• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zaštita flash-a

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Zanima me da li i koje programe, načine koristite da bi zaštitili flash od kupljenja nepozeljnih virusa kojih god oblika?

Edit:

Mozda "USB Flash Security 2.1.1":

A security software that will protect the data of USB flash drive by a password


The USB Flash Security application was designed to be a security software that will protect the data of USB flash drive by a password.

NOTE:
Install “USB Flash Security” to USB flash memory
The security release tool will be installed in USB flash memory. So a PC that

"USB Flash Security" is not installed in it can also release the security.
USB flash memory is locked by a password.

A password is necessary to access the “protected area”, when “USB Flash Security” is installed to USB flash memory.

Self-locking
Unplug the USB flash memory from PC, it can be locked by a password automatically.

It will be the same transfer speed after installing “USB Flash Security”. Files in the USB flash memory will not be coded, so the speed of read and write will not be influenced by installing “USB Flash Security”.

The tool to release security by input a password is called “Release tool” in the following sentences.

”USB Flash Security” makes the following two areas in USB flash drive.
(1)Small area about 0.5MB to save “Release tool”
There is no room to save the other file in this small area.
The area to save “release tool” is 0.5M Byte that is 1/2000 of capacity of a 1GB USB flash memory.
It can be access without password, when the USB flash memory is inserted into PC.

Data in this area is not protected, so we call the area “Unprotected Area”
in the following sentences.

(2)Area to save data that you want to protect
This area is all of the USB flash memory except the “Unprotected Area”.Password is necessary to access this area. This area is protected by a password, so we call it “Protected Area”.

”Protected Area” will be formatted by FAT, when install “USB Flash Security”.
If you want to format USB flash memory by FAT32, please release security then format it by the Windows format. “USB Flash Security” will not be deleted by FAT32 format.
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Koristim Panda USB Vaccine i zadovoljan sam za sada.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.854
Rezultat reagovanja
3.329
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ja sam napravio autorun.inf folder na flashu :)
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ovako?

Create four folders in the root directory of your Removable drive with name Autorun.inf, Recycle, Recycler and Recycled.

Step2: Go to Start>Run and type cmd to open Command Prompt

Step3: Now type below command one by one attrib autorun.inf /s /d –a +s +r cacls autorun.inf /c /d administrators

Step4: Repeat Step3 for Recycle, Recycler and Recycled.
Nego ovaj Panda Vaccine obecava, sada cu ga probati. :)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Pa on radi to isto sto si napisao, kreira read-only autorun.inf koji moze da se skine jedino formatiranjem flesa.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.854
Rezultat reagovanja
3.329
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
e kool nisam znao za ovo cacls :)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja koristim ova dva:

Stop AutoRun!
Jednostavno zaustavljanje automatskog pokretanja programa i virusa sa CD/DVDa i USB flash diskova. Ne iskljucuje AutoPlay.

Stop USB virusa
Sprečava pokretanje virusa na USB flash diskovima (čak i ako već postoje na USBu!)

Oba sam stavio na http://www.zoniweb.com/dl/
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa on radi to isto sto si napisao, kreira read-only autorun.inf koji moze da se skine jedino formatiranjem flesa.
A jeste li probali da ga preimenujete? Koristim i ja isti metod, ali autorun.inf može da se preimenuje, za to read only atribut ne smeta. Tako da, nije to neka zaštita.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Evo sada sam pokusao da ga preimenujem i preko Win Explorera i preko Total CMD-a i nije mi uspelo, ne dozvoljava nikakve promene. Ne znam zasto bi kod tebe bilo drugacije...:nuts:
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HM, koji OS? Ja sam eksperimentisao s tim svojevremeno na XP i preimenovao sam bez problema.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
XP SP3. Koristio sam zadnju verziju Pande za vakcinaciju.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaš šta, onda to što radi Panda nije baš sasvim isto kao kad se to ručno napravi. Možda nešto čačne negde u FAT tabeli tako da ne može ništa da se menja?

Evo, ja sam koristio ovaj metod, čisto da znamo o čemu pričamo:

On one of my article, I discussed how to disable the autorun feature in Windows to minimize the spread of USB viruses. In addition to that, I also created an article about creating a folder named “autorun.inf” on your USB drive to prevent viruses from creating an autorun.inf file.

Unfortunately there are some malware which are smart enough to delete the autorun.inf folder so they could successfuly create an autorun.inf file on your portable drives. To prevent this, we will create a special folder inside your autorun.inf folder. Once this is created, even you wouldn’t be able to delete the autorun.inf folder easily.

Follow the steps below to create a special folder called CON inside your autorun.inf folder. Let us assume that your USB drive letter is E:

Click Start->Run… and type CMD.
At the command prompt type, E: then hit Enter
Type MD AUTORUN.INF, hit Enter (skip this step if you already have an autorun.inf folder)
Type CD AUTORUN.INF, hit Enter
Type MD .\CON\, hit Enter.
Nema URL-a, ovaj blog više ne postoji.
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Mozda, nisam toliko upucen u to. Nikako nisam uspeo da uradim nista sa tim fajlom, mada se nisam igrao time ni na jednom kompu osim mog.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo sada sam pokusao da ga preimenujem i preko Win Explorera i preko Total CMD-a i nije mi uspelo, ne dozvoljava nikakve promene. Ne znam zasto bi kod tebe bilo drugacije...:nuts:
I ja sam ga preimenovao normalno, iz Windows Explorera. Samo treba uključiti prikaz skrivenih i sistemskih fajlova...
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Čekaj ZoNi, jesi ti to ručno pravio ili si koristio Pandu? Upravo to sad ispitujemo, moguće je da Panda daje dodatnu zaštitu (sasvim izvesno je moguće brljati po FAT tabeli tako da ne može da se nešto obriše ili preimenuje, pa to nam se ponekad dešavalo i bez naše želje).
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Lol, pa ne znam zasto kod mene ne moze tako? I ti si ZoNi koristio Pandu?
Sad me bas zanima o cemu se radi.
Normalno je da sam ukljucio prikaz skrivenih fajlova...
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Iskulir'o nas ZoNi ladno, on gleda gde ići za Novu godinu. Uf što nisam mod pa da mu promenim avatar i potpis. :d
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Ahaha. :D
Jok, evo trtlja samnom preko Gtalk-a.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma, rekoh već šta koristim :)

Stop AutoRun!
Jednostavno zaustavljanje automatskog pokretanja programa i virusa sa CD/DVDa i USB flash diskova. Ne iskljucuje AutoPlay.

Stop USB virusa*
Sprečava pokretanje virusa na USB flash diskovima (čak i ako već postoje na USBu!)
http://www.zoniweb.com/dl/

*pomoću ovog BAT fajla sam napravio taj autorun.inf - može da se preimenuje, ali ne i da se izbriše

@ wiz: ti to jednom bench-mod, uvek bench-mod? :bounce:
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pomoću ovog BAT fajla sam napravio taj autorun.inf - može da se preimenuje, ali ne i da se izbriše:
To je, koliko shvatam, slično onome što sam ja uradio. Za sad se čini da Panda daje bolju zaštitu. Jer, ako može da se preimenuje, onda to nije nikakva zaštita.

EDIT: Isprobao Panda USB Vaccine (program je free, BTW). Nema teorije da se autorun.inf obriše ili preimenuje. Dakle, ovo je mnogo bolja zaštita.

http://research.pandasecurity.com/panda-usb-and-autorun-vaccine/

@ wiz: ti to jednom bench-mod, uvek bench-mod? :bounce:
:talas:

Ma ja sam demokrata... Nemaš pojma koliko sam puta tražio na benchu da se svim članovima foruma uvede opcija da mogu da menjaju tvoj potpis i avatar, ali su mi uvek promptno brisali te poruke. :D
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
I lepo vakcinisi svaki fles koji ti prodje kroz ruke, jeste da nista nije 100% sigurno, ali nece da skodi. :)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobar je USB vaccine ;) Stvarno nisam uspeo ništa da uradim sa autorun.inf - a vidim da može da odradi i "vakcinaciju" celog PCa (ono "ignorisanje" bilo kog autorun.inf-a).

Ako neko hoće, raspakovao sam Pandu pomoću Universal Extractora i dobio poratabl varijantu. Kod mene (XP) radi ok, za ostale probajte, pa ako radi - super; ako ne radi, skinite setup sa gore navedenog linka.

Fala, Miško! :wave:
 

Prilozi

Vrh