• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

USB HDD slow transfer

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Externi hdd kacim preko dva usb konektora, zato sto nema sopstveno napajanje...tako je fabricki...
Trenutno koristim w7x64 ali se identicno ponasao i na xp-u...naime, u BIOS-u je ukljucen AHCI, ali ovaj hdd jedanput godisnje ima transver od ~20MB/s u ostatku rada ispod 1MB/s...
Ja vise nemam zivaca i snage, a mozda ni mozga da ovo resim...jednostavno pravila nema...citao sam raznorazna uputstva i pokusavao sa gomilom nekih driver-a i tako toga, ali i dalje rezultat totalno nepredvidiv :(
Ako postoji neki putokaz, bilo bi lepo :)

Inace, u pitanju je ATI SB700 na kojem svaki obican flash radi odlicno :balavim:
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Имам једно малко глупо питање, који је тип партиције? Fat32, ntfs, ext3/4...?

Пробај преко линукса(liveCD) ако је FAT32.
Ако је NTFS, пробај да га реформатираш у Windows-u наравно :)
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Toga se najvise i plasim :(
Imam 150GB materijala koji ne zelim da izgubim, a trenutnom brzinom bi mi trebalo par godina da uradim backup :(
Zaista problem...

NTFS...to sam zaboravio da kazem :)
 

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
A zasto ne izvadis HDD iz case-a u kojem stoji (nebitno dal je fabricki ili DIY) zabodes u komp, direktno na plocu i bekapujes podatke... A nakon toga vrsi egzibizije sa tim HDD-m
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zaboravio sam da kazem...u device-u sam ukljucio better performance i don't tell me about usb errors, medjutim i dalje bez zeljenog efekta...

A zasto ne izvadis HDD iz case-a u kojem stoji (nebitno dal je fabricki ili DIY) zabodes u komp, direktno na plocu i bekapujes podatke... A nakon toga vrsi egzibizije sa tim HDD-m
Pa jedino tako nesto...da zeznem ovoj slim case, ali kapiram da nece biti neka steta i ako ne proradi ponovo :D

Pa nista...krecem onda u taj poduhvat...javljam za koji dan rezultate :)
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sad sam odradio reinstall w7x64 i nakon nekoliko restart-a prepoznao je 'novi' uredjaj koji sad radi na 25MB/s...da popi...s :rolleyes:
 
Vrh