• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

MSI MPG Velox 100p Airflow pitanje

Zmaychek

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.04.2019.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8500 3.0Ghz, cooler CM Hyper EVO 212
Motherboard:
Asus B360 prime plus
RAM:
2x 8gb Transcend 2400Mhz
VGA & cooler:
Zotac Mini 1080 Ti 11Gb
Display:
LG 32GK650F-B QHD VA 144hz, Benq GL2450
HDD:
Patreon SSD 120gb
Case:
CM Storm Scout 2
PSU:
FSP FORTRON HAMMER PPA6004705
Optical drives:
ko to jos koristi
Mice & keyboard:
Corsair Scimitar RGB, MS Professional Thunder
Internet:
Telekom OPT
OS & Browser:
Brave, Firefox
Drugari uzeo sam pomenuto kuciste pa imam jedno pitanje vezano za airflow istog. Naime kuciste dolazi sa tri intake napred i jedan exaust pozadi, ubacen je Arctic II 360 na top kucista sa ventovima koji iz kucista guraju vazduh kroz radijator napolje. Obzirom da mu to sad dodje kao da ima 3 intake i 4 exaust venta razmisljam se da stavim jos dva intake kulera na strani kucista (vidi sliku) tu je prednost jer ima filter. Sad me zanima misljenje vas malo iskusnijih, da li je to ok ili ipak neki drugi raspored. Ventove koje bih dodao su Arctic p12 (imam ih 5 u rezervi)
IMG_20231106_152453.png
 

ckovu77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.03.2019.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 9 3950x noctua nh-d15
Motherboard:
Asus TUF GAMING X570-PLUS
RAM:
G.SKILL 64GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16Q-64GVK
VGA & cooler:
Asus ROG STRIX 3090 OC
Display:
Dell alienware AW2518HF 240Hz 1ms
HDD:
ADATA SSD XPG SX8200 Pro 2TB, SAMSUNG 1TB 860 EVO SATA3 2.5" i TOSHIBA 1TB SATA3 3.5" DT01ACA100
Case:
TT Commander c33
PSU:
SEASONIC Focus Plus 1000 Gold 1000W
Mice & keyboard:
Zowie EC2-A & Hyper X alloy elite
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10
Drugari uzeo sam pomenuto kuciste pa imam jedno pitanje vezano za airflow istog. Naime kuciste dolazi sa tri intake napred i jedan exaust pozadi, ubacen je Arctic II 360 na top kucista sa ventovima koji iz kucista guraju vazduh kroz radijator napolje. Obzirom da mu to sad dodje kao da ima 3 intake i 4 exaust venta razmisljam se da stavim jos dva intake kulera na strani kucista (vidi sliku) tu je prednost jer ima filter. Sad me zanima misljenje vas malo iskusnijih, da li je to ok ili ipak neki drugi raspored. Ventove koje bih dodao su Arctic p12 (imam ih 5 u rezervi) Pogledajte prilog 51616
Pozdrav. Ako su temperature OK ne diraj nista. To sto 4 venta izbacuju ne znaci da oni izbacuju vise nego sto ona 3 ubace, jer ovi na radijatoru treba da savladaju veci otpor, vecu gustinu materijala kroz koji guraju vazduh. Naravno zavisi od tipa ventova i deklarisanih brzina na kojima rade jer nisu isti ti na kucustu i ovi na radijatoru. Kada bi dodao jos 2 da uvlace suvise su blizu ova 3 sa prednje strane tako da bi napravili kovitlac, veliku turbulenciju unutar kucista i pitanje da li bi ova cetiri uspeli da izbace sav vruc vazduh koji kruzi po kucistu. Poenta je sto pre iz kucista izvuci vruc vazduh. Tako da ako su dobre temperature ne dodaji nista.
 
Vrh