• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Povremeni fps drop u Multiplayer rezimu igre.

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
73
Rezultat reagovanja
19
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Pozdrav ekipo sa AXE foruma.
Mozda sam vec ranije spominjao u jednoj temi da imam problem sa igrom Farming Simulator 22 naime taj problem od pre sam resio bilo je potrebno da nakon grafickih postavki igre neko vreme provedem u igri tacnije novom savegame kako bi se igra adaptirala i kako bi mapu ucitala u potpunosti i tada ne bi bilo problema sa povremenim stucanjem same igre. Vec neko duze vreme u nazad igram ovu igru sa svojim drugarom na iznajmljenom serveru koji placamo na mesecnom nivou server je iznajmljen za 4 igraca ali ga najvise gotovo 100% koristimo samo nas dvojica koji smo redovno svaku noc tu i igramo par sati. Moram da napomenem da igramo na modovanoj mapi sa jos nekoliko dodatnih modova koje koristimo ali su modovi provereni cisti u logu i nemaju niti jedan error, kada pristupim serveru sam udjem i krenem da igram ja u 1080p rezoluciji na najvisim mogucim grafickim postavkama imam urednih meni preko potrebnih 60 fps-a na mojoj staroj grafici GTX1080 MSI 8GB gde je grafika opterecena maksimalno do 80% temperatura je na 70 stepeni a cesto i manje, procesor je opterecen oko 50% a rec je o prastarom i5 6500. Sve je ovo super po mene sve dok se drugar ne konektuje na isti taj server na kojem igramo, tada krece moja agonija i pocinje fps drop cim je on na serveru i u mojoj blizini tada su varijacije u padu fps-a izuzetno velike, ovakve stvari su se desavale i u prethodnim naslovima ove igre ali sam tada igrao sa mnogo vise igraca i tu situaciju sam prepisivao broju igraca na serveru pa sam se cesto mirio sa tim racunao sam da se serverska udaljena masina opterecuje kada je na njoj vise igraca u istom trenutku ako to tako uopste funkcionise jer se ne razumem u to bas najbolje. Mene na kraju samo interesuje sta moze da bude uzrok takvom fps dropu kada nisam sam na serveru da li je do konekcije od drugara do loseg servera serverske masine ili kako god do mog racunara moje konekcije ili nesto sasvim trece losa optimizacija igre ili, ako imate neke sugestije napisite mi u komentaru izuzetno bih bio zahvalan da imam uvid u to sta bi moglo da bude. Mozda ovaj post nije za ovde nego je za deo gde se diskutuje o igrama ali ima ovde segmenta koji su vezani za hardver pa sam zato pisao ovde ako krsim neka pravila neka reaguju moderator i neka uklone ovaj post ali se na kraju nadam da za tako nesto nece biti potrebe. Moram jos za sam kraj da dodam nekoliko informacija koje ce nekome od vas biti od znacaja da znate da mi igra radi u multiplayer i singleplayer na visokim podesavanjima u 60 fps-a ali se to ne vazi za multiplayer kada se na server konektuje igrac broj 2 tacnije drugar sa kojim igram. Ping mi je uvek oko 35 ms a jos jedna cudna stvar jeste kada smanjim graficke postavke igre sa visokih na srednja podesavanja imam osecaj koliko god to cudno zvucalo da mi igra radi losije i primetno je fps manji jednostavno kao da graficka kartica koja gazi uveliko 5 ili koju godinu vise trazi da su postavke visoke kako bi radila na punom kapacitetu brzine i slicno. Hvala unapred i ocekujem neke od korisnih odgovora ili iskustava sa slicnim problemom, nadam se da sam bio dovoljno precizan i konkretan jer ovaj post pisem u ranim jutarnjim satima gde je koncetracija na rezervi :D
 

Markius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.02.2020.
Poruka
656
Rezultat reagovanja
436
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 @3.9 LC-CC-120-ARGB PRO
Motherboard:
Gigabyte b450 Aorus M
RAM:
2x8gb Kingston Hyperx Fury 3000mhz RGB
VGA & cooler:
Zotac AMP! 1060 6gb
HDD:
Patriot Burst 240gb + wd500+320+1TB
Case:
MS Dark Shadow(2 jetflo rakete)
PSU:
FSP Fortron HYPER-S 500W
Mice & keyboard:
A4 Bloody V8M
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10 64bit
procesor slab najverovatnije. cim kazes kad oboris podesavanja opterecenje ode jos vise na procesor i losije radi...
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
73
Rezultat reagovanja
19
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Ovo je ta igra i detalj kad smo drugar i ja na serveru, ovde sam podesavanja smanjio na High u nadi da ce fps biti stabilniji ali u pojedinim i cestim situacijama fps izgleda bas ovako. Moram da napomenem da sam u toku dana sam bio na serveru igrao na podesavanjima Very High i imao mnogo stabilniji fps nego u slucaju kada smo nas dvojica u istom trenutku na serveru, sumnjam da postoji neka zackoljica oko toga da kada je on tu kao da mi gusi igru i kao da zbog njega meni ova igra ne radi tako tecno kao kada sam sam :/
 

Prilozi

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.853
Rezultat reagovanja
3.317
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
zavisi kako igra odredjuje client - server rezim i ko je host igre
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
73
Rezultat reagovanja
19
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
zavisi kako igra odredjuje client - server rezim i ko je host igre
Nisam te bas najbolje razumeo oko ovog tvog odgovora, ali pretpostavljam da mislis da neko do nas kreira igru a da se drugi igrac konektuje na taj host ako se to tako kaze.
To nije slucaj u nasoj situaciji , nas dvojica imamo kupljen server tacnije iznajmljen na 1 mesec pa ga svakog narednog pre nego istekne produzimo ako nam se igra i dalje, iznajmljivanjem servera smo dobili i pristup panelu gde uploadujemo modove i savegame na kome cemo da igramo tu imamo prostora oko 20 gb jer smo dodatno platili oko 2 evra da bi dobili prostor za vise od 1 gb za modove koji dobijamo ako samo kupimo server bez da dodatno platimo prostor za vecu kolicinu modova i ako nasi modovi zauzimaju sada trenutno oko 1.4 gb. Imam osecaj da kada sam igram na serveru igra radi dosta stabilnije i na vecim podesavanjima se igram u preko potrebnih 60 fps-a, ali kada se drugar konektuje na server i kada smo jedan do drugog u blizini na mapi na kojoj igramo e tada moj fps varira i ako je grafika na 70% max opterecena a procesor od 40% do 60% uz male varijacije isto kao i grafika sto ih ima ali ni jedna ni druga komponenta nisu nikada na 100% opterecenja. Ostavicu ovde dole jednu sliku iz igre koju sam skoro slikao , igrao sam tada sam na serveru na Very High podesavanjima i imao sam konstantno tih famoznih 60 fps-a a vidi se prozorcic na kome pise kakva je situacija sa opterecenjem procesora grafike koje su temperature i slicno, a dole u levom uglu gde je mini mapa vidi se moj ping od 30 do 40 ms varira ali je uvek u belom ne ide u crveno i igra radi tecno odziv je i vise nego zadovoljavajuc :D
 

Prilozi

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.853
Rezultat reagovanja
3.317
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ne znam kako funkcionise client - server i sve to u toj igri, ali naravno kada se on pojavi tvoj client mora da iscrtava i njegove modele i kretanje i fiziku i efekte i sve, a to sada vise nije lokalno sa tvog diska (kao kada iscrtava tvoje), pretpostavljam da server ne radi nista, vec client i engine lokalno, samim tim podaci o njegovom kretanju u tvojoj igri idu preko njegovog racunara do servera pa na tvoj, tako da moguce zbog toga sve radi sporije

a server se nalazi gde?
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
73
Rezultat reagovanja
19
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
ne znam kako funkcionise client - server i sve to u toj igri, ali naravno kada se on pojavi tvoj client mora da iscrtava i njegove modele i kretanje i fiziku i efekte i sve, a to sada vise nije lokalno sa tvog diska (kao kada iscrtava tvoje), pretpostavljam da server ne radi nista, vec client i engine lokalno, samim tim podaci o njegovom kretanju u tvojoj igri idu preko njegovog racunara do servera pa na tvoj, tako da moguce zbog toga sve radi sporije

a server se nalazi gde?
Hvala sto si mi pojasnio ovo sada izgleda tako strucno i detaljnoi a i meni licno mnogo jasnije jer se bas ne razumem u sve to, server se nalazi u Frankfurtu .
 
Vrh