• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

preporuka za napajanje

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ćuti, taj Njoy izgleda veoma primamljivo. :D Ima veoma lep sleeve na kablovima...





A izgleda da nije ni neka bezvezna marka... proizvode UPS-ove, zvučnike, itd...
 

Xandar1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.08.2012.
Poruka
273
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD X3 450 3.2Ghz/tx3 EVO
Motherboard:
msi 770-c45
RAM:
4gb patriot
VGA & cooler:
Gigabyte 7770 OC
Display:
Philips 21.5"
HDD:
WD blue 500gb
Sound:
audigy se + Blueberry SW-T100
Case:
Spire sonex plus
PSU:
Raidmax 635W-AP
Mice & keyboard:
a4tech 600x
Internet:
Rob sam sbb-u
OS & Browser:
Windows 7 ult.
Other:
Biti mod...da li treba imati ljudske kvalifikacije za to?
^^ Steta sto ovo nema kod nas, rado bih ga uzimao u obzir, bar mi tako deluje na prvi pogled. Rumunski original?
@star-duster
Ako vec merkas raidmax, nemoj ici ispod 600W verzije. Cak sam video na netu da 535W ne baca na bronzu sto se efikasnosti tice. 635W daje 45A na 12V, kvalitet je tu negde mediokritet bas kao i LC, ali ako si osetljiv na buku venta kao ja onda zaobilji.
Evo ja sam uzeo verovatno poslednji prosle nedelje(to govori koje velicine nam je it segment, beda), zovi pa pitaj kad ce ponovo da dobave. Evo moj neki utisak.
Kao i gospodinu gore, nakon jednomesecne sapunice na relaciji emmi-alti i mene(prokleti alti ponovo zakuvao!), uvazili mi reklamaciju i predlozili za zamenim za neki drugi PSU. Posto je na emmi-ju bila mrtva trka izmedju LC powera i Raidmaxa, uzeh Raidmax 635W-AP.
Sta znam, sam psu je iznenadjujuce tezak, sto mi se odmah svidelo, iznutra se sve lepo vidi, vidim da su elektricne komponente i ploca novijeg dizajna u odnosu na SS. Isti đavo dal uzeo andyson od lc-a ili njega. Nakon nekoliko sati opterecenja, psu je ledeno hladan, ali...
Kao fanatik za tisinu, uopste mi se ne svidja taj jasan i glasan huk od venta. Zasu. Pretpostavio sam da ce biti tako jer ostavlja utisak jeftinog build-a(plastika na perajima tanka i jeftina, za razliku od debele robustne plastike noctua ventilatora(znam, znam...gde nadje noctuu za reper!)
Sve u svemu, sasvim ok je, za mene laika...samo sto ne mogu nigde da nadjem podatak da li ima active PFC
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog

Xandar1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.08.2012.
Poruka
273
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD X3 450 3.2Ghz/tx3 EVO
Motherboard:
msi 770-c45
RAM:
4gb patriot
VGA & cooler:
Gigabyte 7770 OC
Display:
Philips 21.5"
HDD:
WD blue 500gb
Sound:
audigy se + Blueberry SW-T100
Case:
Spire sonex plus
PSU:
Raidmax 635W-AP
Mice & keyboard:
a4tech 600x
Internet:
Rob sam sbb-u
OS & Browser:
Windows 7 ult.
Other:
Biti mod...da li treba imati ljudske kvalifikacije za to?
Da izmenim.
Da ga je imalo u emmiju, rado bih ga razmatrao.:)
 

star-duster

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala za upozorenje za bučnost kod ovog modela. Jesam dosta osetljiv na to. Imao sam napajanje iz LC Power Silent Giant serije, sa 14ck ventilatorom, i zaista je bilo tiho, gotovo nečujno. Voleo bih da i sledeće napajanje bude bar približno tiho.
Sve više odustajem od tog Raidmaxa. Izgleda da definitivno ima pasivni PFC, zatim mnogi spominju da je sumnjiva efikasnost i pored 80+ bronze sertifikata itd.

Za sada su mi u užem izboru ostali Chieftec A8 ili neki Super Flower (mada me i pored mnogih pohvala za SF ipak odbija to što se razlikuju specifikacije na sajtu i na samim primercima napajanja).

Danas je neradni dan pa ću još malo da mudrujem oko (predugo odlagane) kupovine novog napajanja, a sutra naručujem.
Ako imate još neku ideju, javljate u toku dana. :)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Hvala za upozorenje za bučnost kod ovog modela. Jesam dosta osetljiv na to. Imao sam napajanje iz LC Power Silent Giant serije, sa 14ck ventilatorom, i zaista je bilo tiho, gotovo nečujno. Voleo bih da i sledeće napajanje bude bar približno tiho.
Sve više odustajem od tog Raidmaxa. Izgleda da definitivno ima pasivni PFC, zatim mnogi spominju da je sumnjiva efikasnost i pored 80+ bronze sertifikata itd.

Za sada su mi u užem izboru ostali Chieftec A8 ili neki Super Flower (mada me i pored mnogih pohvala za SF ipak odbija to što se razlikuju specifikacije na sajtu i na samim primercima napajanja).

Danas je neradni dan pa ću još malo da mudrujem oko (predugo odlagane) kupovine novog napajanja, a sutra naručujem.
Ako imate još neku ideju, javljate u toku dana. :)
Sa Raidmax-om ti je isto kao i sa svakim drugim napajanjen... Ono što je super jefitno, ne može biti super dobro. Ja bih izbegavao Raidmax AP seriju, AF serija može da prođe, a AE serija je opšti best buy po meni.

Što se SF-a tiče, ne vidim problem oko specifikacija koje se razlikuju. Ako smo mi na testu imali jedan model koji se dobro pokazao, i kod nas možeš kupiti isti taj model... kakve veze imaju specifikacije na sajtu? Super Flower napajanja se mogu naći u mnogim drugim pakovanjima tipa NZXT... drugim rečima prave jako puno napajanja, mislim da je normalno da jedno napajanje doživi jednu ili više verzija...
 

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
SVA Super Flower napajanja dostupna u Srbiji su sa jednom granom +12V. Specifikacije na sajtovima nisu azurirane, a sam domaci sajt ce biti izmenjen pa ce onda biti sa novim modelima i tacnim specifikacijama.
 

star-duster

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@Steamroller - U pravu si, ta razlika u specifikacijama ne bi trebalo da mi smeta. I zaista, ne smeta mi kada je poznato šta je na našem tržištu. Jasno je da se kod nas nalaze varijante napajanja koje ste vi recenzirali. Ali za varijante koje nisu recenzirane ne mogu sa sigurnošću da znam koje su.
Npr. da li za Amazon SF450P14HE važe podaci odavde: http://superflower.b1024.hkn.net/index.php?id=75 ili odavde: http://www.super-flower.com.tw/products_detail.php?class=2&sn=10&ID=55&lang=en
U jednom slučaju piše da ima jednu 12V granu, a u drugom da ima četiri. Logično je pretpostaviti da je i ovde u pitanju varijanta sa jednom granom, kao i kod jačeg modela koji ste imali na testu, ali ipak ostaje zrno nedoumice.

Odličnu recenziju ste uradili i za SF500P12P, ali na žalost nigde nije recenziran SF550P14P koje me je više interesovao, niti mogu da nađem više podataka o njemu. U takvim slučajevima moramo da se oslonimo na specifikacije koje navodi proizvođač ili uvoznik. Za hiljadarku je SF550P14P skuplji od SF500P12P ali ne mogu da nađem i u čemu je sve bolji osim u ukupnoj snazi, šta ima više od zaštita itd. U svakom slučaju, vidim da su oba modela sa pasivnim PFC-om, tako da ću ih preskočiti.
Od svih Super Cvetića koji su dolazili u obzir ostaje mi jedino da još malo razmislim da li mi vredi dati skoro 7 hiljada za Amazon SF450P14HE.

Ne volim da zakeram, ali sam dosta precizan kod kupovine hardvera. Kao i večina sunarodnika, i ja konstantno imam problem sa novcem, pa hardver kupujem retko i volim da mi što duže traje i da me što bolje služi. Zbog toga mnogo pitam, a ne da bih isterivao neku svoju pravdu.
A svakome od vas velika zahvalnost sa moje strane za korisne savete. Pozdrav!



EDIT: U međuvremenu, dok sam kucao ovaj svoj post, pojavio se Spaletov post koji mnogo toga objašnjava i rešava nedoumice koje sam imao. Veoma cenim to kad uvoznik podeli tačne i sveže informacije sa kupcima, a vidim da je ovde u pitanju čovek koji predstavlja Mid9. Hvala!
 
Poslednja izmena:

Xandar1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.08.2012.
Poruka
273
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD X3 450 3.2Ghz/tx3 EVO
Motherboard:
msi 770-c45
RAM:
4gb patriot
VGA & cooler:
Gigabyte 7770 OC
Display:
Philips 21.5"
HDD:
WD blue 500gb
Sound:
audigy se + Blueberry SW-T100
Case:
Spire sonex plus
PSU:
Raidmax 635W-AP
Mice & keyboard:
a4tech 600x
Internet:
Rob sam sbb-u
OS & Browser:
Windows 7 ult.
Other:
Biti mod...da li treba imati ljudske kvalifikacije za to?
Sa Raidmax-om ti je isto kao i sa svakim drugim napajanjen... Ono što je super jefitno, ne može biti super dobro. Ja bih izbegavao Raidmax AP seriju, AF serija može da prođe, a AE serija je opšti best buy po meni.
Daj jos krvi, nemoj da se ustrucavas.

Inace vent u mom PSU je PowerYear.:d
 
Poslednja izmena od urednika:

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Zna li neko išta o onim navodno rumunskim napajanjma Njoy? Konkretno NJOY 500RGE ili NJOY 600RGE.
Na papiru deluju pristojno - tri godine garancije, singl 12V grane, zaštite, active PFC itd.
Ali, da li je iko kupio? Cena je veoma povoljna, čak sumnjivo povoljna. Da li znate na kojoj platformi se rade ova napajanja? Kvalitet komponenti?

EDIT: Pročitao sam dve recenzije za Njoy preko Google Translate (jedna mađarka i jedna rumunska) i izgleda da ova napajanja imaju slabiju regulaciju napona i slabiju efikasnost, za ostalo su ih uglavnom pohvalili. Uglavnom, nisam ni očekivao da budu mnogo dobra a da koštaju koliko koštaju.
Trazio sam malo po Googlu i nasao par informacija - Njoy je rumunski brend a OEM im je najverovatnije SAMA. A sto se tice SAMA napajanja:

SAMA is a Chinese brand with own factory. Just like many other small companies, their R&D power is quite weak IMO. The R&D head of Super Flower is also hired as the technical consultant there, so some of their recent designs look an awful lot like Super Flower's.
Ako je verovati sajtu SAMA brenda, oni prave samo 80+ napajanja.

Koliko vidim po razlicitim recenzijama, Njoy ima los PFC i dosta primetne oscilacije u naponima sto im uzimaju kao glavnu zamerku, ali kvalitet izrade i komponente su solidne (isto je i sa SAMA napajanjima). Cena im je jako pristupacna, npr model 600RGE moze da se nadje vec za ~5500 din a ima dva 6+2pin konektora za GPU.

Imao sam prilike da vidim 600RGE iz prve ruke i mogu da kazem da je izrada dosta dobra, uz to i ekstra izgleda estetski. Ostaje da se vidi kako ce se pokazati u radu na duze staze, ali ako ne bude previse reklamacija mislim da ce ova napajanja biti vrlo popularna medju onima sa ogranicenim budzetom.
 

star-duster

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@spale - Možeš li da navedeš ovde aktuelne specifikacije za SF550P14P, molim te? Obraduj me pa napiši da je osim jedne V12 grane unapređen i PFC na aktivni. :)
 

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
SF-550P14P

+ 3,3 Volt 24 A
+ 5 Volt 30 A
+ 12 Volt 35 A

ventilator 140mm
PFC pasivan

Modeli iz Super Flower serije sa aktivnim PFCimaju umesto P slovo A posle oznake snage
 
Poslednja izmena:

star-duster

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala za info.


Modeli iz Super Flower serije sa aktivnim PFCimaju umesto P slovo A posle oznake snage
Izvini, ali mislim da ti ovo nije tačno. Ne mogu da verujem da baš svi modeli sa oznakom P iza snage imaju pasivni PFC. To bi obuhvatilo i premijum modele poput SF-1300P14XE i ostalih. Plus što na sajtu za ovaj model, i druge jače modele, piše "full range APFC". To se odnosi na Active PFC, zar ne?

EDIT: Pardon, moja greška - lepo si napisao da ovo važi za modele iz Super Flower serije. Smetnuo sam s uma da je to naziv serija napajanja i da to ne važi za sve modele proizvođača.
 
Poslednja izmena:

star-duster

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

Bobby Zedd

Newcomer
Učlanjen(a)
07.04.2014.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uzeo bih SF-450P14HE za sledecu konfiguraciju:
Athlon X2 64 6000+ (125W), HD 7770 (80W), 2x4 Gb 1600 MHz DDR3, 1Tb... Da li je ono dovoljno za ovu konfig?
Hvala unapred!
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Sasvim dovoljno, ima i lufta za neki quad sutra.
 

darko31

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.10.2013.
Poruka
466
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon II [email protected] Raijintek Themis Evo
Motherboard:
ASRock FM2A75M-DGS
RAM:
Mushkin Blackline DDR3 4GB 1600MHz CL8
VGA & cooler:
Powercolor 6850 1GB GDDR5
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB; Hitachi 500GB
Case:
Thermaltake Commander MS-II
PSU:
Raidmax RX-500AF
Mice & keyboard:
Elecom GM-10 & Genius KB-G235
Više je nego dovoljno, SF-450P14HE može da isporuči skoro 400W na 12V grani što je više nego koliko bi tvoja konfiguracija vukla u full loadu (~250W).
 

Bobby Zedd

Newcomer
Učlanjen(a)
07.04.2014.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala svima jos jednom na odgovorima. Veliki pozdrav!
 

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
Ispravka informacije

Više je nego dovoljno, SF-450P14HE može da isporuči skoro 400W na 12V grani što je više nego koliko bi tvoja konfiguracija vukla u full loadu (~250W).
Ispravka SF-450P14HE moze da isporuci 444W na +12V grani
 

darko31

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.10.2013.
Poruka
466
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon II [email protected] Raijintek Themis Evo
Motherboard:
ASRock FM2A75M-DGS
RAM:
Mushkin Blackline DDR3 4GB 1600MHz CL8
VGA & cooler:
Powercolor 6850 1GB GDDR5
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB; Hitachi 500GB
Case:
Thermaltake Commander MS-II
PSU:
Raidmax RX-500AF
Mice & keyboard:
Elecom GM-10 & Genius KB-G235

darko31

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.10.2013.
Poruka
466
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon II [email protected] Raijintek Themis Evo
Motherboard:
ASRock FM2A75M-DGS
RAM:
Mushkin Blackline DDR3 4GB 1600MHz CL8
VGA & cooler:
Powercolor 6850 1GB GDDR5
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB; Hitachi 500GB
Case:
Thermaltake Commander MS-II
PSU:
Raidmax RX-500AF
Mice & keyboard:
Elecom GM-10 & Genius KB-G235
Vrh