• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

"Razgovor" o novom Zakonu o saobraćaju na #bench...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Srđan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
125
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nemam puno vremena za psikaranje ali...

Mislim da je debilno ogranicavati brzinu u gradu svuda podjednako.Naime, mislim da bi bilo dobro da postoje deonice od 40Km/h, 60km/h i 80km/h.Takodje i uvesti da se ogranicenja menjaju u zavisnosti od vremena(kako doba dana, tako i vremenskih uslova- kisa/sneg...).
Sto se tice auto puta, mislim da je 140-160km/h taman.

Takodje je mozda pametno nocu ugasiti semafore i pustiti da svetli zuto!Jer tada bi se po nekoj mojoj logici vise vodilo racuna prilikom prolaska kroz raskrsnicu.Jer ljudi cim vide zeleno daju gas, a onaj iz poprecne ulice ima uslovnu strelicu ili pak prodje na crveno i nastaje karambol.

Ovako bi se smanjila potreba za divljanjem.Jer bi ljudi vozili brzinama kojim su zadovoljni.A ovako kad su ograniceni na pisljivih 50km/h + totalno ne ustelovanim semaforima javlja se potreba za "divljanjem"...a u stvari to u vecini slucajeva normalna voznja, samo malo brza od ostalih tako da deluje kao divljanje.Naravno uvek postoji izuzetaka.

Medjutim ovo je sve samo pocetak.Jer da bi to sve funkcionisalo potrebno je puno para.Zato bih se i slozio da kad bi doneli ovakav zakon, cak naplacuju kazne i 4 puta vece nego do sada.Sta fali da se puni budzet!?I treba da se puni, ali isto tako da ide na sredjivanje ulica i ostale korisne stvari.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
znao sam da ce da ode u politiku ...

ubuduce na ovoj temi zaobidjite -

1. punjenje budzeta i njegovu svrhu

2. rad policije

3. komentare koji nemaju veze sa primenom samog zakona

znam da ce biti jako teshko da tako nastavite diskusiju, ali sam chitajuci srdjanov post i sam sebe ujeo za jezik pokushavajuci da ne kazem neshto o tim temama .. (shto srdjane ne znachi da si u pravu, vec da smo malo skrenuli sa teme)
 

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Jadan drfedja, moraće da pređe na peglicu ako misli da i dalje vozi nešto na 4 točka :D
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Jadan drfedja, moraće da pređe na peglicu ako misli da i dalje vozi nešto na 4 točka :D
Sto,moze da kupi i Kawasaki Ninju i da udari Fedja Backup mod(dva pomocna tockica na zadnjem tocku)i eto opet vozi cetvorotockasa:p:p:p:D:D
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Samo vas slusam...

Cela vasa argumentacija protiv ogranicenja brzine se svodi na to da se svima vama stalno mnogo negde zuri i da vam je vase vreme dragocenije od necijeg zivota.

Sto se tice toga da vozaci koji postuju propise prave guzvu to apsolutno nije tacno.

Naprotiv, oni koji zure i ne postuju propise prave guzvu -- evo juce sam se vozio tramvajem sa NBGD i cekao dva puta na istom semaforu jer je pametnjakovic koji je vozio dupli autobus uleteo iz Sarajevske u Nemanjinu na zuto iako je video da nece moci da se skloni iz raskrsnice. Svojom nesavesnom voznjom blokirao je i moj smer na skoro 10 minuta dok se traka u koju je trebao da udje nije rascistila. Da se ja pitam za to bi se dozivotno gubila dozvola, a ne placala kazna.

Beograd ima previse slabu saobracajnu infrastrukturu za ovako veliki broj vozila. Kola i benzin su ocigledno previse jeftini cim svako vozi i skoro svako se vozi sam u automobilu. U Velikoj Britaniji na primer na pojedine pravce se ne mozete ukljuciti ako vas nema barem cetvoro u automobilu vec morate ici zaobilaznim putem, jako bih voleo da se to uvede i kod nas.

Takodje bih voleo kada bi postojao neki laser iz satelita da sece na pola vozace koji voze trakom rezervisanom za gradski prevoz ili tramvajskim sinama, a barem 1,000 puta sam do sada pozeleo da predjem tenkom preko nekog nepropisno parkiranog automobila ili da lisim zivota nekog ko nece da me propusti na pesackom kada imam prednost.

Svi vi koji vozite i kukate -- stavite se u poziciju pesaka dok ste za volanom pa da vidite kako je nama.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Nepisano pravilo: Vozaci koji sporo voze, prave najvise sranja.
Da ne pričam o vozačima koji voze sporo i pričaju preko mobilnog prave još više sranja.

Evo primera: juče ulazim u kružni tok na Autokomandi, a četvorica kretena ulaze u kružni tok kao budale, ne znaju ko ima prednost, guraju se, umalo se nisu sudarili. Sva četvorica kenjaju preko fona.

Evo još jedan primer: Ideš levom trakom 120-140, a deda ti se ubaci sa drndavom zastavom u tvoju traku pri brzini od 70 na sat. To je redovno sranje koje se desava na autoputu i na Gazeli. Tako su neki ljudi izginuli i to nije prvi, a ni poslednji put.

To ne iskljucuje cinjenicu da je brzina opasna. U vecini starijih automobila, kakav je prosek u Srbiji. pri brzini od 64 Kmh, pri udaru u cvrstu prepreku putnici bivaju tesko povredjeni ili ginu.

Sto se tice ogranicenja brzine, zakon podrazumeva 50 km/h kroz naseljeno mesto. Nije bitno da li je u pitanju Kneza Miloša ili je u pitanju neka otvorena deonica unutar grada. Takođe nije bitno da li je to noću u 3 ujutru ili preko dana u špicu. Nemoj mi reći samo da ćeš da voziš 40 na sat kroz npr. Jurija Gagarina ili Bulevar JNA do autokomande 40 na sat u 2 noću!
Problem je što baš u to vreme panduri čekaju sa svojim ProLaser radarima i kontrolišu nesavesne vozače.

Dalje, gužvu u gradu pravi gomila vozila, loše sinhronizovani semafori i naravno, kreteni koji se parkiraju na sred ulice i izbace sva četiri migavca. Toga ima previše i po meni to spada u vozačku nekulturu. Ja lično nikada nisam ostavio auto na sred ulice sa upaljenim migavcima. Prvo, ne želim da me neko zakači, a drugo, pravi se gužva.

Ne bih da spominjem ove što im je 50 na sat puna kapa, da većina njih spada u onu kategoriju vozača, koji voze 50 u levoj traci na gazeli, a onda odjednom nabodu kočnicu kada neko pokuša da ih iseče, nakon čega nastaje potencijalna opasnost od lančanog sudara. O čemu onda pričamo ?

Brzina odnosi živote i to stoji, ali to se zove neprilagođena brzina uslovima u saobraćaju i naravno, vozilu koje se vozi.

Pod tim uslovima se smatra kvalitet puta, vremenske prilike, drugi učesnici u saobraćaju, blizina naseljenog mesta, vreme u koje se vožnja odvija itd...

Nije isto da li voziš Ikarusov BUS 120 na sat ili voziš neki sportski kupe, koji je predviđen za mnogo veće brzine i koji ima mnogo bolje ležanje i kočnice.
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Slazem se...Zakon je katastrofa i kataklizma,i smatram da je uveden ne zbog bezbednosti u saobracaju i zbog vozaca,vec zbog podebljavanja necijih dzepova...Jedino ako ovaj zakon ne natera ljude da se vezuju i slicno...Pa sam Mrkonjic je reko da se ne vezuje jer mu pojas smeta,sta onda ocekuju od nas???Ja se vezivati sigurno necu,pa nek mi uzmu dozvolu,onda cu voziti bez nje...Da nece mozda da me stave u zatvor????Pa mozda i bi oni,ali pat*a,zatovri su prepuni,nema mesta ni za goreg sljama od vozaca tako da u kratkih par reci cu opisati novi zakon:
KRETENIZAM,DEBILIZAM,*****IZAM,i najvaznije CISTA PLJACKA
Nece te staviti u tworza, ali ce ti upisati fiktivnu adresu boravka, pa neces izvaditi licnu kartu, pasos ili registrovati auto.... :) :micri:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
@audiofreak , lepo si krenuo post al si ga isfrustrirao na kraju ... i veruj mi, nisam ni pretpostavljao da ima toliko pesaka koji prelaze ulicu tromo, sporo, dijagonalno i ono sto je najbezobraznije na crveno dok nisam seo za auto.

Apsolutno se slazem sa tim da vozaci koji postuju propise nikako ne prave guzvu, osim u nekim nebuloznim situacijama koji su marginalni.

@svi,
Ima istine u 90% napisanog od svakog, sto znaci da ce :
murkani i dalje uzimati harac, veci nego pre, i dalje ce biti tatinih sinova kome kazne nece biti problem, i dalje ce biti zatamnjenih auta koje niko nece smeti da zaustavi a i ako ih zaustavi kumstvo i prijateljstvo preko jednog poziva mobilnim telefonom ce resavati novonastali problem u cugu ;)

Ali, evo ja kao nov vozac, vozim tek 2 nedelje, 15km do posla i nazad, i mogu vam potvrditi da je na tom putu dovoljna maximalna brzina od 70km/h, izlazim na auto put do duse auto put koji prolazi kroz naseljeno mesto, novosadski, ka bataji...tu je ogranicenje 60, svi voze max 70, sutra ce po zakonu tu da bude 50, svi ce voziti 60, sto znaci da cu ustajati 5min ranije da bi stigao na vreme, ali ako ce to smanjiti broj udesa i sto je najbitnije spasiti zivote moram reci da ja u tom slucaju podrzavam smanjenje brzine.

Ono sto je bio problem u novom zakonu je nepobitnost izjave saobracajca, sto znaci da ono sto on zapise da si uradio na putu je AXIOM, nemas pravo zalbe, ides kod sudije, cutis i placas kaznu, samim tim to postaje raj za one koji su i do sada svoj saobracajni staz dobro iskoriscavali.
Ne znam da li su ovaj najbitniji deo ispravili prilikom usvajanja nekim amandmanom.

P.S. ne moguce je ne komentarisati rad policije jer su oni direktni izvrsioci zakona o kome diskutujemo.

EDIT : drfedja, istina, semafori su katastrofalno sinhronizovani, ali kolko sam cuo oni su sinhronizovani po GSP vozilima, i odlicno si se setio kola koja stoje maltene na sred puta svuda sa sva cetiri, ogroman problem.
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
S' obzirom na to da već imam popriličan vozački staž, čitaj 14 godina aktivno vozim, mogu da ti prodiskutujem najmanje 100tinak situacija iz kojih proizilazi siguran udes. Neke sam i sam iskusio na svojoj koži, t.j. limariji :d , a neke sam video.

Postoje definitivno dve vrste vozača u ovom našem usranom saobraćaju.
1. vozi preplašeno, kao da su se usrali u gaće, ekstra spora vožnja, nabadanje kočnice na svakoj krivini i za svaku glupost
2. kategorija su ekstremno agresivni vozači, koji u svakoj prilici voze brzo, psuju, napušavaju druge itd.... Među njima opet postoje oni koji zaista znaju da voze dobro i oni koji pokušavaju da voze. Ovi zadnji su opasni po sebe i okolinu.

Ja spadam u ovu drugu kategoriju, a kada dobijem napad "drumskog besa" zbog svega gore pomenutog, obično obiđem celu kolonu za nekoliko sekundi, pri tom gledajući da nema pripadnika organa i da nije nepregledna krivina. :vozim:

Inače uvek se vezujem, stajem na crveno, ne vozim žutom trakom, ne okrećem polukružno, dajem migavac, pritiskam kočnicu samo kad je neophodno i naravno, ne parkiram se na sred ulice, nego na propisanom mestu ili u garaži.

Postoji i treća kategorija, a to su oni koji voze "opušteno", što znači da voze polako, ali pri tom ne poštuju ni jedno jedino saobraćajno pravilo (migavci ne postoje, staje se na sred puta kad ih zasvrbi piša, okreću polukružno bilo gde...) i ponašaju se kao da su sami na putu. U tu kategoriju spadaju taksisti, vozači manjih kamiona, kombija. itd..., od kojih mi se kenja kad ih vidim na putu.

edit: ZoNi verovatno spada u onu prvu grupu! :d
 
Poslednja izmena:

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
shto ne bi radio polukruzhno?
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Nece te staviti u tworza, ali ce ti upisati fiktivnu adresu boravka, pa neces izvaditi licnu kartu, pasos ili registrovati auto.... :) :micri:
Mislio sam ja i na to:),bas me zanima kako ce to da urade,kad imam dvojno drzavljanstvo:d
To jest,imam jos jedno drzavljanstvo a na toj adresi pitaj Boga ko zivi i dal uopste iko zivi tamo,tako da ima da divljam i da:vozim::vozim::vozim::vozim:
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
S

stalja

Guest
Ma ja sam odustao od novog zakona i njegove ozbiljnosti poodavno. Vezem se, poshtujem propise i gledam uvek da se provuchem kad nema pandura i naravno kad ne smetam nekom u saobracaju.

O 60km/h u kneza milosha ili jurija gagarina necu ni da komentarishem, mom yugu je bre to sporo, a kamoli ne nekom japancu ili shvabi koji su projektovani da pruze udobnost i bezbednost preko 100km/h. Koja je logika voziti 60 kad svi idu 80-100?

I naravno mrzi me da izvadim vozachku koju sam izgubio pre god dana. :D
 
Poslednja izmena od urednika:

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
I naravno mrzi me da izvadim vozachku koju sam izgubio pre god dana. :D
so true. :d

ja sam moju zalozio za neki mrtvi soni shto smo iznajmljivali, zadrzali ga 10 dana preko roka, i poslali malog cigu da vrati soni mesto nas ... :p i ostade vozachka kod choveka, sramota me da mu je trazim xD
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ma ja sam odustao od novog zakona i njegove ozbiljnosti poodavno. Vezem se, poshtujem propise i gledam uvek da se provuchem kad nema pandura i naravno kad ne smetam nekom u saobracaju.

O 60km/h u kneza milosha ili jurija gagarina necu ni da komentarishem, mom yugu je bre to sporo, a kamoli ne nekom japancu ili shvabi koji su projektovani da pruze udobnost i bezbednost preko 100km/h. Koja je logika voziti 60 kad svi idu 80-100?

I naravno mrzi me da izvadim vozachku koju sam izgubio pre god dana. :D
Uh kakva istina. Ja ne vozim puno iako imam dozvolu preko 3 godine nemam auto, a caletov ne volim da uzimam. Al ishao sam kod drugara nedavno i bilo neko nevreme se spremalo i ja reko cale daj kola da ma ne zadesi neki pljusak i dade cale. Nije nishta sportski Laguna 1.9 dizel, sedoh ja krenuo kao ono opushtena voznja i posle nekoh 500m pogledam ja na sat kad ono 90km/h. Znaci ni skontao nisam da idem 90. Onda sam pustao gas da se spustim na nekih 70 da me josh ne savataju panduri kakav sam baxuz. A kad sam se kuci vracao onda sam se zakucao na 60, al bukvalno sam svako malo morao da gledam na sat jer je 60 izgledalo tako sporo da nisam mogao da opishem. :vozim:
 

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Kada bi vecina postovala propise saobracaj bi bio daleko sigurniji i sigurno bi bilo mnogo manje saobracajnih nesreca. Oni koji su pravili te propise su "verovatno" malo vise od vas proucili materiju i to sto VI ne mozete da shvatite te razloge ne znaci da su propisi losi, iz moje perspektive ogranicenja brzine su realna i treba ostro kaznjavati one koji ih krse a pogotovo u naseljenim mestima.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Kada bi vecina postovala propise saobracaj bi bio daleko sigurniji i sigurno bi bilo mnogo manje saobracajnih nesreca. Oni koji su pravili te propise su "verovatno" malo vise od vas proucili materiju i to sto VI ne mozete da shvatite te razloge ne znaci da su propisi losi, iz moje perspektive ogranicenja brzine su realna i treba ostro kaznjavati one koji ih krse a pogotovo u naseljenim mestima.
:wtf:,da li si ti uopste citao sta smo mi ranije pisali???I da li ti uospte ides kolima u grad???Bas me zanima kako bi to saobracaj bolje funkcioniso i bio sigurniji u recimo Kneza Milosa kad bi svi vozili 50???Pa bilo bi tolko nervoznih i besnih da bi tek tada bilo cukanje,i umesto da se vozi 20 min koliko nekad zna u spicu,vozilo bi se 50:vozim:

Ovaj predlog ti je samo za:ban::ban::p:p
 

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Evo još jedan primer: Ideš levom trakom 120-140, a deda ti se ubaci sa drndavom zastavom u tvoju traku pri brzini od 70 na sat. To je redovno sranje koje se desava na autoputu i na Gazeli. Tako su neki ljudi izginuli i to nije prvi, a ni poslednji put.
Inace neko je smislio da je tu ogranicenje brzine 80 km/h i onda kada neko pogine pri brzini od 140 km/h onda je kriv deda sa drndavom zastavom.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Inace neko je smislio da je tu ogranicenje brzine 80 km/h i onda kada neko pogine pri brzini od 140 km/h onda je kriv deda sa drndavom zastavom.
A isto tako postoji desna traka koja je namenjena za ta drndava vozila i spore vozace,i sta onda on koji djavo trazi levo????
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ja vozim 50-60 ali prvom, preko ova kanta nece :D
 

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Ne mogu da verujem sta sam sve procitao u ovom threadu i zarad svog mentalnog zdravlja bolje da prestanem vise da citam "raznorazna pametovanja". Upravo zbog ovakvih "usijanih glava" i gine toliko ljudi, ovde su svi "najpametniji" a kada bi svako radio svoj posao i postovao druge bilo bi nam mnogo bolje.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
^ Ti si veca opasnost sa autom kome je volan na desnoj strani u Beogradu nego shto ja mogu da budem sve i da vozim 200 kroz Kneza Milosha :)

:wave:

EDIT: Eto im novog vlana u zakonu, zabranjeno voziti automobile kojima volan nije na levoj strani jerbo je extremno opasno. Ako nije jasno zashto: Zamislite krenete put Zlatibora npr i trebate nekog da obidjete, ja mislim da sam dovoljno rekao :)

:wave:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
^ Ti si veca opasnost sa autom kome je volan na desnoj strani u Beogradu nego shto ja mogu da budem sve i da vozim 200 kroz Kneza Milosha :)

:wave:

EDIT: Eto im novog vlana u zakonu, zabranjeno voziti automobile kojima volan nije na levoj strani jerbo je extremno opasno. Ako nije jasno zashto: Zamislite krenete put Zlatibora npr i trebate nekog da obidjete, ja mislim da sam dovoljno rekao :)

:wave:
I vise nego dovoljno

@Astan:Mislim da ti je objasnio Shiki ukratko...Ti nekom nesto pricas o bezbednosti a vozis Engleza:confused::confused:

Pa ti si u saobracaju veca opasnost nego svi mi zajedno
:whistle:
 

mickeyrs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.05.2009.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
[email protected] & GeminiS
Motherboard:
TA 780G
RAM:
2GB bulk
VGA & cooler:
HD3200
Display:
VP191b
HDD:
6400AAKS & 500AAKS
Sound:
X-Fi Titanium
Case:
541 Centurion
PSU:
ELT500AWT
Optical drives:
215D I guess
Mice & keyboard:
Deluxe 250 & Notebook miš
Internet:
Home Basic 1Mbit
OS & Browser:
7RC :)
Uglavnom se slažem sa većinom pre mene, dodao bih da me posebno ne nerviraju spori vozači koliko oni za koje posle 10s iza njih vidite da ne znaju da voze - nit znaju gde idu, ko ima prednost, pa mile kroz kružni tok, staju na svakih 5m, pipkaju kočnicu na pravom putu, frka im je da se mimoiđu sa autobusom, zalepe se za kamion ispred pa ne možeš ni da pretekneš po propisu, zevaju okolo, stali bi negde, a ne daju migavac i tako to...

Ah, da - pešaci. :rocket: Trudim se da stanem svakome u blizini pešačkog prelaza, ali ne verujem kakvih pacijenata sve ima. Ukočiš sa 50-60 u Oml.brigada i staneš, da bi ti mentol koji stoji na pešačkom mahao da prođeš dalje... to kad mi urade, dođe mi da izađem iz auta da ja njemu mahnem malo po nosu... I uredno se vozačima preti nekim tačkicama ako ne propuštaju pešake, a za pešake tačkice što 'pretrčavaju' brzinom puža tri trake ili kamikaze kod slapa/plavog mosta/skretanja za NS na autoputu, što prelaze preko kratkih pešačkih (jednosmerne ili jedna traka) na crveno? Ko će njih da kažnjava i kako? Bitno je da kroz Glavnu u Zemunu ne možeš ni da prođeš, pečaci sa svih strana, a patrola čeka da te snimi kamerom da nekome nisi stao na jednom od 37879875 prelaza u 200m... Naravno, edukacija pešaka o njihovim pravima i OBAVEZAMA kao učesnika u saobraćaju se nigde ne pominje...

Ne vredi se nervirati, nije ovaj zakon najgore što nam se desilo, samo je postalo zastršujuće šta se sve u ovoj kvazi državi potura kao 'zakon'...
 

Srđan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
125
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Inace neko je smislio da je tu ogranicenje brzine 80 km/h i onda kada neko pogine pri brzini od 140 km/h onda je kriv deda sa drndavom zastavom.
Ta leva traka isljucivo sluzi za preticanje!Ko iz desne trake predje u levu(brzu) i time ugrozi vozaca koji se kretao tom trakom cini prekrsaj!Makar se vozilu u levoj kretalo 200km/h i time krsila iperativna norma, vozac iz desne trake nije smeo da mu se ubaci jer je duzan da propusti vozilo pa tek onda da se ukljuci.Samim tim i on je prekrsio imperativnu normu i doveo u opasnost i sebe i drugog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh