• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

"Razgovor" o novom Zakonu o saobraćaju na #bench...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ta leva traka isljucivo sluzi za preticanje!Ko iz desne trake predje u levu(brzu) i time ugrozi vozaca koji se kretao tom trakom cini prekrsaj!Makar se vozilu u levoj kretalo 200km/h i time krsila iperativna norma, vozac iz desne trake nije smeo da mu se ubaci jer je duzan da propusti vozilo pa tek onda da se ukljuci.Samim tim i on je prekrsio imperativnu normu i doveo u opasnost i sebe i drugog.
Upravo tako:)

Lepo objasnjeno opsirno,to sam i ja probo malopre al me mrzelo da cvokam toliko:d
Svaka cast majstore:cheers:

@mickeyrs:Svaka cast za kompletan post:)
 

Srđan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
125
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hteo bih da dodam jos nesto...
Naime, kontrola automobila kod nas koji se pustaju u saobracaj je smesna.Polovina automobila ne ispunjava elemntarne uslove a ipak su i dalje u saobracaju.
Ogranicenja brzine koja su vazila pre 20 godina, se danas smanjuju iako je tehhnologija razvoja automobila daleko uznapredovala.Pa gde je tu razum!?
Zakon bi trebalo da uvede rigorozniju kontrolu pregleda vozila, tj. rigoroznije uslove koje bi trebalo da zadovolje automobili da bi mogli da ucestvuju u saobracaju.I to je najbitnije u celoj ovoj prici.Jer navise saobracajnih nesreca u gradu upravo prouzrokuju stari automobili.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Lepo vi pljujete po zakonu, koji je odličan u skoro svim aspektima. Ja sam ga imao na izlaganju pre 3-4 godine na predavanju iz Bezbednosti saobraćaja. Izlagao nam je profa koji je učestvovao u izradi tog zakona.
E, sad, kad vidim da tako lupetate, vidim da uopšte nemate pojma da su zakon pravili isključivo saobraćajni inžinjeri, magistri, doktori što iz zemlje, što iz inostranstva.
Zakon koji je iznesen, nije pravljen od nule već je postojeći usaglašavan sa EU zakonima.
Brisane su odredjene stvari, dodavane nove stvari ali sve, isključivo od strane stručnjaka koji nemaju veze sa politikom, policijom ili bilo kakvom državnom ustanovom sem što par njih radi na mestu profesora na nekom državnom fakultetu.
Vi sad kontate da možete razvući nekom ulicom i 120km/h i možete, tj.vaš auto može ali ne shvatate da u toj situaciji, nemate vi kontrolu na spletu dogadjaja koji se mogu realizovati dok vi vozite tako brzo.
Nemaju svi vozači sposobnosti kao profesionalni vozači, ne reaguju svi istim vremenom, nema svako vozilo istu reakciju. Ako mislite da se došlo do cifre od 50km/h nekom metodom slučajnog uzorka, varate se i to debelo. Ta brzina je računata i proračunata kao bezbedna brzina koja može da spreči mnogo toga.
Napraviću jednu malu analogiju koju će svi ovde shvatiti:
Overklokujete procesor i dolazite do rezultata -stabilnih 3.5GHz na vazduhu sa 1.225V. Idete dalje -3.6GHz sa 1.35V. Ajmo dalje - 3.65GHz sa 1.45V. Na čemu ćete držati CPU? 3.65GHz?
Isto tako, brzina od 50km/h u naseljenom mestu daje neku cifru u raznim proračunima.
60km/h daje dosta losiju sliku, i to dosta odskače od 50km/h
70km/h sa svojim efektima već prevazilazi toliko da se ta cifra ne sme uzeti, ali ni pod razno.
I ta cifra od 50km/h je usvojena kao bezbedna i kao takva važi generalno.
U nekim iznimnim slučajevima gde konstrukcija puta i okoline dozvoljava, ona može biti izuzeta ali, generalno, 50km/h i tačka.
Ako smatrate da je konstrukcija nekih BGD-skih ulica takva da omogućava bezbednu vožnju sa 70-80km/h, vi lepo nadjite nekog saobraćajnog inžinjera koji će napraviti studiju o tome, doći do rezultata koji nedvosmisleno prikazuju da se bezbednost učesnika u saobraćaju neće narušiti a da će pritom dovesti do pozitivnog efekta u vremenu trajanja putovanja kroz tu ulicu, da će pozitivno uticati uopšte na saobraćajni tok. Zatim, semaforisanje se mora ponovo odraditi na čitavoj toj deonici a verovatno i na ulivu i na izlivu te ulice. To opet sve nije problem dok se ne dodje do cene koštanja izrade takve studije i cene realizacije.
Bunite se zbog povećanja kazni, ok. A šta mislite koliko bi koštalo kad bi se plaćala studija za gomilu ulica, ne bi li se utvrdilo da li će biti ograničenje od 50,60,70 ili 80km/h? Koliko košta jedan život, inače? Koliko košta invalidnost, inače? Šta sprečava vozača da veže pojas? 1000din? Šta sprečava vozača da predje duplu punu liniju? Šta sprečava vozača da pretiče preko pune linije? Mogu ovako do sutra ali zaključak je sledeći:
Ako vozač nema svest o svojim postupcima i svom ponašanju u saobraćaju, tu je onda represivna mera države u vidu novčane kazne, koja mora svojom veličinom da da efekat, koji će kod vozača proizvesti ponašanje suprotno onom, koje je postojalo neposredno pre izvršenja samog prekršaja. Ako je ta kazna mala, nema nikakvog efekta.
Ukoliko se ne radi o prekršaju nego o krivičnom delu, takodje mera zabrane upravljanjem motornim vozilom, mera zatvora u kombinaciji opet, sa novčanom kaznom mora da ima isti efekat.
Na kraju, ne zaboravite, da kad udjete u vozilo sa namerom da se od tačke A odvezete do tačke B, vi ustvari upravljate nečim što u vašim rukama postaje oružje, spremno da oduzme ili uništi nečiji život.
Ja lično ne vidim neke stvari koje su donete ovim zakonom a koje su u direktnoj suprotnostima sa interesima onih koji su učesnici u saobraćaju. I još jednom ću ponoviti, ništa od tih stvari nije donešeno a da pritom nije debelo istraženo kakv efekat ima i kakav efekat imaju alternative. I, na kraju, DA, kazne treba da budu ogromne ali i oni koji sprovode kaznenu politiku, Saobraćajna Policija, Prekršajni, Krivični Sud treba da rade svoj posao moralno i po zakonu, bez diskriminacija, dvostrukih standarda i selektivne pravde.
 

mickeyrs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.05.2009.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
[email protected] & GeminiS
Motherboard:
TA 780G
RAM:
2GB bulk
VGA & cooler:
HD3200
Display:
VP191b
HDD:
6400AAKS & 500AAKS
Sound:
X-Fi Titanium
Case:
541 Centurion
PSU:
ELT500AWT
Optical drives:
215D I guess
Mice & keyboard:
Deluxe 250 & Notebook miš
Internet:
Home Basic 1Mbit
OS & Browser:
7RC :)
Sve si ti to lepo napisao, ali ne vidim kako to studija brzine kretanja rešava problem bahatih pešaka ili već pomenutih loših vozača? Auto škole? Smejurija, 80% ljudi izađe iz njih i ne zna najosnovnije stvari. Edukacija u javnosti? Javni servis? Pa to kod nas ne postoji, kao što ne postoji elementarna kultura da ti neko kaže 'Izvinite' kad te gurne na ulici, šta očekuješ kad taj sedne za volan? Da će da te propusti negde? Neće da trubi ko nezdrav što ne ulaziš u raskrsnicu u kojoj je krkljanac... Ne treba nama novi zakon o saobraćaju, nego promena svesti ljudi koju nećeš postići skupljom/jačom/većom represijom.

Ne mislim da kroz Kneza miloša treba da bude veće ograničenje jer ima puno raskrsnica i uvek može neko da ti izleti sa strane iz nepregledne ulice, ali zato na NBG toga nema, uglavnom vidiš raskrsnicu po 200-300m sa obe strane i da li se neko približava. No, opet, to nije razlog da kritikujemo ograničenja, nego da vidimo zašto kroz JGagarina moraš da voziš preko 80 da bi stigao zeleni talas? Zbog čega te studije niko ne uradi o EFIKASNOSTI sobraćajne infrastrukture i njihovom uticaju na našu svakodnevicu? Tri trake na brankovom mostu, ali je bitno da se svi guraju u dve jer ćeš da popiješ gomilu tačkica ako te uvate u žutoj? Pa napravite gospodo normalnu ulicu od BBrda do Mostara pa neće niko da vozi žutom trakom. 2 i po mosta na 3 miliona ljudi i pola evrope koji hoće da prođu preko jednog koji se raspada? Nemojmo se frljati studijama o brzinama kad mi ovde elementarne uslove nemamo za primenu 80% evropskih propisa.

Razlog za kritiku ovog zakona je POTPUNO POGREŠAN NAČIN na koji ova država, kao i obično, pokušava da reši neki problem praveći se da je sve ostalo super. Stari zakon je bio takođe dobar ali se NIJE SPROVODIO i svaka dalja diskusija o tvojim studijama (no offence, naravno da su studije potrebne) je bespredmetna jer će, kao što je shiki i napisao, ovaj zakon samo uvesti novu cenu kazni - jedna tačkica, jedna crvena, pa vi dalje računajte ko će biti kažnjavan a ko će nastaviti da divlja ulicama.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Rešavanje saobraćajnih problema u Beogradu nije uopšte niti predmet niti tema Zakona o bezbednosti u saobraćaju. Te probleme treba da reši Saobraćajni Institut ili šta već imate od institucija za projektovanje saobraćaja samog grada.
Bahatost vozača jedino može da se rešava represivno u vidu kazni a novčane kazne nemaju efekat ukoliko su one male. Nemaju efekat ni ukoliko se ne primenjuju onako kako zakon nalaže. Svuda ima rupa, svuda će uvek biti rupa ali ovde kod nas, broj tih rupa je ogroman u odnosu na druge zemlje i treba to rešiti.
Nov Zakon je svakako neophodan, stari je bio dobar ali je bio star i sa dosta nepoznanica u njemu. Zakon se morao promeniti.
Opet, ne vidim ni jednu stvar u ovom zakonu koja će omogućiti da se broj bezobzirnih, bezobraznih i bahatih učesnika u saobraćaju (ne mislim samo na vozače) poveća, naprotiv, može samo da se smanji.
Da je ovaj zakon postojao samo u 10 poslednjih godina, imali bi drastično manji broj nezgoda na putevima, manje poginulih, manje povredjenih. Da li bi u državnu kasu došlo više novca, zahvaljujući većem iznosu samih kazni, e to je već diskutabilno. Možda se čak na ovaj način, 1000 po 1000din slegne više novca jer veća kazna ima i taj efekat da se učenici u saobraćaju uplaše tih kazni i ne prave toliko propusta kao ranije pa se samim tim i manje kazni naplati.. To već može neki statističar da kaže, ne znam..
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Inace neko je smislio da je tu ogranicenje brzine 80 km/h i onda kada neko pogine pri brzini od 140 km/h onda je kriv deda sa drndavom zastavom.
Nemoj molim te da izvrces stvari.

Ogranicenje na autoputu je 120. Primer je bio deda koji je napravio karambol negde u blizini Pozarevca, gde je ogranicenje 120. Kako god, STA IMA DEDA SA JUGOM DA TRAZI U LEVOJ TRACI PRI BRZINI OD 70 NA SAT, NAROCITO KADA SE SVI KRECU BRZE OD NJEGA ? Po saobracajnim propisima, duzan si da vozis desnom trakom na autoputu, a levom obilazis.

Takvi isti voze levom trakom na Gazeli kroz Beograd 40 na sat! Jel to normalno ? Jel manijacenje ako vozis Gazelom 90 na sat ?

Veliki problem mnogih vozaca je sto ne postuju ritam voznje. Jedan vozi presporo, drugi vozi prebrzo i zato onda nastaje haos i potencijalna opasnost po bezbednost. Problem je u relativnosti kretanja ucesnika u saobracaju. Ne moze jedan da vozi 20, a drugi 120. Tada nastaju sudari.
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Lepo vi pljujete po zakonu, koji je odličan u skoro svim aspektima. Ja sam ga imao na izlaganju pre 3-4 godine na predavanju iz Bezbednosti saobraćaja. Izlagao nam je profa koji je učestvovao u izradi tog zakona.
Ja sam cuo da su panduri ucestvovali u izradi ovog zakona! :d

E, sad, kad vidim da tako lupetate, vidim da uopšte nemate pojma da su zakon pravili isključivo saobraćajni inžinjeri, magistri, doktori što iz zemlje, što iz inostranstva.
Zakon koji je iznesen, nije pravljen od nule već je postojeći usaglašavan sa EU zakonima.
Jedno je zakon na papiru, a drugo je njegova primena i realnost u kojoj zivimo.

Brisane su odredjene stvari, dodavane nove stvari ali sve, isključivo od strane stručnjaka koji nemaju veze sa politikom, policijom ili bilo kakvom državnom ustanovom sem što par njih radi na mestu profesora na nekom državnom fakultetu.
Aj da ti verujemo kad ti tako kazes. ;)

Vi sad kontate da možete razvući nekom ulicom i 120km/h i možete, tj.vaš auto može ali ne shvatate da u toj situaciji, nemate vi kontrolu na spletu dogadjaja koji se mogu realizovati dok vi vozite tako brzo.
Istina, mada mnogo zavisi od konfiguracije terena i ulice u kojoj se razvija brzina, kao i od doba dana. Tako na primer, ogranicenje u Krunskoj ulici je 50 na sat, sto je jako brzo za tu ulicu, ali isto tako je tih 50 i za recimo III bulevar.
Nemaju svi vozači sposobnosti kao profesionalni vozači, ne reaguju svi istim vremenom, nema svako vozilo istu reakciju. Ako mislite da se došlo do cifre od 50km/h nekom metodom slučajnog uzorka, varate se i to debelo. Ta brzina je računata i proračunata kao bezbedna brzina koja može da spreči mnogo toga.
Nemaju, a zato i postoje propisi.


I, na kraju, DA, kazne treba da budu ogromne ali i oni koji sprovode kaznenu politiku, Saobraćajna Policija, Prekršajni, Krivični Sud treba da rade svoj posao moralno i po zakonu, bez diskriminacija, dvostrukih standarda i selektivne pravde.
Da, treba da budu, ali i za njih! Sta sprecava pandura da prodje kroz crveno bez rotacije, sta sprecava pandura da se parkira na mesto za invalide ? PA NISTA!
Sta sprecava pandura da primi mito ukoliko si napravio saobracajni prekrsaj ? NISTA! A, zasto? Pa zato sto se po novom zakonu, apsolutno veruje "organu".

A sto se tice savesti za volanom, onoga koji pretice preko pune linije, koji prolazi kroz crveno itd... nece spreciti ni velike kazne.
Savest je nesto sa cime se covek rodi i odraste. Ne ide to tek tako.
Problem je sto se stvari resavaju iskljucivo represivnim putem.
Sad treba promeniti uvodjenjem represivnih metoda ono sto je "izgradjivano" 500 godina pod Turcima. Ne ide to tako ....
Da li si razmislio mozda o tome, koliko bi edukacija vozaca pomogla da se vozi normalnije? U tom slucaju bi drakonske kazne imale velikog osnova jer bi inace bi prilicno mali broj vozaca bi pravio gluposti.

Ovako se cini da novi zakon nece bas mnogo toga promeniti, osim sto ce povecati korupciju.
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Kada bi vecina postovala propise saobracaj bi bio daleko sigurniji i sigurno bi bilo mnogo manje saobracajnih nesreca. Oni koji su pravili te propise su "verovatno" malo vise od vas proucili materiju i to sto VI ne mozete da shvatite te razloge ne znaci da su propisi losi, iz moje perspektive ogranicenja brzine su realna i treba ostro kaznjavati one koji ih krse a pogotovo u naseljenim mestima.
Apsolutno se slazem sa astanom ! Mislim da ima malo istine u tome da ce biti vise "uzimanja para" ali ipak je bezbednost na prvom mestu ! Inace i ja vozim malo brze od ogranicenja,ali mnogo je nervoznih majmuna koji preteruju u bahatosti i koji misle da ako voze dobre automobile da su uhvatili boga za m..a !!!
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
2. kategorija su ekstremno agresivni vozači, koji u svakoj prilici voze brzo, psuju, napušavaju druge itd.... Među njima opet postoje oni koji zaista znaju da voze dobro i oni koji pokušavaju da voze. Ovi zadnji su opasni po sebe i okolinu.

Ja spadam u ovu drugu kategoriju, a kada dobijem napad "drumskog besa" zbog svega gore pomenutog, obično obiđem celu kolonu za nekoliko sekundi, pri tom gledajući da nema pripadnika organa i da nije nepregledna krivina. :vozim:

:d
E ti si kategorija koju ja najvise mrzim i jedva cekam da naletim na takvog,odma` izlazim iz auta i pada peglanje :ladovina: :wheep: Ja se iznerviram zbog takvih uglavnom i zbog zena vozaca jer realno retko koja zna da vozi ! I ne spadam npr ni u jednu od tih kategorija,ja na pr. vozim uvek malo brze od ogranicenja,preticem samo kad je bezbedno,ali ne ponasam se kao da su ulice rezervisane samo za mene !
 
Poslednja izmena:

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.851
Rezultat reagovanja
3.317
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ako je ogranicenje 50km/h sve preko toga je kaznjivo... ako imas para na bacanje ti vozi 250

ajde ako ste takve face idite u svajcarsku pa gradom vozite 90, bas da vidim, moracete prodati auto da platite kaznu. u austriji ako ides autoputem vise od 120 samo dobijes info na bilbordu da svratis u prvu stanicu milicije da platis kaznu. u sloveniji je kazna za voznju brze od 30km/h od dozvoljene 500€ pa ko voli neka jurca.

jbga dok nisu poceli da uzimaju 600din za pojaseve 90% ljudi se nije vezivalo
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
E ti si kategorija koju ja najvise mrzim i jedva cekam da naletim na takvog,odma` izlazim iz auta i pada peglanje :ladovina: :wheep: Ja se iznerviram zbog takvih uglavnom i zbog zena vozaca jer realno retko koja zna da vozi ! I ne spadam npr ni u jednu od tih kategorija,ja na pr. vozim uvek malo brze od ogranicenja,preticem samo kad je bezbedno,ali ne ponasam se kao da su ulice rezervisane samo za mene !
Sta hoces, pa i ti si ta kategorija ! :rotf: A za takve sto hoce da se peglaju imam spreman "ubedjivac" ispod sedista ! :wheep:
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Hehe :bounce: ali realno priznajem da sam i ja dosta puta nervozan i da tako kenjam i psujem i masem rukom,ali neki ljudi preteruju u svemu tome i bas su nadrkani !
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Aaaa bice ovde peglanja vidim ja :D hahahahahahaha

Shto ste se vi "branioci" zakona nashli uvredjeni. Jedan detalj sam prevideo kad sam citao voodoo-ov post i htedoh da ga propisno napenalim, pa evo sad se probudio, procitao ga josh jednom i shvatim da je covek iz NS-a :). Pa kralju naravno da ti nemash potrebe da se nervirash u NS-u kad imate cetri semafora sve ukupno (pritom da se razumemo, ovim ne omalovazavam NS ili slicno, sutra bih se preselio u isti da imam uslova).

Problem najveci zbog kog se i razvila ovolika polemika je to glupo ogranicenje brzine na 50Kmh, ja recimo vozim zaprezno vozilo od 1300ccm i meni je to presporo, a shta bi bilo da vozim 2.0T kao shto sam vozio?! Cemu auto koji ubrzava za 4-5-6 sec do 100 i 300-400-500 konja, cemu sve te tehnologije i toliki napredak auto industrije ako cu se ja sporije voziti nego pre 5 godina?

U BG-u je najveci problem broj vozila! Ne ni nekultura, ni ovo ni ono nego broj vozila. Kad u 16h sve stane, mogu da se je*em ja i sa 600 konja, kad nemam gde, i tad je dovoljno da na sve to bude jedan nekulturan na shinama, jedan nekulturan koji ce da se "ugura" da prodje na zuto pa da me zatvori na raskrsnici da ne mogu da prodjem kad se meni upali zeleno i eto josh goreg belaja, a onda krece izlazenje iz kola i ostale nuspojave :D

Jednostavno ko meni dokaze (voodoo ovo se odnosi prvenstveno na tvoje naucnike) da je na novosadskom putu - delu do Bataje optimalna brzina 60 Km/h ja mu skidam kapu. Veruj mi, ne da nije 60 dovoljno, nego nije ni 80, na 100 vec to "tece", a to je vec 40 preko ogranicenja i ode dozvola. I za ovo tvrdim da je 100% tacno.

Josh je mali milion ulica u BG-u za koje bih isto ovo rekao, ali moram da idem da sredjujem neki tekst da imate shta da citate :D

Ajd pa tako, i ne uzbudjavajte se, lepo pricamo :)

:wave:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ja sam cuo da su panduri ucestvovali u izradi ovog zakona! :d
Možda jesu učestvovali neki policajci, saobraćajni ali samo KAO saobraćajni inžinjeri, stručnjaci, jer tu diplomu imaju. Učestvovali su i psiholozi ali sa aspekta saobraćajne psihologije. Učestvovali su samo oni koji treba da učestvuju a to su školovani i dovoljno stručni ljudi kojima je u interesu poboljšanje saobraćaja.
Jedno je zakon na papiru, a drugo je njegova primena i realnost u kojoj zivimo.
Ovo nije uopšte problem u zakonu, nego u državi i tu nema dalje šta da pričamo.

Istina, mada mnogo zavisi od konfiguracije terena i ulice u kojoj se razvija brzina, kao i od doba dana. Tako na primer, ogranicenje u Krunskoj ulici je 50 na sat, sto je jako brzo za tu ulicu, ali isto tako je tih 50 i za recimo III bulevar.
Kažem lepo, nema šta ovde Zakon o bezbednosti u saobraćaju šta da rešava, kucaš na pogrešna vrata. Prava vrata su Saobraćajni Institut grada Beograda.
Za sve ulice je 50km/h a ako misliš da nekoj odgovara drugačija brzina, to možš saopštiti nekom u pomenutoj instituciji.

Nemaju, a zato i postoje propisi.
Ne razumerm kako propisi imaju veze sa brzinom reakcije reagovanja sistema vozač-vozilo. Propisi su tu da regulišu ponašanja učesnika u saobraćaju, neće ti sigurno smanjiti "psihičku sekundu".

Da, treba da budu, ali i za njih! Sta sprecava pandura da prodje kroz crveno bez rotacije, sta sprecava pandura da se parkira na mesto za invalide ? PA NISTA!
Sta sprecava pandura da primi mito ukoliko si napravio saobracajni prekrsaj ? NISTA! A, zasto? Pa zato sto se po novom zakonu, apsolutno veruje "organu".
Drugi zakoni regulišu ponašanje organa reda, takodje to bi trebao biti i moral.
Po nijednom zakonu, niko nije kriv dok se ne dokaže pa tako ni po ovom, ne znam gde si uočio tu "kritičnu" stavku.
Što se tiče rotacije, ne sme policajac ni sa rotacijom da udje na crveno svetlo u raskrsnicu! Sme u iznimnim situacijama, samo ako time neće ugroziti bezbednost u toj raskrsnici u tom trenutku. Ukoliko izazove nezgodu, odgovaraće kao i svaki drugi učesnik u saobraćaju. Nema imuniteta. A ako sve prodje lepo, nema nezgode, opet mora da napiše u izveštaju zašto je prošao na crveno sa rotacijom u raskrsnicu i to mora da preda nadredjenom. To mora biti strogo opravdano, inače postoji kazna za to ponašanje u saobraćaju.
Kad bi svaka raskrsnica bila pokrivena kamerom, mnogo bi se poboljšala slika saobraćaja unutar raskrsnica.

A sto se tice savesti za volanom, onoga koji pretice preko pune linije, koji prolazi kroz crveno itd... nece spreciti ni velike kazne.
Naprotiv, hoće. Postoje velika istraživanja u sferi psihologije koja se tiču kazni, sprovedena u mnogo zemalja i kaže baš suprotno tvom tvrdjenju. Zato su ovde stupili i kazneni poeni, ne bi li se to ponašanje još dodatno sprečilo.
Savest je nesto sa cime se covek rodi i odraste. Ne ide to tek tako.
Ne kažem ja da će neko promeniti savest plaćanjem drakonskih kazni, nego samo da će smanjiti bahatost u saobraćaju u nekoj meri a kad ispuni dovoljno poena, neće ni biti u prilici da sprovodi nasilničko ponašanje u saobraćaju. Ovde važi ista stvar kao i sa kriminalnim zatvorenicima. Ukoliko se po povratku iz zatvora na slobodu, vrati istom načinu ponašanja, kršenja zakona, sledeći put ide u zatvor ali na duže vreme i njegovo nasilje na ulici biva sprečeno. Isto se pokušava napraviti u saobraćaju. ne može svaka budala ni voziti i time ugrožavati ostale ljude, kao što ne može ići sa puškama u rukama i pucati unaokolo.
Problem je sto se stvari resavaju iskljucivo represivnim putem.
A šta bi trebalo, pomaziti ga po glavi i reći mu da to ne čini više, ako je moguće? Ne, lupiti ga po glavi i odlepiti mu kaznu, kaznetinu pa nek razmišlja sledeći put pre činenja prekršaja i zločina.

Da li si razmislio mozda o tome, koliko bi edukacija vozaca pomogla da se vozi normalnije? U tom slucaju bi drakonske kazne imale velikog osnova jer bi inace bi prilicno mali broj vozaca bi pravio gluposti.
Ovo je isto sasvim lepo regulisano novim zakonom, jer će auto škole morati da imaju obuku kojom bi uticale na svest vozača. Nije cilj kazni napuniti kasu. Oni koji su izradjivali zakon bi bili najsrećniji kada se ne bi naplatila nijedna kazna, to znači da se svi ponašaju u skladu sa propisima. I država bi bila srećna ma koliko to suludo zvuči. Dobro, normalna država bi trebala biti srećna.

Ovako se cini da novi zakon nece bas mnogo toga promeniti, osim sto ce povecati korupciju.
Opet, ne vidim nijedan negativan efekat novog zakona...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
.... i shvatim da je covek iz NS-a :). Pa kralju naravno da ti nemash potrebe da se nervirash u NS-u kad imate cetri semafora sve ukupno (pritom da se razumemo, ovim ne omalovazavam NS ili slicno, sutra bih se preselio u isti da imam uslova).....
Novi Sad jeste manji i lakši za realizaciju saobraćajnih uslova ali, brate, niste vi centar svega i sveta.
Da se razumemo, nemate kadar koji je dovoljno stručan da to odradi kako treba.
Zašto vaše Beogradske projekte rešava Saobraćajni Institut iz NS-a?
Imate i vi saobraćajni fakultet, ali nešto ne vidim da su njihovi ljudi nešto zastupljeni u izradi ratnih projekata.
Obratite se lepo vašem Institutu i zahtevajte promene.
Pre 4 godine u NS-u je studija pokazala da za 2 godine od tad, ukoliko se nastavi istim tempom razvoja saobraćaja, da će doći do kolapsa u saobraćaju.
Zatim se radilo i radilo na raznim projektima i do toga nije došlo.
Zato, lepo zasucite svi redom rukave i uradite nešto po pitanju poboljšanja saobraćaja u BGD-u.
I nemoj, da misliš da ti kao vozač znaš kako se konstruiše neki saobraćani tok, raskrsnica ili bilo koji objekat. Ima tu stvari za koje treba ipak škola. Ne ide se džabe u školu.
To je generalni problem, svi sve znaju a evo da ti kažem iako ne znam o kojoj se ulici radi što je navodiš, ali, ne, 100km/h nije bezbedna brzina. U saobraćaju nije cilj što brže preći iz mesta A u mesto B, to je možda tebi cilj, ali saobraćaju kao sistemui, nije.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
E ti si kategorija koju ja najvise mrzim i jedva cekam da naletim na takvog,odma` izlazim iz auta i pada peglanje :ladovina: :wheep:
Ovako uči i sina da se ponaša pa kad sedne u kola, moli se da dodje čitav kući. Imam drugara, kik-boksera, napravio je saobraćajku i odmah izleteo iznerviran da se pobije sa likom prišao mu i našao se za sekundu na zemlji, lik ga je sa dva udarca oborio dole. Drugar moj ima 190kg i 100kg a taj lik sam cuo da ima 180cm i 70kg, pritom nosi naočare i izgleda kao klasičan student sa prosekom 10.
vozim uvek malo brze od ogranicenja
A zašto ne voziš malo manje od ograničenja?
preticem samo kad je bezbedno
Misliš kad ti proceniš da je bezbedno a tako se i dolazi do nezgoda. Skoro sve nezgode koje su se desile usled preticanja su bile plod "mišljenja" vozača da je bezbedno za tu radnju.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ako je ogranicenje 50km/h sve preko toga je kaznjivo... ako imas para na bacanje ti vozi 250

ajde ako ste takve face idite u svajcarsku pa gradom vozite 90, bas da vidim, moracete prodati auto da platite kaznu. u austriji ako ides autoputem vise od 120 samo dobijes info na bilbordu da svratis u prvu stanicu milicije da platis kaznu. u sloveniji je kazna za voznju brze od 30km/h od dozvoljene 500€ pa ko voli neka jurca.

jbga dok nisu poceli da uzimaju 600din za pojaseve 90% ljudi se nije vezivalo
Nemoj, skontaće da si iz Novog Sada i odmah će biti da si :vuna:
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.851
Rezultat reagovanja
3.317
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
nije daleko, odes samo malo na sever u madjarsku ;)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.851
Rezultat reagovanja
3.317
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
gledao sam negde prosle godine na rtl hr bila neka emisija o pandurima, prate ih kamerama i snimaju, najcesce nocu.. zaustave nekog lika, vracao se iz nocnog provoda i vozio brzo. pita ga pandur, da pise prijavu ili da plati na licu mesta. pita ovaj koliko, a pandur 5000kn, i lik ok platicu i vadi kesh... (e sad 1€ = 7-8kn)
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Shiki brzo zatvaraj temu bice ovde svasta :boli:
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Za sad moze da ostane otvoreno, dok smo svi civilizovani :)

Da se razumemo, ja nisam za manijacenje po ulicama, ako jeneko odredio da je 50 odnosno sadashnjih 60 dovoljno za voznju po gradu mogu to da postujem. Preoblem je shto su vec mnogi naveli oni koji voze 30 i ne postuju nista, nit znaju shta hoce i gde to hoce, to pravi haos u saobracaju i takvima ne treba dati dozvolu dok se ne skontaju sami sa sobom. E sad sa druge strane slagao bi da ne volim brzu voznju jednom dok smo isli do NS vise smo proveli u levoj traci nego u desnoj, ne znam koji bio caletu, mislim jesmo kasnili malo al ono je bilo bruka :d

Sve u svemu ja bi radije da skupimo kintu i napravimo stazu koja bi bila otvorena za manijachenje. Ko shto moze da se vozi na starom nirburg ringu. Odes izduvash se posle po gradu vozish lagano i milina :)
 
Poslednja izmena:

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Ovako uči i sina da se ponaša pa kad sedne u kola, moli se da dodje čitav kući. Imam drugara, kik-boksera, napravio je saobraćajku i odmah izleteo iznerviran da se pobije sa likom prišao mu i našao se za sekundu na zemlji, lik ga je sa dva udarca oborio dole. Drugar moj ima 190kg i 100kg a taj lik sam cuo da ima 180cm i 70kg, pritom nosi naočare i izgleda kao klasičan student sa prosekom 10.
A zašto ne voziš malo manje od ograničenja?Misliš kad ti proceniš da je bezbedno a tako se i dolazi do nezgoda. Skoro sve nezgode koje su se desile usled preticanja su bile plod "mišljenja" vozača da je bezbedno za tu radnju.
Dobro malo se salim ,najbolje da bih odma` stvarno izasao da se peglam,ali ima extremno bezobraznih ljudi...
A sto se tice ogranicenja evo jedva cekam da sednem u auto i da vozim 30 na sat ,a do nesreca dolazi zbog vise razloga a ne samo zbog preticanja ! Slazem se da najcesce dolazi do nesrece pri preticanju,ali ja vrsim preticanje kada je totalno bezbedno,i kada neko ispred bas smara ili prica mobilnim i vozi 30 na sat i koncentrise se na sve osim na voznju !
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
Opet nema veze sa Zakonom o bezbednosti u saobraćaju nego sa svim zakonima i državom u globalu.
kako nema, ti koji treba da ga sprovode iskusno trljaju ruke

sad malo ozbiljnije, ne mogu da poverujem da stvarno mislite da je ovaj zakon dobar samo zato shto se usaglashen sa tamo nekim zakonima tamo nekih zemalja koje su svetlosnim godinama ispred nas? kod nas uvek sve mora naopachke, 'ebe im se za infrastrukturu, rupe i ostale gluposti ali su odluchili da donesu novi zakon. lopovi i nishta drugo, zar ste niste zapitali da ako hotje da pune budzhet zashto ne smanje broj poslanika sa 250 na 25? eto ogromne ushtede.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh