• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Stucanje i buzzing zvuk na svake 2-3sec

Somehere

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2020.
Poruka
77
Rezultat reagovanja
22
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 (stock cooler)
Motherboard:
Msi b450 Tomahawk MAX
RAM:
8gb DDR4 Hyperx Fury 3200MHz
VGA & cooler:
Rx 580 8gb Sapphire Nitro + special eddition
Case:
Falcon Zeus Window RGB
PSU:
Sama Armor 650w
Pozdrav,imam sledeci problem

Pc mi je radio okej sve do danas,naime grmelo je napolju ja sam nesto igrao i na trenutak je nestalo struje i doslo,pa se pc resetovao,cim sam dosao do log in screena iskljucio sam pc i nazad na PSU iskljucio prekidac,ostavio tako jedno pola sata dok nije proslo nevreme,posle toga kada sam upalio racunar sve je delovalo ok,na netu sam nesto gledao i kada sm usao u igricu zvuk se zaledio cuo se buzzing i slika dezorgentisana nacisto,i pc se resetovao

Posle reseta sam opet probao da udjem u igricu,i radila je dobro tep su bile ok cpu na 50c a gpu na oko 47c,medjutim nakon mozda 15tak minuta igranja kabl za napajanje monitora ima naviku da mi se pomera i gasi,i ovaj put se to desilo,namestio sam kabl i cim sam nastavio sa igrom igra je pocela opasno da stuca i svaki zvuk u igrici je bio pracen onim zujanjem i to konstantno,iskljucio sam igru medjutim problem se nastavio i na desktopu,youtube itd,nije uopste prestajao dok nisam izgasio pc i opet ga upalio

Sad je sve radilo ok,na yt sam gledao neke video snimke i samo jednom se zacuo sum i posle toga ne,proslo je jedno sat vremena tako i sve je bilo ok,i kabl se opet pomerio,odmah nakon toga opet pocinje stucanje neprekidno i buzzing cim pustim neki video

Zanima me da li moze da bude zbog neispravnog kabla za napajanje ekrana da se ovo desi,ili da se nije nesto zeznulo na pc tokom tog nestanka struje? Hvala
 

Cutura

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.04.2020.
Poruka
262
Rezultat reagovanja
475
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CuturaPC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3300x
Motherboard:
Rog Strix B450-F GAMING
RAM:
Patriot Viper Steel 16GB 3200mhz ddr4
VGA & cooler:
AMD Sapphire Nitro+ RX 6600 XT
Display:
AOC 24G2U BK
HDD:
Patriot Burst 240gb/Toshiba 1gb/Samsung 1tb/Seagate 1tb
Sound:
Logitech Z313 / G333 / Steelseries Arctis 9x
Case:
MS Cyclops V / 5x Arctic P12 PWM PST
PSU:
BITFENIX Whisper M 650W
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech G203 / HP TPC-P001K
Internet:
SBB EON
OS & Browser:
W10/Chrome
Za pocetak promeni ti taj kabl za napajanje, nije to nrka skupa stavka a unistavas monitor sa tim seckanjem napajanja istog.Pozajmi od nekog kabl bar za prvu ruku da eliminises jel od kabla zujanje...Moras ici sistemom eliminacije, pocevsi od kabla koji te ocigledno zeza...
 

Somehere

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2020.
Poruka
77
Rezultat reagovanja
22
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 (stock cooler)
Motherboard:
Msi b450 Tomahawk MAX
RAM:
8gb DDR4 Hyperx Fury 3200MHz
VGA & cooler:
Rx 580 8gb Sapphire Nitro + special eddition
Case:
Falcon Zeus Window RGB
PSU:
Sama Armor 650w
Pozdrav,izgleda da nije do kabla,vise me vuce na graficku kartu,npr juce je ceo dan bilo sve ok tokom gaminga,dok danas kad sam uklj komp opet je isto,nasao sam cudan fix ali radi,sto me zabrinjava pomalo

Ako komp pocne da stuca,upalim haven benchmark i pustim ga da radi,tu malo stuca nekih prvih mozda 3min posle toga kad stigne na oko 60 stepeni sve pocne da bude normalno,i tako pustim da radi jedno 15tak min,ukloni se stucanje nema vise zvukova sve radi ok posle toga,kao da ga taj test sto ga stavi na 100% load ozivi malo

Inace radio sam testove i na ostalim programima,Graficka ne prelazi 65c u full loadu,cpu ne prelazi 70 u full load,bas udan problem i fix tera me na razmisljanje da nije graficka pocela da otkazuje slucajno.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.854
Rezultat reagovanja
9.240
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i9-10900 & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Asus Z490 Tuf Gaming Plus
RAM:
Patriot Viper 4 x 8 GB DDR4 3200 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
XPG Core Reactor 650
Mice & keyboard:
Redragon Impact M908 & Cooler Master SK650 & Redragon Diti K585
Internet:
mts 400/100
OS & Browser:
Windows 11
Kao dizel, dok se ne ugreje. :)
 
Vrh