• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Proširivanje RAM memorije

unreal

Newcomer
Učlanjen(a)
23.02.2024.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer aspire 3 a315-23-r5sn
Dobar dan svima, imam pitanje vezano za nadogradnju ram memorije, koristim laptop koji ima integrisanu ram memoriju (sodimm ddr4 4gb 2400mhz cl17) u matičnoj i imam jedno slobodno mesto za nadogradnju i zanima me o čemu treba da vodim računa pri kupovini nadogradnje? I još bitnije pitanje, šta bi se desilo kada bi je upario sa 8gb 3200mhz cl17 (pošto memorija koja bi bila identična onoj što imam košta previše), da li bi laptop radio normalno ili bi došlo do nekih problema?

( ne razumem se toliko dobro u ovu tematiku pa se nadam što jednostavnijem objašnjenju)
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
561
Rezultat reagovanja
488
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
trebalo bi da radi neromalno, stim sto ce brza memorija da spusti brznu identicnu ovoj sporijoj memoriji.
 
Vrh