• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa grafickom kartom na laptopu . Pomoc ?!

doctorpitulic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.09.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kupio sam laptop pre 3-4 meseca Lenovo G50-45 http://www.winwin.rs/laptop-lenovo-ideapad-g50-45-15-6-amd-a6-6310-4gb-1tb-ati-r5-m230-2gb-4745558.html - Tu mozete pogledati specifikacije .
Problem sa grafickom je softverske prirode ako se tako moze reci . Ja koristim Win 8.1 i kada apdejtujem drajver za grafu , AMD Radeon R5 M230 , kada udjem u Manager ili GPUZ pokazuje mi HD 8500 .Nesto sam trazio kao da se da kazem ne jasu ova grafa i win 8.1. I cini mi se da tu nesto ne funkcionise dobro . Mozda i nisam upravu ali zato sam ovde da rascistim ovo . Naprimer cesto mi se desava da me zezaju teksture na kompu naprimer ikonice i slike na internetu ne ocitava tacnije na fejsu . Onda najvise sto me nervira kada gledam klipove igram igrice ili bilo sta nisu uredu teksture tj kao da koristi integrisanu graficku ali sve je podeseno da koristi primarnu . Npr crna boja nije crna ako me razumete i tako .Isto kada gledam filmove i slicno . Pokusacu da vam docaram sa slikom iz World of Tanks igrice .

http://imgur.com/3ibFSLx
Obratite paznju kako gde ta vatrena boja prelazi u crnu puno kockica ima . Nadam se da ste uspeli da shvatite moj problem . Pitajte sto god vas interesuje . Cudno mi je i ipak da sa ovom grafom na najmanjim podesavanjima World of tanks ima prosecan FPS 30 . Tu nesto sigurno ne valja .
 
Poslednja izmena:

P1raT

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.12.2015.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320 Black Edition
Motherboard:
Asus M5A78L-M/USB3
RAM:
HyperX Fury 2x4GB 1866MHz
VGA & cooler:
Asus Nvidia GTX 660
HDD:
SSD HyperX Savage 240GB, Seagate 1TB
PSU:
Chieftec 500W GPA-500S8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Kupio si pre tri-cetiri meseca, od kad ti se to desava? Da li si nesto instalirao? Apdetujes odakle drajver za grafiku?

Za pocetak hajdemo da probamo sa drajverom. Skini program sa donjeg linka, udji u safe mod na windows 8.1, to ces uraditi tako sto u startu kucas run, pa u run-u, msconfig , i izaberes da ti butuje safe mod, potvrdis i restartujes racunar. Kad audjes u safe mod, pokreni program i obrisi sve stare drajvere za grafiku. Nakon toga udji u normal mod, takodje kako je i gore objasnjeno.
Linkic

Onda instaliraj ovaj drajver za tvoju integrusu
Integrusa

A nakon toga ovaj za R5
R5 drajver

I javi kakvo je stanje sada.

PS. Spavaj nocu :)
 
Poslednja izmena:

doctorpitulic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.09.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kada sam ga kupio odma sam hteo da apdejt grafu . Naravno isao sam na AMD sajt autodetect i za win 8.1 nema kao nego stalno mi nudi HD 8500 . Guglao sam i uvek mi izlazi za HD 8500 . Sad cu probati ovu tvoju soluciju . Pazi kada kliknem na ovaj link R5 nista se ne desava incomplete download .
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Nemoj autodetect, nego:
- http://support.amd.com/en-us/download
-Manually Select Your Driver
Step 1: Notebook Graphics
Step 2: Radeon R5
Step 3: R5 2xxM Series
Step 4: Operativni Sistem i to je to

A stari drajver ukloni sa DDU, imaš link gore.
 

doctorpitulic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.09.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Iskreno ovoga nije bilo pre 2-3 meseca . Nije bilo drajvera moje grafe za win 8.1 . Javljam kad sve zavrsim kako je proslo .
 

doctorpitulic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.09.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kupio si pre tri-cetiri meseca, od kad ti se to desava? Da li si nesto instalirao? Apdetujes odakle drajver za grafiku?

Za pocetak hajdemo da probamo sa drajverom. Skini program sa donjeg linka, udji u safe mod na windows 8.1, to ces uraditi tako sto u startu kucas run, pa u run-u, msconfig , i izaberes da ti butuje safe mod, potvrdis i restartujes racunar. Kad audjes u safe mod, pokreni program i obrisi sve stare drajvere za grafiku. Nakon toga udji u normal mod, takodje kako je i gore objasnjeno.
Linkic

Onda instaliraj ovaj drajver za tvoju integrusu
Integrusa

A nakon toga ovaj za R5
R5 drajver

I javi kakvo je stanje sada.

PS. Spavaj nocu :)
Odradio sam sve kako si rekao . I dalje je sve isto nista se nije promenilo . Kada sam instalirao drajver za integrisanu grafu stajalo je u mangeru displey adapters R5 M230 i R4 graphics (TM) , kada sam instalirao ovaj za R5 stoji opet HD 8500 i R4 graphics (TM) . Mislim ja se ne razumem bas toliko detaljno ali ako ovako mora da ostane onda je ova grafa tesko *****e . Pa na proslom laptopu koji je imao Intelovu integrisanu igrao sam tenkove na 25-30 fps . A na ovoj sad je 30-35 . Ajde to ali te boje i pikseli nisu uredu sto sam gore objasnjavao i pokazao na slici . Da li iko zna da mi razjasni ovo ?
 

doctorpitulic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.09.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Na forumu Lenova ljudi kazu da imaju isti problem i sa win 7 . A admini se slazu da ne treba tako da bude znaci nesto nije uuredu . I naravno njihovi admini samo lupetaju ono je neverovatno , uradi ovo uradi ono i na kraju nista svima ostaje isti problem . Sve neki predlozi jednostavi koji nemaju nikakav efekat .
 
Vrh