• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

"Razgovor" o novom Zakonu o saobraćaju na #bench...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
A sto se tice ogranicenja evo jedva cekam da sednem u auto i da vozim 30 na sat ,a do nesreca dolazi zbog vise razloga a ne samo zbog preticanja ! Slazem se da najcesce dolazi do nesrece pri preticanju,ali ja vrsim preticanje kada je totalno bezbedno,i kada neko ispred bas smara ili prica mobilnim i vozi 30 na sat i koncentrise se na sve osim na voznju !
Kolko ja znam i spora vožnja se kažnjava, kao i brza, dobija se poneki poenčić i za nju.
kao što ne može brzo, ne može ni spro.
To što se vozi u levoj traci, krive su auto škole i instruktori.
Postojeći propisi a i ovi novi nalažu i kažu da se vozi desnom trakom a da se leva koristi za preticanje. I moj ćale je prvi primer toga. Sva sreća pa neće čovek više da vozi. Zapuca u levu traku ako zna da će se prestrojavati i skretati levo pa makar i za 2km i tako u levoj, drži 60km/h i kad drugi trube i deru se, on kaže samo "60 je po zakonu" e onda sam mu ja jednom pokušao objasniti da po tom istom zakonu se vozi isključivo desnom trakom, ali ne vredi. Sad je sve ok, jer je sam sebe isključio iz saobraćaja u ulozi vozača. Zato nam treba novi Zakon o saobraćaju sa posebnim osvrtom na auto škole i obuku vozača, što ovaj zakon i radi.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
kako nema, ti koji treba da ga sprovode iskusno trljaju ruke
Ne razumeš, to nije problem koji dolazi sa novim Zakonom o bezbednosti u saobraćajum, nego dolazi sa bilo kojim zakonom koji ima kazne kao represivnu meru.
sad malo ozbiljnije, ne mogu da poverujem da stvarno mislite da je ovaj zakon dobar samo zato shto se usaglashen sa tamo nekim zakonima tamo nekih zemalja koje su svetlosnim godinama ispred nas? kod nas uvek sve mora naopachke, 'ebe im se za infrastrukturu, rupe i ostale gluposti ali su odluchili da donesu novi zakon. lopovi i nishta drugo, zar ste niste zapitali da ako hotje da pune budzhet zashto ne smanje broj poslanika sa 250 na 25? eto ogromne ushtede.
Tamo neke zemlje su uložile mnogo sredstava u istraživanja i naravno da imaju daleko merodavnije rezultate nego što se to dobija istraživanjima iz našeg budžeta.
Rupe u putu krpi država ali ne preko Zakona o bezbednosti u saobraćaju.
Ja razumem da su ljudi isfrustrirani životom u Srbiji ali to nije razlog da se sputava i omalovažava dobar zakon kao što je ovaj.
Sutra da dodje novi zakon o bezbednosti, generalno, na ulicama, domovima i da se povećaju kazne zatvora a time i novčane kazne za krivična dela razbojništva, pljački, ubistava, silovanja i ostalih kriminogenih radnji kojima se oduzimaju ili povredjuju ljudski životi, jel bi opet dizali buku kako se tako puni budžet, kako to nije u redu, da to ne može tako?
Jeste, vlada treba da smanji broj poslanika i ministarstava, treba još mnogo stvari da uradi i da smanji uzimanje iz budžeta, ima milijarda stvari ali sve te stvari nemaju veze sa ovim zakonom o kom uzaludno raspravljamo.
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Jeste, vlada treba da smanji broj poslanika i ministarstava, treba još mnogo stvari da uradi i da smanji uzimanje iz budžeta, ima milijarda stvari ali sve te stvari nemaju veze sa ovim zakonom o kom uzaludno raspravljamo.
Slazem se i takodje smatram da ce zakon doneti vecu bezbednost a to je najbitnije !
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Ja spadam u ovu drugu kategoriju, a kada dobijem napad "drumskog besa" zbog svega gore pomenutog, obično obiđem celu kolonu za nekoliko sekundi, pri tom gledajući da nema pripadnika organa i da nije nepregledna krivina.
Nadam se da gledas i da nema nekih pesaka koji prelaze ulicu van pesackog prelaza kad te uhvati taj bes? Uzgred, to sto i taj pesak krsi zakon kao i ti ne znaci da zbog tvoje neuracunljivosti treba da pogine.

Sto se tice voznje i price na mobilni misljenja sam da to treba potpuno zabraniti ali svakako je gora kombinacija ako neko jurca i prica nego ako vozi normalno i prica koristeci speakerphone ili BT slusku.

Pesaci inace cesto prelaze ulicu gde stignu i kad stignu, a razlozi su sledeci:

1. Nesavesni vozaci parkiraju na semaforu pa je raskrsnica nepregledna (cesto kombi ili cak kamion!)

2. Nesavesni vozaci parkiraju na trotoaru pa ne moze da se prodje njime do prelaza

3. Nema semafora u blizini, ili ako ga ima vozaci ne propustaju na njemu pa ti je onda svejedno da li prelazis na crveno ili na zeleno i da li si na prelazu ili ne

Ukratko Beograd je Wild West, a ja da sam isfrustriran vozacima, jesam i imam mali milion primera za njihovo bezobrazno ponasanje pa mi ih nije uopste zao. Naprotiv, radujem se svakoj vecoj i strozijoj kazni -- upravljate u proseku sa dve tone celika i treba da se ponasate kao da drzite oruzje u ruci, a ne igracku za izdrkavanje.

Shiki je napisao(la):
Cemu auto koji ubrzava za 4-5-6 sec do 100 i 300-400-500 konja, cemu sve te tehnologije i toliki napredak auto industrije ako cu se ja sporije voziti nego pre 5 godina?
Ovo je sustinsko pitanje, a odgovor je -- za kurcenje. Svakako nije za Singidunum i njegove nikakve puteve.

mickeyrs je napisao(la):
promena svesti ljudi koju nećeš postići skupljom/jačom/većom represijom.
U Srbiji je naucno dokazano u poslednjih 20 godina da se promena svesti domace marve izvrsava iskljucivo batinama ili reketom po dzepu.

mickeyrs je napisao(la):
Pa napravite gospodo normalnu ulicu od BBrda do Mostara pa neće niko da vozi žutom trakom
Pa vi sto kupujete kola platite malo jace takse umesto sto kukate i molite da vam se takse smanje pa ce da vam naprave ulicu.

A ovima sto voze krntije koje se raspadaju i zagadjuju vazduh i prave nenormalnu buku probijenim loncima -- njima oduzeti i pretopiti te krntije u zatvorenicke kugle za vlasnike.
 
Poslednja izmena:

Srđan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
125
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pesaci inace cesto prelaze ulicu gde stignu i kad stignu, a razlozi su sledeci:

1. Nesavesni vozaci parkiraju na semaforu pa je raskrsnica nepregledna (cesto kombi ili cak kamion!)

2. Nesavesni vozaci parkiraju na trotoaru pa ne moze da se prodje njime do prelaza

3. Nema semafora u blizini, ili ako ga ima vozaci ne propustaju na njemu pa ti je onda svejedno da li prelazis na crveno ili na zeleno i da li si na prelazu ili ne
4.Zato sto ih bas briga gde ce da predju i bas ih briga da time mogu da dovedu do saobracajne nesrece ili olako drze da do toga nece doci.

5.Zato sto ih mrzi da odu do pesackog prelaza ili da sacekaju da se upali zeleno svetlo za prelaz ulice.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
I taj pešak je učesnik u saobraćaju i kao takav, takodje podložan kaznama i represiji. Takodji, i njima je povećana kazna za prekršaje samo se nadam da će se to i sprovoditi u delo
 
S

stalja

Guest
ahaha koji vrh od teme

,,Braniocima" bi savetovao da pogledaju ovu emisiju.

http://www.b92.net/video/video.php?nav_category=908&nav_id=347928

Ovo su ljudi koji su pisali dotichni zakon, pa onda neki *****il u mup-u menjao kako njima dune.

Takodje lepo je u dotichnoj emisiji recheno, 40km/h je bilo aktuelno pre 40 godina kad kola nisu ni mogla da idu vishe niti je bilo bezbedno.

A ove prozivke za ns-bg necu da komentarishem. Em je bg ogroman, em 90% vozacha da poshaljesh na ponovno polaganje ne bi moglo da prodje dotichno.

Kruzni tok je misaona imenica za pola vozacha u Beogradu, ej.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
@ Voodoo ne znam zashto si se nashao uvredjenim, lepo sam napisao da bih se sutra preselio u NS da mogu! Nikad nisam bio niti cu biti nabedjeni Beogradjanin koji samo za to zna i sve ostalo su mu sela! I znam da 90% ljudi (iz mog okruzenja tako razmishlja). Tako da oni postovi upuceni illidanu, nemoj provalice da si iz NS-a i automatski si :vuna: ne piju vodu i nisu na mestu.

Pa u taj novi sad se trudim da dolazim shto ceshce mogu jer mi je totalno nekako gradic po meri, nema frke, nema panike, nervoze (bar ja takav dojam imam)!

Moj post gde "poredim" NS i BG se odnosio na kolicinu saobracaja koju ruku na srce nikad u tom NS-u necete imati jer nema gde toliko automobila da stane;) , prevelik je broj i za BG koji je povrshinski daleko veci. I tramvaji, trole, 95 linija autobusa, mini busevi, mali milion taxista (koji kukaju da ih je malo i da malo zaradjuju :nuts: ) sve su to vrlo vrlo bahati ljudi koji misle ako su najveci da eto mogu da se mangupiraju, ne ide to bash tako...

@ Audio, i ja sam vecim delom dana peshak, iz razloga shto necu kolima da idem u grad prenatrpan automobilima. Vozaci su gamad i iz mog ugla kao vozaca i iz mog ugla kao peshaka. Isto ali identicno vazi i za peshake. Kad mi istrci budala pred kola, a nigde peshackog u blizini, pa skinem jedno dva mm gume uz shkripu nije prijatno uopshte, ne zato shto sam ja bahat nego zato shto on "zuri" na bus pa jelte ne moze do semafora da se prosheta...
Problem je shto svi negde zure, i vozaci i peshaci, i opet se vracamo na temu LJUDSKE SVESTI, ni jedan jedini zakon ne moze budalu da prevaspita i to ce tako biti i sad i za 30 godina. Takav je mentalitet nasheg naroda i to je to, poshtovanja ni prema kome, i samo glavom kroz zid, ali to je vec za neke druge teme.

Evo primera voodoo-a koji se odmah uvredio a stvarno nisam imao zelju ni najmanju niti da budem cinican, nabedjen, ama bash nishta, nego jelte kazesh nekom da neshto uslovno receno ne zna jer ne zivi ovde i ne zna kako je medj' 3 miliona stanovnika i odmah poteze kako smo mi glupi, kako je njihov saobracajni fax bolji etc. Bolji naravno, kad ima posla da se bakce sa 100000 automobila, a ove mukice ovde sa 1000000, isti broj, samo jedna 0 vishka :D pa logicno da ce da traze ispomoc.

Ispisah se ko nikad do sada, i oci me zaboleshe :D

Ajd pozdrav :)

:wave:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
4.Zato sto ih bas briga gde ce da predju i bas ih briga da time mogu da dovedu do saobracajne nesrece ili olako drze da do toga nece doci.

5.Zato sto ih mrzi da odu do pesackog prelaza ili da sacekaju da se upali zeleno svetlo za prelaz ulice.
Lepo sam ucio u skoli, pesak je duzan da ode do pesackog prelaza ako mu je pesacki prelaz na 100m, ako je dalje od 100m ima pravo da predje ulicu ali brzo i sto kracim putem, ne postuje se ni jedno ni drugo !
Meni su najludje dijagonale, ajde sto prelazi ulicu van pesackog, ali prijatelju nemoj da mi prelazis em sporo em dijagonalno, nego se potrudi da maltene pretrcis ulicu ...

@Shiki, vozim se tim novosadskim putem ka bataji svaki radni dan preko 4 god i desnom stranom ne da ti nije potrebno da ides brze od 70km/h nego nema ni potrebe, a sada, pogotovo sada je taj kraj pun firmi i fabrika pa i semafora i raskrsnica, ako bi isao brze napravio bi problem (METRO, Coca Colla, Ball Packaging + gomila privatnih firmi kao npr ova gde ja radim)...sa leve strane je novo naselje Altina, jos kad oni probiju puteve do novosadskog bice to jos sporije ;) malo dalje krece pravi auto put tako da je to kul ...
 
Poslednja izmena:

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
ja sam sto se toga a i sire ekstremno radikalan,ja bih radio kao i Spartanci ,nisi "sposoban" da doprinosis drustvu,cjao zdravo.
Aj da ne skrecjem sa teme,pa bre pola ljudi ne zna da hoda,ali bukvalno ne zna da hoda kako treba(pod tim se misli izbegavanje prepreka na putu,razmisljati o ostalim ljudima koji se krecju oko vas itd.)ljudi se krecju kao botovi iz pre alpha verzike countera.Jedostanovno pre polaganja vozackog covek mora da ide na psiho-fizicke testove,da se ustanovi da li je on sposoban da racionalno razmislja i ucestvuje u saobracjaju,ako nije,gotovo brale,ne mozes da vozis i cjao,idi peske,GSPom ili taksijem i to je to.Danas svi sve hocje,e pa ne moze,nije svako talentovan za sve i gotovo,idi zali se genima.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.853
Rezultat reagovanja
3.317
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ahaha koji vrh od teme

,,Braniocima" bi savetovao da pogledaju ovu emisiju.

http://www.b92.net/video/video.php?nav_category=908&nav_id=347928

Ovo su ljudi koji su pisali dotichni zakon, pa onda neki *****il u mup-u menjao kako njima dune.

Takodje lepo je u dotichnoj emisiji recheno, 40km/h je bilo aktuelno pre 40 godina kad kola nisu ni mogla da idu vishe niti je bilo bezbedno.

A ove prozivke za ns-bg necu da komentarishem. Em je bg ogroman, em 90% vozacha da poshaljesh na ponovno polaganje ne bi moglo da prodje dotichno.

Kruzni tok je misaona imenica za pola vozacha u Beogradu, ej.
pri brzini od 60km/h nastaju fatalne povrede ako udaris pesaka (ne tebi, nego pesaku). dokle god neko ne dozivi da ga udari auto (i prezivi) moze da prica kako je 50-60km/h smesna brzina.

ako negde zuris kreni ranije, jbga jedan je zivot (i tvoj i tudji)

nije ni u NS tako prijatno i opusteno u spicu od 15-17h
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@ Voodoo ne znam zashto si se nashao uvredjenim, lepo sam napisao da bih se sutra preselio u NS da mogu! Nikad nisam bio niti cu biti nabedjeni Beogradjanin koji samo za to zna i sve ostalo su mu sela! I znam da 90% ljudi (iz mog okruzenja tako razmishlja). Tako da oni postovi upuceni illidanu, nemoj provalice da si iz NS-a i automatski si :vuna: ne piju vodu i nisu na mestu.

Pa u taj novi sad se trudim da dolazim shto ceshce mogu jer mi je totalno nekako gradic po meri, nema frke, nema panike, nervoze (bar ja takav dojam imam)!

Moj post gde "poredim" NS i BG se odnosio na kolicinu saobracaja koju ruku na srce nikad u tom NS-u necete imati jer nema gde toliko automobila da stane;) , prevelik je broj i za BG koji je povrshinski daleko veci. I tramvaji, trole, 95 linija autobusa, mini busevi, mali milion taxista (koji kukaju da ih je malo i da malo zaradjuju :nuts: ) sve su to vrlo vrlo bahati ljudi koji misle ako su najveci da eto mogu da se mangupiraju, ne ide to bash tako...
Svi beogradjani kontaju da je njihov saobraćaj najgori za realizaciju. Nije, samo je potrebno da stručni ljudi uzmu to u ruke i kroz par godina bi se došlo do mnogo bolje slike. Poenta zakona nije da poboljša funkcionisanje saobraćaja u gradovima već da se poveća bezbednost saobraćaja i pripremi teren za realizaciju efikasnijeg saobraćaja.
Koliko god neki mislili da je Novi Sad mali grad, da nema saobraćajne probleme, debelo se varaju. I NS je bio pred kolapsom pa je rešeno. Biće opet, trudićemo se da se opet reši pa da ne padamo kao u BGD-u po pitanju efikasnosti saobraćaja.
Zašto sam se našao uvredjenim? Pa, zbog rečenice
Pa kralju naravno da ti nemash potrebe da se nervirash u NS-u kad imate cetri semafora sve ukupno
Malo zvuči kao da smo selndra žešća.. e, zbog toga..

http://www.b92.net/video/video.php?n...&nav_id=347928
Ovo su ljudi koji su pisali dotichni zakon, pa onda neki *****il u mup-u menjao kako njima dune.
Grešiš druže, možda jesu učestvovali u nekim stvarima ali to što su oni došli da pričaju o materiji, nema veze ko je sve bio na izradi tog zakona.
Odgovorno tvrdim da su u pitanju vrlo stručni ljudi iz sfere saobraćaja. Neki ljudi iz te grupe nisu ni u Srbiji, boli ih dupe da dolaze i trabunjaju o zakonu na tamo nekoj televiziji. Šta ima MUP sa Zakonom o saobraćaju? Sem što kontroliše, sprovodi deo kaznene politike, šalje svoje ljude na uvidjaj. I jol to struka? To može da radi bilo koji pripadnik MUP-a bez obzira u kom sektoru se nalazi a za uvidjaj ti treba kamera, metar, papir i olovka.. Jaka je to saobraćaja struka. Nemojte mešati babe i žabe. Zna se uloga Saobraćajnog policajca a zna se uloga saobraćajnog stručnjaka. Ta dva pojma mogu ići zajedno ali nisu u uskoj korelaciji.
I da, broj automobila nije u uskoj vezi sa funkcionisanjem saobraćaja. Malo veće metropole imaju sasvim lepo rešen saobraćajni sistem nego Beograd a imaju i prirodno, veći broj automobila. Ostaje činjenica da ljudi koji konstruišu i planiraju saobraćaj u BGD-u ne rade svoj posao efikasno. Uzrok tome može biti nestručnost, to što misliš da ja potenciram a može biti i pogrešna politika menadžmenta tih ustanova. ne mora biti nestručnost..
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
nije ni u NS tako prijatno i opusteno u spicu od 15-17h
U centru, Mihajla Pupina do Temerinske, na Bulevaru, od Maksima Gorkog do Ž.Stanice nije prijatno u toku celog dana do 17-18h počev od 9h ujutru.. Ali nije strašno i radi se i na rešavanju i toga. I biće rešeno.
 
S

stalja

Guest
Grešiš druže, možda jesu učestvovali u nekim stvarima ali to što su oni došli da pričaju o materiji, nema veze ko je sve bio na izradi tog zakona.
Odgovorno tvrdim da su u pitanju vrlo stručni ljudi iz sfere saobraćaja. Neki ljudi iz te grupe nisu ni u Srbiji, boli ih dupe da dolaze i trabunjaju o zakonu na tamo nekoj televiziji. Šta ima MUP sa Zakonom o saobraćaju? Sem što kontroliše, sprovodi deo kaznene politike, šalje svoje ljude na uvidjaj. I jol to struka? To može da radi bilo koji pripadnik MUP-a bez obzira u kom sektoru se nalazi a za uvidjaj ti treba kamera, metar, papir i olovka.. Jaka je to saobraćaja struka. Nemojte mešati babe i žabe. Zna se uloga Saobraćajnog policajca a zna se uloga saobraćajnog stručnjaka. Ta dva pojma mogu ići zajedno ali nisu u uskoj korelaciji.
I da, broj automobila nije u uskoj vezi sa funkcionisanjem saobraćaja. Malo veće metropole imaju sasvim lepo rešen saobraćajni sistem nego Beograd a imaju i prirodno, veći broj automobila. Ostaje činjenica da ljudi koji konstruišu i planiraju saobraćaj u BGD-u ne rade svoj posao efikasno. Uzrok tome može biti nestručnost, to što misliš da ja potenciram a može biti i pogrešna politika menadžmenta tih ustanova. ne mora biti nestručnost..
Ne moze par mup sluzbenika preko noci prepravljati zakon koji su struchnjaci, inzenjeri pisali i pripremali godinama. Kad se bolje zagleda vidi se par stavki [kao shto je navedeno na snimku] koji su iskljuchivo u korist saobracajne policije.

Nemam ja nishta protiv da se kaznjavaju nesavesni vozachi, al bogami imam itekako protiv da ostanem na milost i nemilost shachici debila, od kojih ce zavisiti da l' je neko danas raspolozen da lupa kazne kako stigne i da pritom ja ne mogu da dokazem da nije bio u pravu, zato shto pomenutu personu shtiti zakon. To je ujedno i jedan od razloga zashto ce sa novim zakonom se podici korupcija.

Metropole imaju zaobilaznice i metro. Beograd nema i uvek ce biti crnih tachaka dok se ne izgradi barem josh jedan most i rastereti samu cirkulaciju.

Sajam, Gazela i par mesta nema shanse da se drugachije reshe nego sa dodatnim mostom ili smanjenim brojem vozila.
 
Poslednja izmena od urednika:

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Nemoj molim te da izvrces stvari.

Ogranicenje na autoputu je 120. Primer je bio deda koji je napravio karambol negde u blizini Pozarevca, gde je ogranicenje 120. Kako god, STA IMA DEDA SA JUGOM DA TRAZI U LEVOJ TRACI PRI BRZINI OD 70 NA SAT, NAROCITO KADA SE SVI KRECU BRZE OD NJEGA ? Po saobracajnim propisima, duzan si da vozis desnom trakom na autoputu, a levom obilazis.

Takvi isti voze levom trakom na Gazeli kroz Beograd 40 na sat! Jel to normalno ? Jel manijacenje ako vozis Gazelom 90 na sat ?
Izvini, ocigledno sam pogresno protumacio tvoj post.
Evo još jedan primer: Ideš levom trakom 120-140, a deda ti se ubaci sa drndavom zastavom u tvoju traku pri brzini od 70 na sat. To je redovno sranje koje se desava na autoputu i na Gazeli. Tako su neki ljudi izginuli i to nije prvi, a ni poslednji put.
Ogranicenje brzine na autoputu kroz Beograd je 80 kmph. Over and out.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
@ Voodoo, jedan relativno primer koji realno oslikava moju poentu...

Krecem proshle godine, neki jun mesec u 13:20 ka NS-u, krecem od Meka sa Terazija, dakle samo preprecim kroz Kneza Milosha (recimo 3km), gazela, parce autoputa, i izlazim na novosadski i lagano... Sve ukupno do novosadskog puta ja mislim ne vishe od ~15 km...

14:05 - ulazim na novosadski - ej breeeeeeeee, dakle oko 45 minuta za deonicu od ~15km.

14:40 - Iznerviran ovime shto sam doziveo stizem u NS, 160-180, moze i vishe, a nema potrebe...

Dakle 45 da izadjem iz grada (iz samog centra) i 35 za ostatak puta, slozicesh se da tu neshto ne valja? Da ti kazem shta ne valja?
Onaj cika sa zelenim "prslucetom" koji mashe onom crvenom shargarepom levo desno, pojma nema shta radi, ali mu se svidelo da duva u onu pishtaljku (mora da je bio glavni na demonstracijama pa mu ostala jelte profesionalna deformacija:) ) i da mashe levo desno, i gleda kako ga masa slusha :)...

Mislim da cu zaobici nadalje ovu temu jer se polako nerviram kad neko brani neshto shto je evidentno trulo :)

:wave:
 

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U Srbiji je naucno dokazano u poslednjih 20 godina da se promena svesti domace marve izvrsava iskljucivo batinama ili reketom po dzepu.
Mislim da ovo važi za sve zemlje sveta. Sigurno bi i Austrijanci podivljali sa svojim dobrim, jakim, novim kolima da i kod njih ne postoji gotovo identičan zakon o saobraćaju.

Mnogi komentari ovde samo pokazuju kako građani Srbije (mnogi mladi!) ne žele da živimo kao normalan, razvijen svet, već im odgovara da samo poštuju životinjski zakon ("najjači samo opstaju"), iako smo (valjda?) ljudi, iako smo i životinje. Tužna je takva slika o Srbiji, o psovanju zbog smanjenja dozvoljene brzine, o kukanju na stotinama konjskih snaga, koje ne mogu da se upotrebe do kraja, o tome da ne možemo da vozimo kola kroz grad ko TeŽeVe ili onaj Magev (tako nekako, onaj japanski magnetni voz).

U Srbiji je potrebna drastična promena razmišljanja, donošenje JAKO strogih zakona, surovo naplaćivanje svih kazni, bez izuzetaka, snažno obrazovanje od osnovne škole do kraja života da demokratija ne znači "mogu da radim šta hoću" (to se zove anarhija i to nije dobro), već da je demokratija "mogu da radim šta hoću, sve dok to ne ugrožava ili ne smeta drugome". Tek kada se to shvati i nauči, ljudi će početi da poštuju zakone, jer će znati da je to najbolje za SVE! Tek tada će normalno ponašanje biti uobičajena pojava i tek tada će Srbija postati prijatno mesto za boravak.

Iskreno, pošto sam često u kontaktu sa strancima (iz EU, pretžno) jako mi smeta kad vidim koliko su oni frustrirani našom vožnjom i opštim ponašanjem u saobraćaju (da, i pešaci treba da se strogo kažnjavaju), ali ih 101% razumem.

Zato i ja uživam kad odem "preko", gde se vozi normalno, gde vozač staje ispred pešakog prelaza kada je pešak na metar od ivice ulice, gde se sva pravila poštuju, gde su "uslovne strelice" na semaforima retkost ili ih gotovo nema...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@ Voodoo, jedan relativno primer koji realno oslikava moju poentu...

Krecem proshle godine, neki jun mesec u 13:20 ka NS-u, krecem od Meka sa Terazija, dakle samo preprecim kroz Kneza Milosha (recimo 3km), gazela, parce autoputa, i izlazim na novosadski i lagano... Sve ukupno do novosadskog puta ja mislim ne vishe od ~15 km...

14:05 - ulazim na novosadski - ej breeeeeeeee, dakle oko 45 minuta za deonicu od ~15km.

14:40 - Iznerviran ovime shto sam doziveo stizem u NS, 160-180, moze i vishe, a nema potrebe...

Dakle 45 da izadjem iz grada (iz samog centra) i 35 za ostatak puta, slozicesh se da tu neshto ne valja? Da ti kazem shta ne valja?
Onaj cika sa zelenim "prslucetom" koji mashe onom crvenom shargarepom levo desno, pojma nema shta radi, ali mu se svidelo da duva u onu pishtaljku (mora da je bio glavni na demonstracijama pa mu ostala jelte profesionalna deformacija:) ) i da mashe levo desno, i gleda kako ga masa slusha :)...

Mislim da cu zaobici nadalje ovu temu jer se polako nerviram kad neko brani neshto shto je evidentno trulo :)

:wave:
Ne razumemo se ja i ti...
Ne bežim ja od toga da je tu nešto trulo. Niti ja branim to što ti misliš da ja branim. Ne branim, kažem da je zakon odličan. Hoću i da kažem da ta trulež nije plod ovog zakona, niti je ovim zakonom pokušano da ta trulež nestane. Zakon se bavi bezbednošću saobraćaja i sa aspekta bezbednosti u saobraćaju je, ne dobar, nego odličan. Kako će se u Srbiji i gde primenjivati, nije stvar tog Zakona već naše Srbije.
Ne svidja se ni meni ograničenje od 50km/h ali sa stanovišta bezbednosti ja to poštujem, što ne znači da ću se pridržavati kao pijan plota tih 50km/h, kao što se ni dosad nisam držao tih 60km/h. :vozim: onako kako ja mislim da je dobro za mene, ako userem nešto, sam sam kriv.
 

Srđan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
125
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ogranicenje brzine na autoputu kroz Beograd je 80 kmph. Over and out.
Ocigledno nisi procitao jedan od mojih postova, evo da ga quote-ujem...

Ta leva traka isljucivo sluzi za preticanje!Ko iz desne trake predje u levu(brzu) i time ugrozi vozaca koji se kretao tom trakom cini prekrsaj!Makar se vozilu u levoj kretalo 200km/h i time krsila iperativna norma, vozac iz desne trake nije smeo da mu se ubaci jer je duzan da propusti vozilo pa tek onda da se ukljuci.Samim tim i on je prekrsio imperativnu normu i doveo u opasnost i sebe i drugog.
Druga stvar...ovo tema je izgubila poentu!(pitanje je i da li je uopste i imala) Tako da ima dosta postova na koje nisam odgovorio a niti imam nameru.

Pozdrav svima od mene!:wave:
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Slazem se sa Srdjanom i Shikijem...Nema vajde da dalje citam i postujem ovde,jer samo se nerviram,a ni ja ni vi ostali sa razlicitim razmisljanjem nista necemo promeniti...Zadnji post u ovoj temi
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Nista, tema je stvarno primila cudan tok tako da lock :lock:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh