunaru i imam sve lepo namesteno, skinove za ps, fontove, dreamweaver, skripte, programe, itd.. I onda dodje taj deo posle par meseci kad komp pocne da ne radi kako treba, secka, itd.. A za te pare koliko sam dao za njega (imam desktop pc sa Dell-ovim monitor od 23", SSD, 16gb rama, 1tb za podatke, six core procesor, itd) jednostavno se iznerviram i ne da mi se dizati sistem i podesavati sve iz pocetka.. A kako vidim, mac tih problema bas i nema.. I isto tako, treba mi nesto da mi bude sto je moguce vise mobilno, jer drugar sa kojim najvise radim je iz Hrvatske, i cesto znam otici kod njega, a prebacivanje svega sa desktopa na lap top je skoro pa nemoguce zbog podesenih stvari koje su mi na racunaru, mogu samo podatke da prebacim i gotove radove/stvari, isto tako putujem iz grada u grad, jer jedan drugi decko sa kojim isto radim nije u istom gradu. Eto, to je problem.. I plus na sve to, cuo sam, a i procitao da baterija kod njega drzi ludacki..
 

IvaNftw

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
684
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i6 6700k 4.4ghz
Motherboard:
GA Z170x-UD3
RAM:
32 GB DDR4
VGA & cooler:
Nvidia GTX 680
Display:
Dell u2312HM / Samsung 2032BW / Samsung LE40C530
HDD:
850 EVO / 830 PRO
Sound:
Line 6 POD
Case:
NZXT Phantom
PSU:
TT 630W
Mice & keyboard:
Apple magic mouse,Apple wireless keyboard,razer deathadder
Internet:
Cable 25/1
OS & Browser:
OSX 10.11.3
Other:
S7 Edge
Windows - softver. Mac - hardver ;)

Pitanje: imaš konkretan razlog za prelazak ili bi to da uradiš 'nako?
Ja bih rekao bas obrnuto. HW koji je u apple racunarima mozes da uzmes i ovako i ustedish pola para. Jes da neces imati fensi kucite/lap,ali to je to.

Na takav "hackintosh" instalirati OSX je veoma jednostavno. I nema nikakve razlike u radu.
 

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Što se tiče softvera u kom radiš, sve je na strani Apple-a. Brzina rada i stabilnost. Svakako preporuka ako možeš da si priuštiš.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja bih rekao bas obrnuto.
Nije obrnuto, pošto nisi skontao šta sam rekao (ili ja to nisam dovoljno jasno napisao ;) )

Dakle, ja sam samo na pitanje "kakvi su vam utisci kad ste presli sa windowsa na mac?" rekao da je WIN softver, a MAC hardver :) Znači, prelazi se ili sa WINa na OSX, ili sa "standardnog" PCa na Apple PC.

Inače, u ovom slučaju se slažem sa MegaSkotom. Naravno, pod uslovom da svi programi, neophodni Wizardu, postoje u OSX varijanti (verovatno da postoje, ali ipak, treba i to uzeti u obzir).
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Podrazumeva se da mislim na OSX... Ne moras to ni da spominjes. Samo sto sam ja tako napisao, al ajd.
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Meni kao korisniku Windowsa vec preko 15 godina OSX je od prvog dana smece na MBP.
Ne mogu nikako da se naviknem, lepo to izgleda, ali Win7 je keva za to cudo.

Vise mi je muka od OSX, uskoro cu da prodam MBP i da uzmem neki Samsung Ultrabook sa Win 7/8.

iOS mi je super na iPadu, ali OSX ne mogu da svarim.
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Imao sam ja MB poodavno i korsitio ga paralelno sa desktop masinom. Da je dobar-dobar je, ali ne vredi pare koje staje. Jednostavno, ako ti je jedina zamerka sto ti se sistem napuni svim i svacim na PCju, onda ili ne instaliraj svasta sto ti ne treba, ili jos bolje uradi backup Acronisom ili slicnim programom kad instaliras cist sistem, i posle pola godine-godinu, kad primetis da dolazi do usporavanja odradis restore koji traje sat. Mada ti je to verovatno vise zelja da probas nesto novo i prestizno, pa racionalizujes da ti PC ne vrsi posao :)
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
ja msm da bi tu pomogao neki legalan av :) i da se vodi racuna, gde se "seta" po netu :)
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma uopste nije da ne znam da vodim racuna o kompu, ja instaliram striktno stvari samo sto mi trebaju za posao.. Ne igram ja igrice i da trazim po raznoraznim sajtovima gluposti.. Nego sam samo pitao vase misljenje o svemu tome. A da radim backup, to mi bukvalno nista ne pomaze, jer skripte opet treba podesavati, VPS servere i virtualne masine takodje, iMacros takodje, itd.. Tako da nikakav antivirus, nikakav backup meni tu ne pomaze. Ali hvala sto ste pisali. Ipak cu uzeti mac air od brata pa cemo na testiranju da vidimo kako ce se pokazati za ono sto mi treba :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Moj računar iako je imao windows 7 stariji od godinu dana, radio je kao sat. Sad sam mu stavio win8.1 i leti sve. Skroz sam zadovoljan. Imam instaliran poveći deo CS6 paketa i sve mi radi onako kako je zamišljeno... Office 2013 takodje leti... Mada, da imam para na bacanje, kupio bih (iliti, bacio bih pare na) neki Mac ovo-ili-ono...

Sent using voodoo magic :)
 
Vrh